Marmuro, keraminių plytelių ir akmeninių grindų valymas

8714
Marmuro, keraminių plytelių ir akmeninių grindų valymas
3.7 (73.33%) 3

Tinkamai prižiūrėdami savo grindis, išvengsite įvairių pažeidimų, prailginsite jų tarnavimo laiką ir ilgiau išsaugosite pradinę išvaizdą. Kaip tinkamai prižiūrėti grindų dangą?

Jei jums patinka vaikščioti basomis arbe net jei jums tai ir nepatinka, stenkitės palikti batus prie durų. Kodėl reikia nusiauti batus? Jei turite šiukščią lenta ir norite ją nugludinti, imate šveičiamojo popieriaus ir trinate. Spėkite kas yra ant jūsų batų padų? Smėlis ir purvas braižo grindis ir padaro joms daug žalos.
Iš arčiau pažvelgę į batų padus, rasite ir riebalų, purvo, ir dar kitokių nešvarumų. Kambaryje patartina avėti šlepetes ar kojines. Kadangi basų kojų prakaitas taip pat gali likti ant grindų.

Visada prieš valydami grindis, jas nušluokite arba išsiurbkite dulkių siurbliu.

Marmuro grindys

Marmuro grindims valyti naudokite tik šiltą vandenį. Acto rūgštis gali pažeisti marmurinį paviršių. Valykite drėgnu skuduru. Nedelsdami drėgnas grindis nuvalykite sausu rankšluosčiu, kad neliktų dėmių.

Keraminės plytelės ir akmuo

Plytelių ir akmens grindis valykite tik šiltu vandeniu. Šiems paviršiams reikalingas ypatingas dėmesys. Reguliariai naudokite hermetikus, kurių galite įsigyti visose plytelių parduotuvėse. Skysčiams išsiliejus nedelsdami juos nuvalykite.

Dėmių valymas nuo cemento gali pareikalauti daug kantrybės. Akytas paviršius byloja apie tai, kad skysčiai lengvai įsigeria. Pirmiausia atsargiai užpurkškite 50/50 vandenilio peroksido ir vandens tirpalo tiesiai ant dėmės. Palikite 15 minučių kol susigers ir vėl pakartokite. Šio tirpalo nenaudokite ant spalvoto cemento. Peroksidas yra balinamoji medžiaga. Jis pašalina spalvą.

Jei dėmė nepasiduoda, įmerkite tvirtą popierinį rankšluostį į peroksidą ir uždėkite ant dėmės. Uždenkite plėvele, kad peroksidas greitai neišgaruotų. Tokiu būdu, dėmė turi pradėti skaidytis. Jei ir tai nepadeda, pagaminkite gryno peroksido ir kepimo sodos pastą. Leiskite putoms ištirpti. Užtepkite ant dėmės ir palikite. Kai išdžius, vėl papurkškite peroksido.

Skutimosi putos taip pat gali būti gera valomoji priemonė. Jei cementas spalvotas, pirmiausia priemones reikėtų išbandyti mažiau matomoje vietoje. Plytelių parduotuvėse galima įsigyti valymo lazdelių primenančių kreidą. Ji puikiai tinka spalvotiems paviršiams.

KOMENTUOTI