Patarimai perkantiems namus
Atnaujinta: 2023-06-27

Išaušus pavasariui, namų pirkimas ir pardavimas yra daugelio iš jūsų tikslas, kurie kantriai laukė visą žiemą, kad galėtų pradėti ieškoti namų.

Nepaisant to, ar tai yra jūsų pirmieji namai, ar jau esate tai patyrę, yra daug dalykų į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį ieškodami būsto pirkimui. Daugelis žmonių gali sutvarkyti namus taip, kad pirkėjui jie atrodytų patrauklūs, tačiau prisiminkite, visi daiktai iškeliaus su jais, o namai pasiliks.

Todėl, svarstydami ar pirkti būstą, atkreipkite dėmesį į šiuos 10 dalykų, kurie jums padės įsitikinti, kad tai yra tinkama investicija.

1. Atkreipkite dėmesį į virtuvės įrangą: Vieni iš brangiausių daiktų namuose yra įvairūs įrengimai. Jų amžius, priežiūra ir būklė nulems ar jūs turėsite juos pakeisti naujais, ar greitu laiku jiems gali būti reikalingas remontas. Pirmyn … atidarykite šaldytuvą!

2. Apdaila ir medžiagos: Kai žinote savo mokėjimo galimybes, žinote ir kokios apdailos galite tikėtis kainos atžvilgiu. Pigesniame būste, galima tikėtis viniplasto grindų, nebrangios kiliminės dangos, ir greičiausiai plastiko apdailos virtuvėje bei vonioje. O, tuo tarpu, aukštesnio lygio būste, gali būti išklotos tvirtesnės grindys, tokios, kaip plytelių ir medinės, ir taip pat būdinga naudoti brangesnius paviršius virtuvėje, tokius, kaip granitas arba skalūnas. Žinojimas, ko galima tikėtis jūsų kainos galimybių kategorijoje, padės jums nustatyti, ar jūsų apžiūrimas būstas atitinka jūsų lūkesčius ar ne.

3. Atkreipkite dėmesį į lubas: Lubos yra ta vieta, kuri atskleidžia vandens dėmes, kurios byloja apie galimą vandens nutekėjimą ir struktūrinius pažeidimus name. Atidžiai apžiūrėkite įvairius sienų įtrūkimus, sienų paviršių, ir lubų susikirtimo su sienomis taškus, kur galima aptikti įvairius trūkimus.

4. Namo išorė: Nepamirškite apžiūrėti stogo, nutekamųjų vamzdžių, laštakų, ir įvertinkite namo išorės būklę. Ypatingai pirkdami seną namą, pabandykite išsiaiškinti su savo nekilnojamojo turto pardavimo agentu arba ankstesniuoju būsto šeimininku, kada paskutinį kartą buvo atlikti tam tikri remonto ar keitimo darbai.

5. Įvertinkite aplinką, supančią jus dominančius namus: Taip, namai yra svarbu, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į jų saugumą, aplinką, ir atstumą nuo kai kurių įstaigų. Pasidomėkite artimiausiomis mokymosi įstaigomis, jei turite vaikų, taip pat apskaičiuokite kiek laiko užtruks nuvažiuoti į darbą, parduotuvę, ir kokiu atstumu yra išsidėstę kaimyniniai namai. Tinkama kaimynystė yra ne mažiau svarbu, negu patys namai.

6. Naujovės prieš standartinius patogumus: Jeigu perkate visiškai naują būstą iš jo statytojo, atlikdami apžiūrą žinokite, kokie yra namo privalumai prieš standartinius patogumus. Dažnai naujos statybos būstui yra būdingos įvairios naujovės, parodančios, kad būstas yra „aukščiausios kokybės“. Tačiau tai nereiškia, kad namas pastatytas geriau ar prasčiau už tą, kuris yra mažiau modernus. Vėlgi, ši informacija jums padės tapti atsargesniu nekilnojamojo turto pirkėju. Neleiskite sau pirkti brangesnio būsto, nei leidžia jūsų biudžetas, vien dėl jo modernumo. Kainos ribų žinojimas padės jums nuo to susilaikyti.

7. Vonios kambario patogumai: Panašiai kaip ir virtuvėje, apžiūrėkite vonios kambario vandentiekio įrengimus, dušą/vonią, kad įvertintumėte jų būklę. Pirkdami senos statybos būstą, jei žinote, kad ateityje būstą rekonstruosite ar renovuosite, turėtumėte tai apgalvoti apžiūrėdami namą, o ne tada, kai į jį įsikelsite.

8. Pagrindinės sistemos: Įvertinkite šildymo/oro kondicionavimo sistemas, vandens šildytuvą, ir kitas svarbias palaikymo sistemas name, jį apžiūrėdami. Šių sistemų atnaujinimas gali brangiai kainuoti, jei jos ilgą laiko tarpą buvo tinkamai neprižiūrimos. Tokia apžiūra gali būti nebūtina, kol jūs nesate apsistoję ties konkrečiu namu, būtų pravartu turėti savo kontrolinį sąrašą.

9. Savininko įrengti papildomi patogumai: Perparduodamuose namuose, daugelis jų savininkų būna atlikę kai kuriuos atnaujinimus pagal savo poreikius. Nuo plaukimo baseino ir terasos galiniame kieme, iki apdailos dekoratyviniu tinku ir darbo kambario įrengimo svetainėje. Dauguma šeimininkų parodys kokius atnaujinimus yra atlikę ir pasakys jų apytikrią kainą. Pasinaudokite šia informacija lygindami su kitų namų ypatybėmis.

10. Susipažinkite su dokumentais: Ypatingai pirkdami perparduodamą būstą, peržiūrėkite dokumentus, ar kvitus ir/ar dokumentus apie atliktus remonto darbus, atnaujinimus, ir paslaugas, kurie anksčiau buvo atlikti. Panašiai, kaip ir perkant naudotą automobilį, kuo daugiau informacijos surinksite apie perkamą turtą, tuo ramiau jausitės jį pirkdami. Kai kurie patogumai name gali atrodyti ypač patraukliai, tačiau, jei savininkas negali pasakyti kas atliko darbus ir kada, jums gali kilti noras pereiti prie kito namo apžiūros. Naujo būsto paieškos gali būti jaudinančios, o kartais erzinančios! Nors kartais gali pasireikšti abu šie išgyvenimai, būsto paieškos yra svarbus gyvenimo momentas, ir, galite tikėti arba ne, bet tai yra pati geriausia žmogaus investicija. Apsispręskite, kokie patogumai jums reikalingi, ir kokių pageidautumėte, nors jie jums nėra būtini. Sudarykite dešimties patogumų sąrašą, kuris padėtų jums nuspręsti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ieškant idealiai jums tinkančių namų.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Trumpi visų Vilniaus mikrorajonų aprašymai

Geriausi Vilniaus rajonai gyvenimui, verslui, kokiame Vilniaus rajone geriausia gyventi

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: