Plytelių klijavimas-SIENOS

11717
Plytelių klijavimas-SIENOS
4.9 (98.57%) 28

Plytelių klijavimas smagus ir atsakingas darbas. Šiek tiek kruopštumo bei kantrybės ir kiekvienas galės pats išsiklijuoti plyteles. Nepatartina klijuoti patiems, jeigu to nesate darę, mozaikinių plytelių, nes po poros valandų varginančio darbo, mesite šį užsiėmimą, dar ir brangias plyteles sugadinsite. Pradėkite nuo didesnių (25×33, ar pan.)

REIKALINGOS PRIEMONĖS:

Plytelių klijai
Glaistas plytelėms
Plytelės
Giluminis gruntas
Kryželiai (kuo mažesni kryželiai, tuo sunkiau klijuoti. Dažniausiai naudojami 2mm)
Silikonas
Grąžtas su maišymo galva (klijams maišyti)
Kampinis šlifuoklis
Plytelių pjautymo mašina
Šukos, plytelių klijavimui (kuo nelygesnės sienos, tuo didesni dantys)
Guminė glaistyklė glaistui į siūles prikimšti
Kempinė (nuplauti glaistą)
Metras, pieštukas, kampainis, gulsčiukas


 

I etapas

Pagrindas: turi būti tvirtas, švarus, lygus. Pridėję gulsčiuką įvertinkite lygumą, jeigu didelės bangos, grindis palyginkite savaime išsilyginančiu mišiniu, sienas palyginkite tinku.

II etapas

Prieš klijuojant plyteles, lyginant sienas ar grindis paviršių būtinai pragruntuokite giluminiu gruntu voleliu arba šepečiu.

Bendras

Nepradėkite plytelių klijuoti iš karto, ant grindų pasidėliokite jas, nes turite nuspręsti kur pradėti ir kur užbaigti klijavimą, kur palikti pjautinę plytelę, o kur sveiką. Daug kas priklauso nuo apstatymo baldais. Plytelių pradžios tašku, pasirinkite vidurį, taip išklijavus plokštumą, gausite simetriją, ir daug gražiau atrodys, tačiau taip daugiau išsimeta plytelių. Taip pat gražiai atrodys jeigu grindų ir sienų plytelių siūles suvesite į vieną liniją. Pirma klijuoti sienas ar grindis priklausys tik nuo jūsų, nes kiekvienas klijuoja savaip. Kad išvengtumėte atspalvių skirtumo plyteles imkite iš skirtingų pakuočių.

Sienų klijavimas. Prieš pradedant klijuoti sienas, pirmiausia pagal gulsčiuką ant sienos horizontaiai prisisukite kokį nors profilį, ar lentutę. Ją prisukite tokiam aukštyje kad nuėmus būtų galima užklijuoti plytelę nupjovus apie 3-5cm. Taip išvengsite grindų nelygumo ir gražiai užklijuosite pyteles. Taigi klijuoti pradėkite ant jūsų prisugto profilio. Klijuoti pradėkite nuo sienos vidurio, kad kraštuose liktų vienodo pločio pjautos plytelės, taip gausite simetriją. Jeigu pradėsite nuo vieno krašto, gulsčiuko pagalba įsitikinkite kad sienos yra visiškai vertikalios. Klijais ištepkite tokį plotą kurį galėsite suklijuoti per 10 minučių. Tepkite dantyta glaistykle taip kad aiškiai liktų vagos, uždėkite ir truputį paspauskite plyteles, klijų perteklių iš po plytelės nubraukite. Dėdami toliau plyteles nepamirškite į kiekvieną sujungimą dėti kryželius. Taip išklijuokite visą sieną, dabar tapo madinga neklijuoti plytelių iki pat lubų, o užbaigti kijuoti tokiam aukštyje kad liktų sveika plytelė. Taip išklijuokite visas sienas. Kai klijai sustingsta, nuimkite savo lentutes ir suklijuokite apatinę eilę. Išdžiūvus galite pradėti glaistyti.

Plytelės pjaustomos aparatu, kurį nebrangiai galite išsinuomoti, tai tikrai geriau nei pirkti pigų, tada plytelių kraštai apsilaužo ir susigadina daug plytelių. Pjaustyti aparatu tikrai nesunku. Jeigu reikia išgręšti plytelėje skylę, pirmiausia su plonu gražteliu išgrežkite skylutę, tada pagal reikiamą diametrą paimkite karūną, ir nesunkiai išgręšite skylę. Taip pat skyles, kampus išpjausite neudodami kampinį šlifuoklį su spec. plytelėms pjauti skirtu disku.

KOMENTUOTI