Ką reikia žinoti prieš perkant butą

6576
Ką reikia žinoti prieš perkant butą

Reikėtų pasinaudoti kuo įvairense informacija: peržiūrėti kuo daugiau skirtingų skelbimų talpinančių internetinių portalų, skelbimų laikraščių, konsultuotis su NT profesionaliais ir t.t. Rekomenduojama paskambinti visems parduodantiems butą Vilniuje, jei tik jums butas patinka, nepraleidžiant nė vieno. Didelė butų Vilniuje dalis būna parduodami per agentūras, kas reiškia papildomas išlaidas. Čia vėlgi reikėtų nepatingėti ir susirasti butą parduodamą be tarpininkų.

Jei beiškant buto randate, kad yra parašyta, jog jis yra parduodamas skubiai, vertėtų tokiam skelbimui teikti pirmenybę, t.y. pirmiausia skambinti būtent pagal šį skelbimą, nes gali būti ir taip, jog pirkėjas tik ir laukia pirmojo susidomėjusio ir paskambinusio žmogaus ir skubės jam parduoti butą. Be to tie butai Vilniuje, kurie yra parduodami skubiai, suprantama būna ir pigesni. Radus tokį butą, jei jis tenkina ieškančiojo norus, patartina nedelsti ir sumokėti rankpinigius.

Be skelbimų paieškos internete ar specializuotoje spaudoje galima ieškoti buto Vilniuje ir dar vienu būdu – iškabinant skelbimus ant kiekvieno patikusio namo laiptinės durų su tekstu informuojančiu, jog pirktumėte butą tame name. Jei ten yra parduodamų butų, jau išlošiate vien tuo, jog menka tikimybė, jog pagal tokį skelbimą jums paskambins agentūra. Veikiausiai paskambins patys butų savininkai.

Ką verta įsidėmėti einant apžiūrėti patikančio buto Vilniuje?

• Reikia stengtis apžiūrėti butą kiek įmanoma rimčiau, neatmestinai, vertėtų kuo daugiau išsiklausti šeimininko apie buto bei namo kaimynystės gyventojus, apie buto šiltumą žiemą, apskritai apie visus jo būklės ypatumus ir t.t.

• Tikėtinas yra ir toks variantas, jog buto Vilniuje šeimininkas praėjus tam tikram laiko tarpui nuo paskelbimo apie buto Vilniuje pardavimą gali būti sumažinęs jo kainą, todėl vertėtų pasitikslinti dėl kainos.

• Vertėtų neslėpti pamačius kokius nors trūkumus, priminti apie juos šeimininkui, užsiminti apie tai, jog tai reikalaus remonto. Galbūt tai padės derantis dėl kainos.

• Kita vertus, nereikėtų vos įėjus pro duris pulti aiškinti, koks šis butas neva per prastas vien tam, kad šeimininkas sugalvotų sumažinti kainą. Toks veiksmas gali šeimininkui sukelti norą ne pamažinti kainą, o tiesiog kuo greičiau atsikratyti jūsų, kaip abejotino pirkėjo.

• Tačiau jei butas visgi labai patiko, nereikėtų to pilnai parodyti pardavėjui. Taip jis supras, jog jūs nematote jokių trūkumų ir vargu ar pavyks pagrįstai derėtis. Kita vertus, ne pro šalį būtų ir pagirti kelis jums patinkančius dalykus.

• Apžiūrėjus butą patartina taip ir palikti šeimininką nesusidarius aiškaus įspūdžio ar visgi butas jums patiko, ar ne. Vertėtų išsiaiškinti kiek buto Vilniuje savininkas linkęs nuleisti kainą. Galima pabandyti pasiūlyti žymiai mažesnę, neva realią kainą, vien tam, kad šeimininkas pradinę kainą nuleistų bent per pusę tiek, kiek jūs pasiūlėte.

• Tariantis dėl parduodamo buto Vilniuje telefonu ir sužinojus, jog butas yra parduodamas skubiai, vertėtų nedelsiant tartis jį apžiūrėti ir jau iš anksto turėti su savimi rankpinigius.

KOMENTUOTI