Stogo konstrukcija

3983
Stogo konstrukcija

Stogo konstrukcija mažai kuo skiriasi nuo grindų konstrukcijos. 

Karkasiniuose namuose plokšti stogai nenaudojami, todėl pagrindinis stogo dangą laikantis elementas – medinė stogo santvara arba gegnė. Ant jų kalama drėgmei atspari 12mm OSB plokštė, klojama hidroizoliacija, dažniausiai iš tolio arba ruberoido, klijuojama vėjo izoliacija bei dedama stogo danga. Paklotu gali tarnauti ne tik OSB plokštė, bet ir specialiai tam paruoštos lentos. Ruloninių medžiagų hidroizoliacija vyniojama horizontaliai, pradedant nuo stogo apačios, bei prikalama vinimis.

Sekanti izoliacijos eilė turi būti užleista ant pirmosios maždaug 5cm. Priešvėjinis sluoksnis įrengiamas tam, kad termoizoliacinėje medžiagoje nesusidarytų oro srautų judėjimas, mažinantis šiluminę varžą (tai ypač svarbu, kai apšiltinimui naudojamos plaušinės medžiagos, neturinčios uždarų porų). Stogo dangai dažniausiai naudojamos bituminės čerpės arba skarda. Bituminės čerpės yra kalamos vinimis tiesiog prie pakloto. Tuo tarpu, įrengiant skardinį stogą, būtina prikalti papildomus grebėstus tam, kad skarda nesiliestų su hidroizoliacijos sluoksniu.

Apšiltinant stogus, galima panaudoti tiek plokštines, tiek ir rulonines termoizoliacines medžiagas. Palankiausios termoizoliacinei medžiagai drėgminio režimo sąlygos sudaromos tada, kai termoizoliacinio sluoksnio apačioje įrengiama efektyvi garo izoliacija, o viršuje – vėdinamas oro tarpas. Jeigu name yra negyvenama palėpė arba joje įrengtos patalpos panaudojamos tik šiltuoju metų laikotarpiu, tikslinga apšildyti ne stogą, o palėpės perdengimą. Perdengimo apšiltinimui gali būti naudojamos visos žinomos termoizoliacinės medžiagos be didesnių apribojimų, kadangi šiuo atveju yra labai palankios eksploatacijos sąlygos drėgminio režimo požiūriu ir nėra apribojimų.

Parengė

„Bukra :: Individualūs Namai“
UAB Gamija www.bukra.lt

DALINTIS

KOMENTUOTI