Rėmelis

3887
Rėmelis

Šiuo straipsniu noriu parodyti Jums, kaip lengva naudoti dekupažą kartu su trafaretu dekorojant pavyzdžiui veidrodį.

REIKALINGOS PRIEMONĖS

Popierinis motyvas (paveikslėlis)
Dekupažo klijai
Akriliniai dažai
Akrilo lakas
Priemonė prieš greitą akrilo lako išdžiūvimą
Izoliacine juosta
Žirklės, teptukai, kempinės
Natūrali kempinė
Folija
Trafaretiniai klijai
Švitrinis popierius
Glaistas
Švitrinis popierius medienai
Dubinėlis su vandeniu
Popieriniai rankšluosčiai
Guminis volelis


Izoliacine juosta užklijuokite tas vietas, kurių nenorite ištepti dažais. Šlifuojame veidrodžio paviršių, nelygumus užglaistome glaistu. Po to, kai glaistas išdžius – nušlifuokite dar karta, kad išvengti iškilimų

 

 

 

 

 

 

Nudažykite veidrodį su kempine kremine spalva. Po dažymo įlašinkite ant folijos arba į dubenį akrilinius dažus: kreminius ir „žaliųjų žirnelių“. Šių spalvų pagalba mes padarysime įvairių atspalvių spalvų. Į kiekvieną iš šių trijų spalvų („žaliųjų žirnelių“, kreminius ir jų mišinį) įpilam priemonės prieš greitą akrilo lako išdžiūvimą.

Natūralios kempinės pagalba ant veidrodžio darysime antspaudus. Įmerkime kempinę į vieną iš atspalvių, nubraukiame dažų likučius ant medžiagos arba popieriaus lapo ir tik tada paliekame antspaudą ant veidrodžio.

 

 

 

 

Išorinius ir vidinius veidrodžio kraštus nudažome kreminės ir „žaliųjų žirnelių“ dažų mišinių. Kraštus patriname kempine su kreminiais dažais. Ant viršaus dar karta paliekame antspaudus visų mūsų trijų atspalvių.

 

 

 

 

Dabar pamatuojame pridėję prie veidrodžio popierinius motyvus (paveikslelius). Paliekame veidrodį džiūti mažiausiai dviems valandoms. Tuo metu iškerpame popierinius motyvus dekoravimui. Aš pasirinkau gėles.

 

 

 

Praėjus dviem valandom ruošiame dažus užrašams per trafaretą piešti (kurti): į „žaliųjų žirnelių“ spalvos dažus įmaišiau truputi juodų dažų, kad spalva įgautų sodrumo bei ryškumo.

Ruošiame trafaretą: kitą trafareto pusę apipurškiame klijais, kad darbo metų trafaretas būtų stabilus. Prispaudžiame trafaretą prie rėmo ir kempinės pagalba, nubraukiant dažų perteklių, perkeliam užrašus per trafaretą. Tokiu principų dekorojame visą veidrodį, kad užrašai eitų ištisai per visą paviršių. Laukiame apie 2 valandas, kol dažai išdžius.

 

 

 

 

 

Pereiname prie tvirtinimo. Užmirkykite iškirptą motyvą vandenyje. Palaukite kelias minutes. Ištraukiame jį iš vandens, apverčiame ir dedame ant permatomo popieriaus ( „veidu“ žemyn) ir nubraukiame vandens likučius.

Patį motyvą ištepame klijais. Ištepame klijais vietą, kurioje ant veidrodžio bus tvirtinamas motyvas. Imame motyvą kartu su permatomu popieriumi ir uždedame ant reikiamos vietos, paviršių liginame guminių volelių tiesiai per permatomą popierių. Nuimame popierių ir dar karta užtepame ant paviršiaus klijus. Tokiu pat principų prie veidrodžio pritvirtiname visus motyvus. Džiovinti paliekame ne mažiau nei 3 valandom.

 

 

 

Siekiant apsaugoti veidrodį padengiame jį akrilo lakų, apie 25 – 30 sluoksnių tol, kol motyvas nesijaus jį liečiant. Dengiame ne daugiau negu 3-4 sluoksnius per dieną. Baigus darbą pašaliname nuo veidrodžio izoliacinę juostą, išplauname jį ir pakabiname. Štai galutinis rezultatas

 

 

DALINTIS

KOMENTUOTI