Sodo skulptūra savo rankomis

11168
Sodo skulptūra savo rankomis
4.3 (85%) 4

Sodo skulptūros buvo naudojamos sodo ar vasarnamio papuošimams jau nuo senų laikų, o ir dabar šis lauko dekoravimas naudojamas labai plačiai. Sodo inventoriaus parduotuvėse galima rasti jau gatavų skulptūrų, bet žymiai pigiau ir be abejo įdomiau padaryti sodo skulptūra savo rankomis, juolab kad tai nėra labai sunku. Šiuo atveju ne tik galime pasitelkti savo fantaziją, bet ir naudingai panaudoti statybinių medžiagų likučius. Daugeliu atveju skulptūrų papuošimui galima naudoti įvairias parankines priemonės – stiklo ar plytelių likučius, akmenėlius, karoliukus ir t.t. Šiame straipsnyje išmoksime Jus, kai pagaminti dviejų rūšių sodo skulptūras, kuriuos papuoš Jūsų kiemą ir suteiks jam išskirtinumo.

Atėjus pavasariui ore skraido įvairūs vabzdžiai ir drugeliai, bet jie gali ne tik skraidyti, bet ir papuošti Jūsų gėlynus. Didžiausias šių skulptūrų privalumas yra tas, kad tokią sodo skulptūrą savo rankomis gali padaryti kiekvienas ir Jums nereikės pirkti papildomų medžiagų ar įrankių.

Šiai skulptūrai pagaminti Jums reikės: seno futbolo ar krepšinio kamuolio, polietileninių maišų, cemento mišinio, metalinio tinklelio, smėlio, plytelių klijų, pieštukų arba kreidelių, keramikinių plytelių likučių, plytelių pjovimo aparato, plytelių skiedinio, permatomo lako, įvairaus stiklo gabaliukų.

[text_block_nav title=“Darbų eiga“]Darbų eiga

Pirmiausia reikia paruošti betono mišinį. Viena dalis sauso cemento sumaišoma su trimis dalimis smėlio ir skiedžiama su vandenių iki tirštos konsistencijos. Toliau imame futbolo ar krepšinio kamuolį ir perpjauname jį pusiau. Vidų išklojame polietileniniais maišais. Į savadarbes formas įpilame betono mišinio, o tam, kad neatsirastu oro tarpų šią formą patalpiname į iškastą apvalią duobutę žemėje ar dubenį.

  • Kai betonas sustingsta išimame jį iš formos ir gauname skulptūros ruošinį, kurį dar reikės tobulinti. Polietileniniai maišai suformuoja raukšlės ir vietomis paviršius gali būti nelygus.
  • Siekiant ištaisyti situaciją pagal galimybės nuo skulptūros ruošinio panaikiname polietileno lukučius. Ruošiame mišinį iš smėlio, cemento bei plytelių klijų ir šią masę užtepame ant skulptūros, kol išgaunamas lygus paviršius. Toliau ruošinys paliekamas pilnai išdžiūti.
  • Kai ruošinys pilnai išdžiuvo ant jo su kreidelėmis, pieštukais ar anglimi piešiame boružės kontūrus: veidelį, sparnus bei taškelius.
  • Plytelių pjovimo aparatų išpjauname norimo dydžio ir formos plytelės. Šiuo atveju mums reikės raudonos ir juodos spalvos plytelių. Prieš klijuojant plytelių gabalėlius patartina jas išdėstyti ant paviršiaus ir apgalvoti tikslias vietas.
  • Plytelių gabalėlius klijuojame su plytelių klijais, o tarpus tarp jų užtepame pilkos, juodos ar kitokios spalvos plytelių skiedinių. Boružės akys galima padaryti iš spalvotų stikliukų. Po to, kai skulptūra pilnai išdžiūsta – ji padengiama bespalviu laku arba skysčiu, kuris apsaugo nuo drėgmės.

[/text_block_nav][text_block_nav title=“FOTO EIGA“]Darbų eiga nuotraukose[/text_block_nav]

[text_block_nav title=“Kamuolio formos“]sodo skulptūra savo rankomisLikusią apskritą kamuolio pusę galima panaudoti kaip formą kitoms skulptūroms, pavyzdžiui blizgančiam kamuoliui.

SODO SKULPTŪRA SAVO RANKOMIS KAMUOLIO PAVIDALŲ

Visa formos paruošimo procedūra yra tą pati, pagaminamas betono mišinys, užpilamas į kamuolio vidų ir laukiama, kol pilnai išdžius. Skirtumas tik tas, kad šiai skulptūrai geriau panaudoti didesnį kamuolį.

Jei ant paviršiaus atsiras trūkių – nebaisu, nes skulptūra dar bus tobulinama ir puošiama.

Abiems pusėms išdžiuvus juo suklijuojamos tarpusavyje su smėlio, cemento ir plytelių klijų mišiniu. Gautą kamuolį padengiame klijais ir puošiame stiklo mozaika. Ji gali būti vienodu didžiu ar skirtingu, apvali ar kvadratine, vienspalve ar marga. Bet kuriuo atveju toks dekoras iš karto kris į akys, kadangi stiklo mozaika gražiai spindi ir blizga saulėje. Vietoje mozaikos galima naudoti spalvotą stiklą ar veidrodžio likučius.

Papuošus skulptūra jai padaromas pagrindas. Tam tikslui sudedame viena ant kitos medinės plokštes, sutvirtiname jas tarpusavi varžtais, o kad skulptūra būtų stabili – iš gipso ar molio suformuojame lovelį. Visas pagrindas nugruntuojamas ir nudažomas baltais akriliniais dažais.[/text_block_nav]

DALINTIS

KOMENTUOTI