Sienų dažymas

9061
Sienų dažymas

Sienų dažymas įdomus ir atsakingas darbas, būtent po jo pasikeis visa Jūsų aplinka. Jeigu gerai pasiruošite ir rezultatas gausis puikus.
Sienų dažymas vyksta po to kai pilnai nudažytos lubos, ir nugruntuotos sienos.

Dažoma turėtų būti du kartus, kad išgauti tikrąją spalvą ir atrodytų tolygiai. Jeigu ant sienos matosi įbrėžimų dabar nekreipkite dėmesio, prie jų sugryšime po pirmojo dažymo. Taigi pradedam.

Pairuoškite dažymo vonelę. Ją įnerkite į šiukšlių maišą, galą užklijuokite juosta, taip jums nereikės plauto vonelės, tiesiog pakeisite maišą. Pasiruoškite įrankius. Jeigu prieš tai dažėte, svarbu, kad voleliai būtų švarūs ir sausi. Ant dažymo rankenų taip pat neturi būti senų dažų, nes jiems sudrėkus gali pradėti luptis.

Atsidarę dažų kibirėlį būtinai permaišykite dažus, nes po kurio laiko dažuose pigmentas susisluoksniuoja.

Prieš pradėdami dažyti pirmiausia užsiklijuokite dažymo juostą sujungime su lubomis.
Juostą galite klijuoti tiesiai į kampą ant lubų (P.S. lubų ir sienų kampas turi būti tiesus, kitaip sieną dažant iki kampo labai išryškės kampo kreivumas)

arba

juostą klijuoti ant sienos, tokiu atveju vizualiai paslepiami kampo kreivumai. Tačiau lubos vizualiai nusileidžia žemyn, todėl taip dažnai daroma kai lubos aukštai, arba kampas nėra tiesus.

Užklijavus juostą, išsirinkite sieną kurią pradėsite dažyti, pirmiausia nudažykite tos sienos vertikalius kampus ir prie lubų mažu voleliu. Tada pradėkite dažymą dideliu volu. Pradėkite dažyti nuo vienos pusės, volu dažykite vertikaliai, kol išsausės dažai ant sienos, vėl pamirkę volą dažuose pradėkite nuo tos vietos kur baigėte, ir tęskite toliau, būtinai dažydami kiekvieną sekančią juostą būtinai turite sugrįžti ant prieš tai dažytos juostos per volo ploti, tam kad suvestumėte abidvi juostas. Taip pabaikite visą sieną be sustojimo, nesustokite dažydami vieną sieną, nes dažai greitai džiūsta ir paskui gali likti šešėliai.

Nudažę vieną sieną pereikite prie kitos, vėl pirmiausia nusidažykite kampus, tada dažykite visą sieną.

Pabaigę sienas nudažykite angokraščius mažu voleliu ir kitas sunkiai prieinamas vietas (radiatoriai, po palangėm ir t.t)

Taip nudažėta viską vienu sluoksniu. Dabar reikia atlikti pataisymus, akrilinimą. apie tai smulkiau straipsnyje „po pirmojo dažymo“

Padarę pataisymus ir užakrilinę kampus, dažykite antrą sluoksnį. Tai atliekama taip lygiai kaip ir pirmo sluoksnio dažymas (nudažykite kampus, paskui sienas). Nudažėte antrą kartą ir Jums atrodo, kad dažai padengti netolygiai, neišsigąskite, dažai pilnai išdžiūsta po 12 val. Taip atrodo dėl to, kad sienos atskiros vietos skirtingai sugeria dažus, todėl vienos vietos džiūsta greičiau už kitas.

P.S. Dažydami atkreipkite dėmesį į aplinkos temperatūrą, Gamintojai nerekomenduoja dažyti jeigu oro temperatūra aukštesnė nei 25 laipsniai. nes dažai per greitai džiūsta ir liks dėmės arba uždžiūvę dažų lašeliai, Tokiu atveju rekomenduojama naudoti dažų skiediklį, kuris prailginą dažų džiūvimo laiką.

DALINTIS

1 komentaras

KOMENTUOTI