Paviršiaus paruošimas

5704
Paviršiaus paruošimas
5 (100%) 1

Paviršiaus paruošimas prieš apdailos darbus užima 75 % darbo laiko. Ši paviršiaus paruošimo rekomendacija tinka vidaus ir išorės darbams.
Dažomas paviršius turi būti sausas, nedulkėtas, be riebalinių dėmių, druskų, kitų teršalų.

Jei paviršius užterštas druskomis

Prieš užnešant ant paviršiaus apdailos medžiagas betono, plytų, tinko paviršių reikia būtinai gerai nuplauti vandeniu, kad neliktų įvairių druskų. Yra keletas druskos rūšių kurios daro ardomąją įtaką statybinei konstrukcijai. Tai yra sulfatai, nitratai, chloridai, karbonatai. Šios druskos įvairiai patenka į pastato konstrukciją:

– druskos pavidalu esančios statybinėse medžiagose (cementiniais mišiniais, plytomis)
– iš kitų vietų (gruntinio vandens, vandens purslų, polaidžio vandens)
– cheminių reakcijų metu su kenksmingomis dujomis (sieros dioksidas iš oro)
– neteisingai parinktų statybinių medžiagų restauravimui (šarminis skystas stiklas, medžiagos konservacijai)

Nauja plytų ar betono siena paprastai yra apdorojama druskos rūgštimi 5 %, o po to nuskalaujama vandeniu. Druskos, ištirpusios vandenyje, migruoja į paviršių ir, kai vanduo išgaruoja, ten pasilieka. Šios druskos stumia apdailos medžiagas nuo paviršiaus ir todėl apdailinės medžiagos pradeda luptis.
Jei paviršius užterštas riebalinėmis dėmėmis

Jei paviršius yra užterštas riebalinėmis dėmėmis, tai paviršių reikia nuvalyti mechaniškai. Būtina nuskusti skustuvu, metaliniu šepečiu ar smėliasrove iki tvirto paviršiaus. Po to nuplauti švariu vandeniu. Jei riebalinės dėmės nėra labai giliai įsiskverbę į paviršių, jį galima nušveisti švitriniu popieriumi Nr.60 arba Nr.80.

Jei paviršius užterštas mikroorganizmais ar pelėsiais

Jei paviršius paveiktas pelėsiais ir grybeliais jo negalima plauti, mechaniškai valyti ir ką nors su jomis daryti. Jei paviršių plausime ar šveisime, pelėsių ir mikroorganizmų poros pasklis ir užkrės kitus paviršius.

Pirmiausia prieš pradedant darbus reikėtų jei dirbama patalpose patikrinti ar jos gerai ventiliuojamos, atidarykite langus, kad reakcijos metu reaguojant valikliui ir mikroorganizmams nesusidarytų dujų koncentracija. Paviršių gausiai padenkite valikliu „STERILIS“. Užnešimo būdai – teptuku, voleliu arba purškimu. Valiklis užnešamas tolygiai ant viso valomo paviršiaus, kad nesusidarytų žemų valiklio koncentracijų plotų, kuriose galimas pakartotinas pelėsinių grybelių išsivystymas. Paviršių apipurškiant purkštuvu jį laikyti 20 cm atstumu. Palikite (12 – 24) valandoms. Jeigu reikalinga, apdirbimo procedūrą pakartokite.
Po paviršiaus apdirbimo „Sterilis“ jį galima mechaniškai nuvalyti. Jei po mechaninio paviršiaus valymo atsidengia plotai su pelėsiais ar kitais mikroorganizmais, tikslinga pakartotinai užnešti valiklį.

Jei paviršius buvo ankščiau dažytas

Jei paviršius buvo ankščiau dažytas, patikrinti ar nėra atsilupę, atpleišėję sena dažų danga. Jei sena dažų danga neatšokus nuo paviršiaus, neatpleišėjus tai paviršių būtina nuplauti vandeniu su muilu, skalbimo milteliais arba 3 % koncentracijos sodos tirpalu, o po to – švariu vandeniu. Po plovimo būtina paviršių pašiaušti švitriniu popieriumi Nr.60 arba Nr.80. Jei seni dažyti paviršiai yra atšokę, atpleišėję tokį paviršių būtina nuskusti skustuvu, metaliniu šepečiu ar smėliasrove iki tvirto paviršiaus. Anksčiau dažyti paviršiai kreidos ar kalkių dažais, turi būti rūpestingai nuplauti, kad neliktų buvusių dažų. Po tokio valymo paviršių reikia nuplauti 5% druskos rūgšties arba neskiestu maistiniu acto rūgšties tirpalu. Po to nuplauti švariu vandeniu.

KOMENTUOTI