Puokščių ir kompozicijų priežiūra

2513
Puokščių ir kompozicijų priežiūra

Pirmiausia, norint prailginti kompozicijos gyvenimą, reikia tikrinti vandens aukštį ir jo pripildyti iki kompozicijos indo viršaus. Tai labai svarbu toms gėlėms, kurios sunaudoja daug vandens (pvz. tulpėms, baltosioms lelijoms). Jei kompozicija padaryta floristinėje kempinėje, ją reikia pastoviai prisotinti vandeniu. Lieti tol, kol vandens perteklius paliks kempinės paviršiuje ir nebesusigers.

Daugelis gėlių mėgsta būti giliai įmerktos, tačiau yra ir keletas išimčių. Kvapieji pelėžirniai bei herberos, turinčios pūkuotus stiebus, merkiamos į negilius indus su trupučiu vandens. Jeigu vandens per daug, stiebas pradeda pūti.
Jei kompozicijas ir puokšte naktį laikysime vėsioje vietoje, jos laikysis ilgiau. Retkarčiais puokštę reikia nupurkšti vandeniu. Čia taip pat reikia nepersistengti – vandens perteklius gali supūdyti jautrius augalus (pvz. kvapiuosius pelėžirnius).

Vandenį reikia keisti kas 3 – 4 dienos arba 1 kartą savaitėje, jei jis yra paruoštas su specialiomis maisto medžiagomis skirtomis gėlėms.

Vandens pakeitimo metu reikia kruopščiai išplauti indus, kad sustabdytume bakterijų dauginimąsi ir pašalintume jau susikaupusias bakterijas. Rekomenduojama į vandenį įmaišyti sausus mišinius skirtus nuskintom gėlėm. Šios priemonės turi ir antibakterinių medžiagų, kurios padeda išlaikyti šviežią vandenį.

Jei norime, kad puokštė ilgiau būtų graži, rekomenduojama laistyti ją mikroelementų tirpalu. Labai svarbu paruošti reikiamos koncentracijos tirpalą, todėl reikia atidžiai perskaityti nurodymus etiketėje.

Negalima kompozicijų statyti prie šilumos šaltinių (radiatorių, džiovintuvų, kondicionierių), o taip pat laikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose. Visa tai gali tapti greita gėlių nuvytimo priežastimi.

Žinokite, kad ir televizorius skleidžia labai daug šilumos. Taip pat, puokštė stovinti po lempa, nuvys kur kas greičiau negu laikoma vėsiai.

Karštame ore arba patalpoje šildomoje centriniu apšildymu rekomenduojama gėlių kompozicijas apipurkšti vandeniu. Kas kelias paras reikia pakirpti ilgai stovinčių gėlių stiebus (rožių, chrizantemų), pastoviai iš kompozicijos pašalinti nuvytusias gėles ir nuvytusius lapus.

Nokstantys vaisiai ir kai kurios daržovės išskiria etileno dujas. Šios dujos ypač kenkia augalų žiedams (pvz. nuo jų ima vysti raudonieji gvazdikai. Vystančių gėlių atgaivinimasKai kurios gėlės (pvz. rožės) pastoviai vysta. Todėl joms reikia pakirpti stiebus ir patalpinti jas į didelį indą su vandeniu (rankų temperatūros) arba įleisti stiebų galus (2,5 cm) į verdantį vandenį 1 minutei. Prieš tai reikia žiedus ir lapus kruopščiai apdengti. Kitas būdas rekomenduoja pakirpti stiebus ir pamerkti visas gėles į kambario temperatūros vandenį kelioms valandoms. Geriausiai gėles merkti į vonią.

Taip pat pamerkus visus augalus galima atgaivinti ortenzijas, žibutes ir kitas gėles Todėl, norint ilgiau išlaikyti kompozicijas ir puokštes patartina laikytis ką tik išvardintų reikalavimų ir prailginti gėlių gyvenimą, kad jos kuo ilgiau džiugintų akį.

KOMENTUOTI