Prieškambario dizainas

4340
Prieškambario dizainas
3 (60%) 1

Kaip teatras prasideda nuo kabyklos, taip ir būstas prasideda nuo prieškambario. Tik įžengus į prieškambarį svečias turi galimybę spręsti apie šeimininko skonį, jo pomėgius, interesus. Taip susiformuoja pirmas įspūdis, o jis kaip žinia, pats stipriausias.

Lietuvoje didžioji dauguma namų buvo statoma pagal tam tikrą šabloną, todėl juose prieškambariai yra pailgi ir siaurus, labiau panašus į koridorius, negu į pilnavertį kambarį. Taip yra ir todėl, kad šioje patalpoje nera langu, kas automatiškai susiaurina erdvę.

Tačiau šią problemą galima spręsti, paslėpus trūkumus ir išriškinus privalumus. Svarbiausi prieškambario aspektai yra spalva bei apšvietimas. Norint vizualiai praplatinti erdvę geriausiai prieškambario sienoms bei luboms nenauduoti tamsių atspalvių dažų. Jei prieškambaryje numatomi badai patartina nauduoti kuo šviesesnes spalvas. Neatsiejama prieškambario dalys – durų perteklius ir langų nebuvimas. Tai patalpą daro dar siauresne. Todėl svarbų vaidmenį turi apšvietimas.

Šiais laikais labai madingos yra pakabinamos lubos, kuriuos padaromos gipsokartono plokščių pagalba. Į jas galima įmontuoti halogenines lemputes, išdažyti įvairiomis spalvomis. Patartina, kad prieškambary būtų kuo daugiau mažų šviestuvų, negu vienas didelis. Šviestuvus galima įmontuoti į lubas, į baldus, o taip pat į veidrodį, nes būtent į jį mes pasižiūrime paskutini karta prieš išeinant iš namu.
Drabužius, avalynę bei galvos apdangalus patogiausia laikyti sieninėje spintoje. Šis badas užima nedaug vietos – apie vieną m, atsižvelgiant į sienų struktūrą ir tinka ten, kur įprasta spinta netilps. Durys geriausiai daryti stumdomas, tada jos neužims daug vietos. Dizaineriai pataria prieškambario durys daryti iš permatomo matinio stiklo. Tokių durų dėka atsiranda erdvumo iliuzija, o drabužių kontūrai tampa papildomu interjero elementu. Jei nesate patenkinti, kad Jūsų spintos turinį mato svetimi žmonės durys galima daryti iš medžio masyvo arba veidrodinės. Veidrodinės durys turi nemažai pliusų. Pirma – nereikės pirkti ir montuoti dar vieno veidrodžio, o antra – veidrodžiai sukuria papildomos erdvės pojūtį. Kai kurie žmonės priešiškai nusiteikę prieš avalynės laikymą kartu su apranga. Tokių atvejų galima nauduoti atskirą spintą, kuriuos gylis neturėtu būti didesnis nei dvidešimt cm, o durelės turi atsidaryti vertikaliai.

Tačiau baldai negali atsispindėti žmogaus asmenybės, todėl interjerą vertėtų papuošti mažomis smulkmenomis. Šiam tikslui labai tiks skėčio stovas, skrybėlių lentyną ar raktų kabykla. Į šį reikalą reikia žiūrėti atsakingai. Pavyzdžiui šiaudynė skrybėle vidury žiemos atrodys juokingai bei netvarkingai, net jei tai yra interjero detalė. Labai pagyvina interjerą paveikslai. Jų rėmas neturi būti masyvus, geriausiai tinka nedidelės gintaro ar akmenų kompozicijos. Prie pintų baldų tinka mažutės smulkmenos, tokios kaip skrynelės, laikikliai.

Tačiau būkite atidus, nepamirškite, kad tokios smulkmenos gali perkrauti prieškambary ir jis atrodys netvarkingai net tada, kai viskas stovi savo vietose.

DALINTIS

1 komentaras

  1. Man prieškambaris visų pirma turi būti šiltas, sukelti jaukumo jausmą vos įžengus pro duris. Patinka žemiškų spalvų baldai ir kilimai, kurie sukuria tą šilumą. Turėtų būti sekcija, batų lentyna ir veidrodis.

KOMENTUOTI