Sidabrinių stalo įrankių priežiūra

2647
Sidabrinių stalo įrankių priežiūra

Sidabrinių stalo įrankių priežiūra

Sidabras lengvai susibražo, todėl niekada nenaudokite šiurkšių šlifavimo medžiagų. Rūdijimą ir apnašų atsiradimą sąlygoja druska, sulfato preparatai, bei sulfato turintys maisto produktai, ir guma. Dažnas naudojimas neleidžia susidaryti apnašoms. Nepalikite maisto sidabriniuose induose; sūrus ar rūgštus maistas gali palikti dėmes. Jei iš karto nenusiplauna, truputį patrinkite.

Nenaudojamus sidabrinius stalo įrankius laikykite dėžutėje aptrauktoje flaneline medžiaga ar orui nepralaidžiame plastikiniame maišelyje. Sidabrą laikykite atsargiai, kad nesubraižytumėte; peilių ašmenys ir kiti metalai gali pažeisti sidabro paviršių jei juos laikote kartu su sidabriniais stalo įrankiais.

Stalo įrankių valymas:

Plaukite šiltame muiluotame vandenyje. Gerai nuplaukite ir iš karto išdžiovinkite. Nepalikite įrankių mirkti vandenyje, nes karščio, vandens ir plovimo priemonių derinys gali susilpninti metalą.

Plovimas indaplovėje:

Sidabro įrankius galima plauti indaplovėje, bet patina ant gryno sidabro atsiranda tik trinant ir sausai valant rankomis. Karštis ir plovikliai, naudojami indaplovėse, gali pažeisti tuščiavidures rankenėles.

Elektriniai valymo metodai:

Aliuminis, druska, soda ir karštas vanduo yra netinkamos valymo priemonės sidabro dirbiniams turintiems oksiduotą ar pilkos patinos apdailą. Nepilkite sausų indaplovei skirtų detergentų ant sidabrinių įrankių; jie gali sukelti tamsių dėmių atsiradimą. Indaplovėje plaudami sidabro įrankius kartu su nerūdijančio plieno įrankiais, nedėkite jų į tą patį skyrių, kad jie nesiliestų vieni su kitais, nes tai gali pažeisti sidabrą. Nauji nustatytos prabos sidabro įrankiai, išplovus indaplovėje įgauna rusvas dėmes.

Praba yra 92 1/2 procentų sidabras ir 7 1/2 procentų kitų priemaišų, įskaitant varį, kuris suteikia patvarumo. Automatinėse indų plovimo mašinose, gali įvykti reakcija tarp vandens lašų ir paviršinio vario sluoksnio, o tai gali sukelti rusvų dėmių atsiradimą ant kai kurių įrankių. Sidabrinius įrankius išplovus keletą kartų, varis nusiplauna ir lieka grynas sidabras. Dėmių ant naujų sidabro įrankių galite išvengti juos plaudami ir džiovindami rankomis.

Norėdami naudoti indaplovę, vadovaukitės nurodytomis atsargumo priemonėmis: Naudokite automatinio skalavimo funkciją. Skalavimo vanduo neleidžia susidaryti lašeliams. Arba skalaukite rankomis jei jūsų indaplovė neturi automatinio skalavimo funkcijos. Plaudami naujus sidabrinius stalo įrankius, po skalavimo nedelsdami išimkite iš indų plovimo mašinos ir gerai nusausinkite rankšluosčiu.

KOMENTUOTI