Kaip išvalyti savo spintą

4500
Kaip išvalyti savo spintą

Jei nusprendėte, kad yra laikas išvalyti savo drabužių spintą, ir nežinote nuo ko pradėti ir ką daryti, čia rasite puikių patarimų.

Drabužių spintos tvarkymas, žingsnelis po žingsnelio.

Suraskite vietą, kurioje sudėsite iš spintos išimtus drabužius, ir suskirstykite ją į keturias zonas.
Čia sudėsite drabužius, kuriuos ketinate pasilikti, išmesti, dovanoti, ir tuos, kuriems jūsų spintoje tiesiog ne vieta. Jei ketinate atskirti daiktus, kuriuos norite parduoti, galite išskirti ir penktą zoną. Kad būtų patogiau, galite pasidėti šiukšlių dėžę arba maišą nereikalingiems daiktams, dėžę arba skalbinių krepšį dovanojamiems daiktams, ir pan. Tokiu būdu sutaupysite laiko.

Ištuštinkite drabužių spintą.

Jūs nenorite drabužius imti glėbiais ir krauti ant lovos, ir nenorite valandų valandas juos rūšiuoti. Pradėkite nuo pagrindinių lentynų imdami po vieną daiktą. Pabandykite per 30 sekundžių apgalvoti ką su juo darysite ir padėkite jį į pasirinktą zoną. 30 sekundžių taisyklė jums pasitarnaus, jei norite sumažinti daiktų skaičių savo spintoje. Jei ilgiau galvosite, tikėtina, kad spintoje paliksite daugiau daiktų nei planavote.
Ištuštinę spintą, turite įvertinti situaciją.

Įvertinkite kvapus, dulkių ir purvo sankaupas, apžiūrėkite ar nėra kenkėjų pėdaskų, pelėsio ar skylių.

Dulkės ir purvas, jūs su tuo susitvarkysite!

Pastatykite tvirtas kopėčias ar taburetę ir pradėkite valyti nuo spintos viršaus drėgnu skudurėliu. Dulkėms surinkti puikiai tinka paprastas vanduo. Jei pastebėjote, kad lentynos lipnios arba, kad jūsų spintoje tvyro persirengimo kambario kvapas, galite naudoti universalų valiklį arba į drungną vandenį įpilti pusę stiklinės balto acto. Išvalykite visą spintą ir užbaikite išplaudami grindis. Galite plauti tuo pačiu skudurėliu, jei vėliau planuojate jį išmesti.
Jei spintoje pastebėjote didesnių problemų, turite jas išspręsti.

Kandys nemėgsta naftalino rutuliukų, kedro bei levandų, taigi taip galima nesunkiai juos išnaikinti. Šias priemones galima rasti visose bakalėjos ir namų apyvokos prekių parduotuvėse už nedidelę kainą. Galite spintą išpurkšti nuo tokių parazitų, kaip skruzdės, tarakonai, ar cukriniai žvyninukai, naudodami specialias priemones. Jei aptikote pelių pėdsakų, reikėtų ieškoti, pro kur jos patenka į spintą, ir užkimšti plieno vilna. Jei pelės į spintą patenka pro durų apačią, susiduriate su dar didesne problema. Norėdami su tuo susidoroti, turite žinoti, kad pelės negali pakęsti aštrių kvapų, tokių, kaip pipirmėtė. Sudrėkinkite keletą medvilnės gabalėlių pipirmėčių aliejumi ir padėkite spintos kampuose, taip pelės supras, kad čia jos nepageidaujamos. Purvą galite nuvalyti šlapiu skudurėliu. Prieš dėdami drabužius atgal į spintą, leiskite gerai išdžiūti. Didžiausia problema yra gyvūnų  šlapimo kvapą patarimų ieškokite skyriuje „kaip išnaikinti blogus kvapus iš drabužių spintos“ (Getting the Stink out of your Closets”). Paskambinkite stogų taisytojui, kad suremontuotų stogą.

Išvalę spintą, ją išvėdinkite.

Tegul nusistovi dulkės. Kad ir kaip kruopščiai nuvalėte dulkes, tačiau daug jų dalelių kurį laiko sklando ore. Įleiskite į kambarį tyro oro. Tai puiki proga išnešti nereikalingus daiktus į konteinerį, ir dovanojamus drabužius sukrauti į automobilį. Patikėkite, grįžę į kambarį ir pamatę tuščią spintą ir sumažėjusį daiktų kiekį pajusite palaimą ir norą užbaigti pradėtą darbą.

Tvarkingai sudėkite daiktus atgal į spintą.

Išdėstymo patarimų ieškokite skyriuje „Kaip tvarkingai išdėlioti drabužius spintoje“ (“How to Organize your Closets”). Kad palaikytumėte gaivą spintoje, galite įdėti dėžutę kepimo sodos, bet ji gali išbirti ir sukurti naują netvarką. Medžio anglis sugeria kvapus. Žinoma, jūs nenorėsite dėti anglies gabalo, kuris užims vietą, kur galima sudėti batus. „Willert Home Products“ gamina puikų dezodorantą su medžio anglimi, kuris veikia maždaug 4 mėnesius. Jį įsigyti galite bet kurioje vietinėje parduotuvėje, arba internetu.

Kitos spintos
(paltų spinta, drobių spinta, universali spinta)
Visų spintų valymo būdai yra panašūs, skiriasi tik daiktų rūšys, jų išdėstymas ir kvapai.

KOMENTUOTI