Seno lango keitimas nauju

5686
Seno lango keitimas nauju
5 (100%) 1

Seno medinio lango pakeitimas nauju plastikiniu langu nėra toks sudėtingas veiksmas kaip gali pasirodyti. Jums tereikia pasirinkti patikimus langų gamintojus, iš kurių nupirktas langas bus pilnai sukomplektuotas, susukti vyriai, atidarymo mechanizmai. Jums tereikia įstatyti langą.

REIKALINGOS PRIEMONĖS

Naujo lango
Laužtuvo
Pjūklo arba siaurapjūklio
Grąžto
Elektrinio atsaktuvo
Montažinių putų (mažai besiplečiančių, atsparių UV, ir drėgmei) Vienam langui apie 2vnt.
Varžtų apie 15сm ilgio
Gulsčiukas


LANGO UŽSAKYMAS

Prieš užsakinėdami langą, pirmiausiai turite įvertinti kokio lango jums reikės. Jeigu jūsų langai į triukšmingą gatvę, pirkite itin garsui nelaidžius langus, jeigu į šiaurinę puse, ar pastoviai pučia vėjas- šalčiui atsparius langus. Jeigu langas susideda iš dviejų ar daugiau dalių, įvertinkite kuri dalis atsidarinės, ir pagalvokite ar galėsite iš lauko pusės išvalyti nesidarinėjančias dalis. Užsakant langus dauguma pardavėjų patys atvažiuoja išsimtuoti lango išmatavimus, pasinaudokite tuo, kam jums prisiimti atsakomybę jeigu langas netiks. Užsakėte langą. Laukite kol jį pristatys, patikrinkite ar visos sudedamosios dalys, ar susukti vyriai ir atsidarymo mechanizmai, ar yra rankena, ar nesubraižytas rėmas ir stiklas.

SENO LANGO IŠĖMIMAS

Lango keitimui pasirinkite gražią, saulėtą dieną, nes patalpa be lango bus kelias valandas. Dirbkite dviese.

Pradžia bus lengva, naudokite laužtuvą. Nuo vyrių nukelkite senus langus, atsargiai, nesudaužydami. Rėmą taip pat išimkite su laužtuvu, kaip tik sugebate. Jeigu kurios nors dalies negalite išlupti, nupjaukite rėmą per pusę pjūklu, taip lengviau išimsite. Taip pat išlupkite senas vidines ir išorines palanges, Čia nereikia grožio. Išlupę apvalykite angą, nudaužkite atskilusias ar trupančias sienos dalis. Išsineškite senus langus į lauką, kad netrukdytų. Pasilikite gabalą palangės ar rėmo, kuriuos reikės pakišti po nauju langu kai jį statysite.

 

 

 

 

 

RĖMO STATYMAS

Į jau paruoštą angą tiesiog pastatykite naująjį rėmą. Nesumaišykite pusių. Patarimas: Viršuje, šalia naujo lango rėmo išsigręžkite skylę ir įkiškite varžtą, taip kad galėtumėte į jį atremti lango rėmą, kad nereikėtų laikyti. Pastatę rėmą apytiksliai pagal gulsčiuką, po rėmu pakiškite medines kaladėles kas 80 cm taip kad virš lango likęs tarpas būtų apie 2cm putoms pripūsti. Taip pat, rėmą pastatykite taip, kad iš šonų būtų vienodas tarpas.

Kiaurai per rėmą, į šoninę sieną, 10 cm nuo viršaus, gręžkite skylę tokio ilgio ir skersmens kokius turite varžtus, atminkite, kad varžtas į sieną turi įlįsti bent 5cm.

Įsukę pirmąjį varžtą gulsčiuku patikrinkite rėmą, ir išlyginkite jį, kad teisingai stovėtų visomis kryptimis. Tada susukite varžtus į visas briaunas kas 50-70cm. Po kiekvieno varžto įsukimo tikrinkite gulsčiuku ar rėmas nesusikreipė. Dabar rėmas turėtų stovėti pakankamai tvirtai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LAUKO PALANGĖ

Dabar įstatome lauko palangę, kurią paruošėte pagal ilgį. Ją įstatykite po lango rėmu, į griovelį, iš lauko pusės, prisukite keliais varžtais. Palangę iš šonų vėliau užtepsite hermetiku, kad pro ją neprabėgtų vanduo.

 

 

STIKLO STATYMAS

Į nesidarinėjančias lango rėmo dalis įstatykite stiklą. Jį nedėkite tiesiog ant rėmo, o padėkite plastikinius 1-2mm kaiščius, ant jų ir dėkite stiklą. Iš karto uždėkite stiklą laikančias apdailos juosteles į tam skirtą griovelį, jas įkalkite guminiu plaktuku.

 

 

 

 

 

LANGO STATYMAS

Atsidarinėjančios dalys, turėtų būti jau su rėmas su stiklu, susuktais vyrių ir darinėjimo mechanizmais. Todėl tokį rėmą iš karto statykite ant jau esamų vyrių, pirmiau įstatydami langą ant apatinio vyrio, tada įdėkite į viršutinį vyrį ir jį užfiksuokite. Langas turėtų iš karto darinėtis, tačiau gali strigti, tai normalus, jį reikia atreguliuoti.

 

 

LANGO REGULIAVIMAS

Besidarinėjanti lango dalis reguliuojama ties apatiniu lango vyriu, ten įstatykite šešiakampį raktą, ir sukiokite kol langas lengvai darinėsis. Įstatytas langas darinėjant gali kliūti ir už kitų mechanizmo dalių esančių ant rėmo, tiesiog pastebėkite už kur kliūva ir persukite tą mechanizmą.

 

 

 

 

 

 

APIPURŠKITE PUTOMIS

Dabar visą lango rėmą apipurškite montažnėmis putomis, nepalikdami tuščių tarpų. Iš vidaus pripurškite putų ir po išorine palange, jei įmanoma. Putas purškite mažai besiplečiančias, atsparuas UV, bei vandeniui.

 

 

PABAIGA

Dabar galite įstatyti rankenas ant besidarinėjančių dalių, tiesiog įstatykite jas prisukite varžtais, ir uždėkite apdailą.

Kitą dieną, kai sustingo putos, apipjaukite jas peiliuku, Iš lauko jeigu putos matosi, patartina jas užtepti fasadiniu tinku, arba uždėti plastikinę apdailą, nes per kurį laiką putos gavę UV spindulių ir vandens, gali pradėti irti.

PATARIMAS: Ant langų iš vidaus esančias apsaugines plėveles neskubėkite nuplėšti, jeigu darysite langokraščių apdailą, neišsiteps lango rėmas. Jeigu apdaila jau buvo padaryta prieš tai, ir Jums tereikia paslėpti montažines putas, nusipirkite specialios plastikinės juostelės, kuri būna su dvipusia lipnia juosta ir tiesiog užklijuokite ant lango rėmo, uždengdami putas.

 

DALINTIS

2 KOMENTARAI

KOMENTUOTI