Sanpaulija
Atnaujinta: 2022-12-02
Našlaitinėmis sanpaulijomis pradėta prekiauti vos prieš 70 metų, bet per tą laiką jas pamėgo visas pasaulis. Gėlytė žydi bet kuriuo metų laiku ir yra tokia mažutė, kad telpa ant siauros palangės. Gryną rūšį auginti labai sunku, nūdienės formos daug ištvermingesnės ir gausiau žydi. Sanpaulijas reikia laikyti pastovioje temperatūroje, atsargiai laistyti, nuolat tręšti, be to, joms būtinas drėgnas oras ir stipri šviesa - štai penki pagrindiniai jų poreikiai. Keletas patarimų: žiūrėkite, kad lapai nesiliestų prie lango stiklo; tučtuojau šalinkite nuvytusius žiedus ir pažeistus lapus sykiu su lapkočiu; šalinkite suaugusių augalų šonines atžalas. Vazonas neturi būti per didelis, o jei būtina persodinti, rinkitės plastikinį vazoną.

Priežiūra

Temperatūra: vidutinė, žiemą ne žemesnė kaip 15°C. Šviesa: stipri, žiemą geriausia rytinė ir pietinė, vasarą - vakarinė palangė. Saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Jei norite, kad sanpaulija žydėtų žiemą, naktį apšvieskite ją dienos šviesos lempomis. Vanduo: žemė visada turi būti drėgna, bet laistyti reikia tada, kai žemės paviršius apdžiūsta. Labai nemėgsta šalto vandens. Neaptaškyti lapų - geriau pilti vandenį po lapais laistytuvo snapeliu. Kartais įmerkti vazoną į vandenį. Vandens perteklių iš padėklo tvarkingai išpilti - stovintis vanduo sanpaulijoms mirtinai kenksmingas. Pavasarį ir vasarą kartą per savaitę tręšti silpnu trąšų tirpalu. Drėgmė: oras turi būti labai drėgnas. Apkamšyti vazoną drėgnomis durpėmis arba pastatyti akmenų padėklo.

Bėdos

Gelsvos dėmės ant lapų - per daug tiesioginių saulės spindulių vasarą. Lapų kraštai gali pagelsti, o lapai pasidaryti skylėti. Rudos dėmės ant lapų - laistyta šaltu vandeniu, o reikia drungnu. Gelsta lapai - sausas oras, per daug saulės, netinkamas laistymas. Blyškiai žali lapai ilgais kotais ir užsirietusiais kraštais - augalui šalta, temperatūra turi buti ne žemesnė kaip 15°C. Šaltomis dienomis nukelkite vazonus nuo palangės. Suglebę lapai; skrotelės vidurys supuvęs - šaknų kaklelio puvinys, kurį sukelia perlaistymas ir temperatūros svyravimai. Augalą reikia kuo greičiau sunaikinti. Gėlė nežydi - trūksta šviesos, per sausas oras, per dažnas persodinimas. Apipeliję lapai ir žiedai - kekerinis puvinys arba miltligė. Nebepurkšti lapų. Pašalinti ir sunaikinti ligotas augalo dalis. E-parduotuvėje: www.tarpgeliu.lt
Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: