Šulinio įrengimas

10753
Šulinio įrengimas
5 (100%) 1

Įsirengti šulinį savo namui ar vasarnamiui, nėra sudėtinga. Jums tereikės kelių draugų pagalbos ir pora laisvų dienų.

Prieš pradedant darbus reikės pasigaminti vieną prietaisą. Jis remiasi tokiu pat principu kaip ir įprastas šulinio mechanizmas, rankenos ant pritvirtinto būgno.

Su tuo pačiu mechanizmu pritvirtinę žiedus, juos įleisite į šulinio duobę.

Tačiau svarbiausias būdas nustatyti vietą, kuri tinkama šuliniui. Geriausiai paieškokite specialisto kuris ieško vandens. Jis atvykęs +- 1 metro atstumu pasakys kokiame gylyje vanduo. Kitas svarbus faktorius nustatyti vandens gylį yra kaimynai. Paklausinėkite visų kaimynų, kurie įsirengę šulinį, kiek žiedų jie įleidę. Reiškia kažkurioje vietoje pas jus irgi bus panašiam gylį vanduo.

Taip pat įvertinkite tiek savo, tiek kaimynų kanalizaciją, kokia įrengta? (su valymo įrenginiu ar be.) Šulinys tiri būti bent 20 metrų atstumu nuo artimiausios kanalizacijos.

Gal būt vienas iš Jūsų kaimynų yra įsirengęs gręžinį? Pakalbėkite su juo. Dažniausiai iš grežinio gaunamas debitas (spaudimas) didesnis nei reikalingas vienam namui. Tokiu atveju (už sutartą mokesti galbūt kaimynas leis prisijungti prie jo grežinio).

Jeigu vis dėlto nusprendėte įsirengti šulinį, Jūs jau nustatėte vietą kurioje kasite, pasigaminote šuliniui reikalingą prietaisą, atsivežėte pagal nustatytą gylį 1m skersmens žiedų, pradėkite kasti.

Tai bus gan ilgas ir sunkus darbas. Visą šulinį teks iškasti vien kastuvu, tam ir reikalinga pagalba. Dar daug kas priklauso nuo grunto. Jeigu žemė molinga bus sunku kasti. Atminkite kad kasant gali pasitaikyti akmenų, kuriuos reikės iškasti. Priklausomai nuo numatomo šulinio gylio, iškase apie 5-6 metrus, galite pradėti leisti žiedus, tuo pačiu mechanizmu kuriuo ir kėlėte gruntą aukštyn.

Įleidę žiedus galėsite ramiai kasti toliau nebijant kad užgrius žemės.

Pagaliau pasiekėte vandenį? Nesustokite, kaskite gilyn. Atminkite kad vandens turi būti bent per vieną žiedą. Nes esant karštam orui, vandens lygis sumažėja. Gali prireikti ir siurblio kuris siurbia dumblą. Arba viską galite kelti kibirais.

Suleidę žiedus užmūrykite žiedų sujungimus iš šulinio vidaus.

Iškasėte šulinį, valio pusė darbo padaryta. Dar reikės kasti griovį vandens vamzdžiams. Jų gylis turi būte ne mažiau kaip 1,6 metro gylyje. Jeigu vesti netoli, tai galite padaryti ir kastuvu, kitu atveju pasisamdykite traktorių.

2 KOMENTARAI

KOMENTUOTI