Prieškambario apšvietimas

5467
Prieškambario apšvietimas

Pirma patalpa, kurioje Jus atsiduriate įėję – tai prieškambaris. Dažniausiai ši patalpa suprojektuota taip, kad jokių langų joje nėra, geriausiu atveju ten patenka šviesa iš kitų kambarių. Todėl čia tenka naudoti šviestuvą bet kuriuo paros metu. Ir būtent todėl šviesa prieškambaryje turi būti ryški, bet ne akinanti, maksimaliai panaši į dienos šviesą. Kad pasiketi tikslą šviesos temperatūra turi būti apie 3000°С-3400°C.  Tokia šviesa artimiausia saulės šviesai ir neduoda tokių rimtų šviesos iškraipymų, kaip paprasta lempa.
Prieškambario apšvietimui neverta naudoti kuo paprastesnį ar pigesnį šviestuvą. Psichologai įrodė, kad žmogaus įspūdis, susidaręs per pirmas 2 minutės buvimo bute nesikeičia ir suformuoja jo nuominę apie visą būtą. Todėl labai svarbu, kad prieškambaris būtų gerai apšviestas, švarus, patogus bei funkcionalus. Tokių būdų jis savo šviesa nuteiks svečią pozityviai.

Svarbiausia, ką mes darome prieškambaryje tai apsirengiame ir nusirengiame prieš išeinant į lauką ir grįžtant. Čia mes miglotai apžvelgiam save veidrodyje. T.y. mums reikia, kad patalpa būtų apšviesta tolygiai, bet taip pat turi būti papildomas apšvietimas kai kurių atskirų vietų. Bendrą apšvietimą galima organizuoti skirtingai, svarbiausia, kad šviesą turi pasiskirstyti tolygiai. Šiems tikslams tiks lubų šviestuvas, pritvirtintas lubų centre. Tvirtinti jį reikia kuo arčiau lubų, gaubtas taip pat turi liestis su lubom, forma turėtų priminti lėkštę, kad rengiantis neužkabintumėte su rankove ar šaliku. Galima apšviesti patalpą sieninių šviestuvų pagalba, paslėptų už karnizų. Toks apšvietimo būdas vizualiai padidins patalpą, tik svarbiausia šviesą reikia nukreipti į lubas. Apšvietę lubas Jus pasieksite, kad vizualiai jos atrodys aukštesnės.

Dažnai tipiniuose butuose prieškambaris siauras ir ilgas. Esant tokiam prieškambariui www.darykpats.lt siūlo vizualiai platinti erdvę šviestuvų pagalbą, pritvirtintų ant sienų, jų šviesa turi būti nukreipta į priešingą sieną. Toks apšvietimas ne tik apšvies patalpą, bet ir vizualiai praplės ją.

Jei prieškambaryje yra veidrodis jį reikia apšviesti atskirai. Bendras apšvietimas neturi atsispindėti žiūrinčiam žmogui į veidą. Optimaliausia būtų apšviesti viršutinę veidrodžio dalį ir šonus.  Esant tokiam apšvietimui nebus bereikalingų šešėlių ant Jūsų veido ir figūros.

Pastaruoju metu tapo madinga naudoti jungiklių sistemą, kuri automatiškai įjungia šviestuvus. praėjus kelioms sekundėms šviestuvai savaime užgesta. Daviklius patartina pritvirtinti žmogaus pečių aukštyje, kad jie nereaguotų į naminius gyvūnėlius. Taip pat populiaru koridoriaus jungiklius padaryti kiekviename kambaryje, kad šviesą galima būtų įjungti iš bet kurios patalpos.

Nuotraukoje pavaizduotas gerai apšviestas prieškambaris. Ne pati didžiausia patalpa, į kurią nepatenka natūrali šviesa, turi bendrą ir vietinį apšvietimą. Bendras apšvietimas padarytas šviestuvų pagalba, įmontuotų į lubas ir suteikianti tolygų apšvietimą. Veidrodis apšviestas trimis sieniniais šviestuvais. Šviesa nuo šių šviestuvų neakina stovinčio prie veidrodžio žmogaus ir nesudaro nereikalingu šešėlių. Apšvietimui naudojami šviestuvai šiltų spalvų, kurių spektras optimaliai priartintas dienos šviesai ir malonus akims.

DALINTIS

KOMENTUOTI