Lubų šaliuotės įrengimas

5689
Lubų šaliuotės įrengimas

Pateikiamas pavyzdys kaip nedideliame plote (šiuo atveju balkone) pačiam įsirengti plastikinės šaliuotės lubas. Tai nesudėtingas darbas ir tikrai tai gali padaryti kiekvienas.

REIKALINGOS MEDŽIAGOS:

Mediniai bruseliai (4×2 cm)
Plastikinė šaliuotė (PVC, MDF ar kita)
Šaliuotės užbaigimai

REIKALINGI ĮRANKIAI

El.perforatorius, Kalami kaiščiai (diubeliai), Pieštukas, Kampainis, Aštrus peilis, Segiklis (steipleris), Metras

Priklausomai nuo lubų išmatavimų, galima dėti šaliuotę ilgiu arba pločiu, priklausomai kuriuo atveju mažiau išsimeta. Išsimatuokite lubų tikslų ilgį ir plotį, nuspręskite kokią šaliuotę pirksite, ir nuspręskite kuria kryptimi dėsite.

I variantas (šaliuotė dedama ilgiu)

Pasiruoškite ir pritvirtinkite medinius tąšus prie lubų. Tvirtinkite kas 50 cm , nuo sienų kraštų tašus tvirtinkite 10 cm atstumų nuo sienos.

Pasiruoškite profilį ir jį pritvirtinkite prie sienos, į jį dėsite prmąją plokštę. Atsipjaukite plokštę reikiamo ilgio, įkiškite vieną galą į profilį, o kitą šoną prisekite segtuvu prie tąšų. Taip uždėkite antrą lentą, tik šį kartą viena briauna kišasi į jau esamą lentą, o kitą vėl prisekite prie tąšų. Padėjus pora lentų pasiruoškite šoninius profilius ir juos įkiškite iš abiejų šaliuotės šonų. Dabar lentas dėkite toliau, tik dabar reikia lentas kišti į šoninius profilius ir į prieš tai padėtą lentą (dėl to šį darbą lengviau atlikti dviem žmonėm) Taip sudėkite lentas iki galo. Paskutinę lentą priklausomai dėkite prieš tai prie sienos prisisukę profilį. Jeigu siena nebuvo lygi, prisukus profilį matysis tarpai ir neatrodys gražiai. Paprasčiausias būdas yra visą siūlę užtepti hermetiku akrilu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II variantas (šaliuotė dedama pločiu)

Viskas daroma taip pat kaip ir anksčiau aprašytame metode, tik mediniai tąšai tvirtinami ilgiu, O lentos dedamos tokiu pat principu.

KOMENTUOTI