Sidabro valymas

4863
Sidabro valymas

Nustatytos prabos sidabro lydinį sudaro 92 1/2 procentų sidabro ir 7 1/2 procentų vario. Sidabro grožis atsiranda jį naudojant, kadangi laikui bėgant atsiranda patina arba švelnus žvilgesys. Sidabruotas, reiškia, kad kitas metalas yra galvanizuotas sidabru. Sidabras patamsėja atvirame ore. Ypač esant drėgnam ar ūkanotam orui, bet apskritai šis reiškinys yra neišvengiamas bet kokio klimato sąlygomis. Sidabrą patartina laikyti įvyniojus į popierių ar audeklą, arba uždengus plėvele.

Sidabro valymo būdus reikėtų nustatyti priklausomai nuo jo vertės, piniginės ar sentimentalios, ir nuo daikto pavidalo. Sidabro dirbinius, pasižyminčius giliomis išpjovomis, reikėtų valyti rankomis, naudojant aukštos kokybės sidabro valiklį ar poliruoklį.
Trynimas rankomis padeda atsirasti patinai, kuri suteikia sidabrui žvilgesio. Ornamentiniai sidabro dirbinių fragmentai, kurie yra padengti laku, gali būti plaunami drungnu vandeniu; karštas vanduo gali pažeisti lako sluosnį. Poliruojamas sidabras, mūving gumines pirštines, gali prarasti žvilgesį. Patartina rinktis plastikines ar medvilnines pirštines.

Sidabras turi priešų. Guma stipriai pažeidžia sidabro paviršių. Guma išgraužia sidabrą, ir jis gali būti taip giliai pažeistas, kad žalą atitaisyti galės tik specialistas-sidabrakalys. Dirbinio dizainas gali būti negrįžtamai sugadintas. Venkite sidabrą laikyti spintelėse ar dėžutėse su gumine apdaila, apvadais, ir pan.

Kiti sidabro priešai yra druska, alyvuogės, salotų padažai, kiaušiniai, actas ir vaisių sultys. Šiuos produktus laikykite porcelianiniuose ar stikliniuose induose. Nors gėlės ir vaisiai sidabro induose atrodo ypatingai gražiai, jiems pūvant išsiskirianti rūgštis gali pažeisti indą ir padaryti daug žalos. Į sidabrinį indą papildomai įdėkite plastmasinį ar stiklinį indą.

Kepimo soda:

Naudokite sodos ir vandens pastą. Trinkite, kalaukite ir poliruokite minkšto audinio šluoste. Kad nuvalytumėte apnašas nuo sidabro dirbinių, užberkite kepimo sodos ant drėgnos šluostės ir valykite sidabrą kol apnašos nusivalys. Išskalaukite švariame vandenyje ir gerai išdžiovinkite.

Aliuminio folija, kepimo soda, ir druska:

Ant prikaistuvio dugno patieskite aliuminio folijos, įpilkite 2-3 colius vandens, įdėkite 1 šaukštelį kepimo sodos, 1 šaukštelį druskos, ir užvirinkite. Sudėkite sidabrinius dirbinius, virkite 2-3 minutes, įsitikinkite, kad vanduo pilnai apsėmęs sidabrą. Viską išimkite, perskalaukite švariu vandeniu, išdžiovinkite, ir poliruokite minkšto audinio skiautele. Tokiu būdu, išvalysite visus išlinkimus ir siaurus plyšelius.

Dantų pasta:

Norėdami nuvalyti apnašas, užtepkite ant sidabro dantų pastos, tada pakiškite po šiltu vandeniu kad išputotų, ir nuplaukite. Įsisenėjusioms dėmėms ar grioveliams išvalyti naudokite seną minkštą dantų šepetėlį.

KOMENTUOTI