Sklypo pirkimo planavimas
5 (100%) 1

Dažnai ne vienas pirkdamas sklypą, įsivaizduoja kad tai paprastas procesas, juk tai tiesiog žemės lopinėlis. Netiesa. Jis turi labai daug niuansų, kurie ateityje gali labai brangiai kainuoti.

Žemės paskirtis vienas iš svarbiausių dalykų. Patikrinkite registrų centro išrašus kuriame aiškiai aprašyta žemės paskirtis. Svarbiausias tačiau lengviausiai pastebimas dalykas.

Privažiavimas. Tai ne mažiau svarbu, nes jei nėra privažiavimo, visiškai nesvarbu kokia sklypo pasirtis. Privažiavimas prie sklypo gali būti per valdišką kelią, jeigu taip, Jums visiškai nėra dėl ko jaudintis. Kitas dalykas per kaimynos sklypą. Tada aiškiai turi būti nurodyti servitutai detaliajame plane. Dažnai toks yrašas būna, tačiau skliausteliuos būna parašyta (projektuojamas), neapsigaukite. kaimynas tikrai neleis tada važiuoti per savo sklypą. Teks arba kaimynui sumokėti, arba bylinėtis.
Privažiavimas gali būti per atskirai suformuotą sklypą, kurio savininkai yra visi prie kelio sklypai, tada jūs turite taipti bendrasavininkais to sklypo.

Inžineriniai tinklai, Jeigu jie yra viskas gerai detalusis planas greičiausiai bus sutvarkytas, jums reikės tik prisijungti. Kitas dalykas jeigu jų nėra, tada vėlgi žiūrėkite detalūjį planą kuriame turi būti nurodyti inžinerinių tinklų servitutai, jeigu jų nėra reikės juos projektuoti, o tai ilgas ir brangus reikalas.

Jeigu inžinerinių tinklų nėra, o detaliajame plane yra, žiūrėkite nuo kur jie bus vedami, nes jeigu elektros tinklų atvedimas iš toli, ilgai ir brangiai jums kainuos kad atities tinklus iki Jūsų sklypo.

Gruntas. Jeigu neskubate pastebėkite vietovę ir augaliją, kad nebūtų aukti gruntiniai vandenys, atsargiai pirkite sklypus kurie yra dauboje, nes per lūtis gali pas jus stovėti vanduo, o dar blogiau tai gali būti išdžiūvusi pelkė, ir vandens lygis labai aukštas.

Kaimynai, jeigu šalia jūsų sklypo gyvena kaimynai, būtinai prieš pirkdami pakalbėkite apie tai, jie Jums tikrai turės daug ką papasakoti. Elektrą tikrai pasijungsite nebrangiai, bet tuo pačiu sužinosite iš kur jie ima vandenį, kur kanalizacija ar dujotiekis ir pan. Dažnai įvairios vietovės turi sau būdingą fauną ir florą, gal toje vietovėje stipriai veisiasi kokie vabzdžiai.

Tai turbūt pagrindiniai aspektai renkantis sklypą, jeigu žinote daugiai prašome palikti komentaruose, manau tikrai bus naudinga visiems.

DALINTIS

KOMENTUOTI