Polių betonavimas, pamatų įrengimas-rostverkas
5 (100%) 1

Taigi toliau darome pamatus, dabar išgręžtas skyles užpilame betonu.

Prieš pilant betoną į skyles sustatome armatūrą. Mes pasigaminome kvadratinius 2.4 metro ilgio gaminius.

Kiek kainavo armatūra poliams ?

Pirkome kirtimuose poliams sukarpe po 2,4 m ilgio 16mm skersmens armatūrą, ir lankstiniams po 1,5m ilgio(juos per puse pjoveme ir gavosi du lankstiniai) 8mm skersmens.

Viskas kainavo apie 500 Eur. ir tai 40 skylių dvieju metro gylio.

Pagrindiniai keturi strypai 16mm skersmens suvirinti kas 20 cm lankstiniais iš 8 mm strypų. Pirkdami armatūrą lankstymui, pardavėją perspėkite kad jie bus naudojami lankstymui, kitaip standartinė armatūra lankstoma lūžta.

Vienam gale paliek 40 cm ilgio laisvus strypus, prie kurių rišis rostverko armatūra., 40 cm tod4l , kad pas mus rostverko auk6tis bus 40 cm.

Pagaliau atvažiavo mašina su betonu. Pas mus 2 metrų gylio ir 30 cm skersmens skylės, vienai skylei užpilti 0.2 kubo betono, pas mus 40 skylių reikės 8 kubu betono, standartiškai tokios mašinos veža 7 kubus, bet mes paprašėme bent 7.5 kubo, tikimės užteks.

Betono kaina poliams užpilti:

Mes pirkome C25-30 klases betoną, už kubą mokėjome po 65 Eur, plius atvežimas ir pumpavimas 70 Eur, tai viso už 7,5 kubo ir išpylimą sumokėjome 560 Eur

Žinoma tai tik teorija, praktiškai skylės gaunasi skirtingos dėl grežimo metu pasitaikančių akmenų, todėl tiksliai betoną galima paskaičiuoti tik išgręžus sklyles.

Pats procesas labai paprastas ir greitas, Visas skyles užpylėme per 30 min. Darbui užtenka dviejų žmonių, vienas laiko šlangą, kitas reguliuoja armatūra. Svarbu pilant betoną iškišti armatūrą kiek reikia virš žemės, kitaip užpylus betoną, aukšyn ar žemyn armatūros nepajudinsite, galima reguliuoti tik į šonus. Todėl kai kurias armatūras palaikome ištrauktas rankomis kol pilamas betonas. Kai užpilsime visas skyles, pagal ištemptas virves sureguliuosime armatūras. Svarbu tiksliai pastatyti kampuose esančia armatūrą.

Patarimas. Skylių gręžimą ir užpylimą planuokite tą pačią dieną jeigu įmanoma, nebent įsitikinę kad nelis, Mums per naktį prilijo, keliose skylėse iki pusės buvo vandens, kitos tuščios, čia priklauso nuo grunto, jeigu pasitaikys molis, vanduo skylėje ilgai stovės, todėl kiti sumasto jį išpumpuoti., Tačiau pilamas betonas vandenį išstume, bet dirbti labai nemalonu, kai betonas ir vanduo visur taškosi, nors betonui tai didelės įtakos neturi.

14 KOMENTARAI

  • Priklauso nuo Jūsų statinio, projekto ir grunto, todėl vienareikšmiškai atsakyti būtų sudėtinga.

   Tačiau jeigu dėjo 4 strypus, greičiausiai juos rišo su rostverko armatūra, jeigu buvo dedama normali rostverko armatūra, tai ir polių armatūra turėjo būti surišta. Nebent būna atvejų kad pas jus geras gruntas, ir galima išviso polių nedaryti arba daryti minimaliai, tokiu atveju galima daryti ir taip. Tačiau iš bendros praktikos polių armatūra yra surišama.

   • Aciu uz atsakyma, truputeli nuraminote ? Namukas paprastas 2ieju Aukstu, gruntas Molingas, poliu gylis apie 1.5m, poliu armatura tikrai buvo surista su rostverko armatura ? plius poliu betuonas buvo taip pat sutankintas ?

 1. Sveiki, visu pirma aciu uz jusu video medziaga. Esu naujokas statybu srityje, bet mane tai labai domina.
  Noriu paklausti stai ko. Jus naudojote C25 betona , koks yra cemento ir zvyro santykis tokiam betonui?
  O tuo paciu gal zinote koks turi buti cemento ir zvyro santykis C20 betonui? Dekoju is anksto

  • Negaliu pasakyti santykio, kadangi ne pats gaminausi vietoje. Užsakinėjau iš betono centro. Jie ten priedų visokių dar prideda, graičiau stingtų , stiprumas kad būtų ir pan. Pats tokio nepasidarysi. Akmenukai ten vienodo dydžio apie 1cm skersmens.

 2. Sveiki. Statybose esu profanas, todėl norėčiau sužinoti Jūs paminėjote, kad pastatėte strypus su šniūrais, kad tinkamai atžymėti polių grezimo vietą. Kaip vedėte šniūrą palei polio kraštą ar per piolio vidurį, tarp 4 armatūrų.
  Ačiū

 3. Sveiki, norejau paklausti apie rostverka, kodel polistirena pjaustete kvadraciukas o ne pagal polio diametra? Juk uzbetonavus gausis jog rostverkas i poliu remiasi tik tuo kvadraciuku o ne pilna plokstuma, neskaitant to jog armatura toje vietoje nebus apsaugota betono.

 4. Sveiki,

  Jeigu aš teisingai paskaičiavau pas Jūs polių betonavimui betono kubas kainavo 65 Eur už kubą, o rostverkui jau 75 Eur. Kodėl toks skirtumas, juk markė ta pati, o ir laiko ne daug praėjo?

KOMENTUOTI