Patarimai, kaip gyventi žaliau

1178
Patarimai, kaip gyventi žaliau

Taip jau yra, įsitvirtinę mumyse, kad balandis – švarinimosi mėnuo. Prie socializmo buvo talkos per Lenino gimtadienį, dabar turime Mes Darom diena. Tačiau ne vieną dieną gi veikiame ekologiškai. Mąstome kasdien, o ypač kai prasideda šildymo sezonas, ar pabrangsta kuras.
O kad ne tik mąstyt, bet ir pradėt veikt ekologiškai, girnos.lt skelbia ekologizavimosi savaitę. Nuo balandžio 16 iki 22 dienos kasdien pasikeiskime – tuo sumažinsime savo įtaką planetai.

Suprantame, kad šie maži pasikeitimai yra truputis daugiau, nei gyvenimo būdo tobulinimas. Šie pasikeitimai keis ir planetą,- ji taps sveikesne. Ir jei nors vienas pasikeitimas įsitvirtins ilgesniam laikui, planetai bus dar geriau.

Jei jau apsispręsite keistis, norėtume išgirsti, kaip jums sekėsi. Siųskite savo atsiliepimus šios svetainės apačioje duotoje nuorodoje arba į FB, kad pasidalinti savo patirtimi. Grįžkite kasdien, ir pamatysite iš kitų patirties, kokių neįtikėtinų ir paprastų būdų yra sumažinti planetos taršą.

Taigi, septyni kasdieniai patarimai, kaip tapti žalesniu:

Pirmadienis: išjunk elektrą. Nustatyk kompiuterio nustatymus, kad monitorius anksčiau užmigtų. Nenaudok mikrobangų krosnelės ar lygintuvo šiandien. Pasakyk kitam: „išjunk elektrą!“

Antradienis: rūšiuok popierių ir plastiką. Kai kuriuose miestuose Tetrapak pakuotes priima į plastiko konteinerius. Jei ir nėra rūšiavimo konteinerių jūsų rajone, vistiek rūšiuok – pravers, nes daugelyje pasaulio šalių jau rūšiuoja.

Trečiadienis: mažink popieriaus naudojimą. Ant pašto dėžutės pakabink lipduką, kad reklaminiai skelbimai nepageidaujami. Ar tualete tikrai reikia tiek popieriaus naudoti? Darbe sugadinto popieriaus neišmesk – spausdink ant abiejų pusių.

Ketvirtadienis: leisk mašinai pailsėti. Į darbą ir parduotuvę eik pėstute, važiuok dviračiu ar viešuoju transportu. Vaikai jau seniai taip daro 😉

Penktadienis: diena be mėsos. Sumažink augimo hormonų, gliutamato ir gyvūninių riebalų kiekį savo organizme.

Šeštadienis: Mažink naujų daiktų pirkimą. Juk galima perstatyti, perdažyti, pertvarkyti, persiūti, perdaryti. Vieniems medvilniniams marškinėliams pagaminti sunaudojama 1200 litrų vandens.

Sekmadienis: mažink vandens naudojimą. Indus plauk užkimštoje kriauklėje. Duše maudantis sunaudojama triskart mažiau vandens, nei vonioje. Tualete po mažo ir nuleisk mažesnį vandens kiekį. Valyk dantis ar skusk barzdą užsukęs kraną.

Kad būtų paprasčiau, šalia dienos citatos pridėsime ir tos dienos patarimą, kaip tapti žalesniu.

7 maži žingsneliai mūsų gyvenimo būdo pasikeitime yra dideli šuoliai pasaulio išsaugojimo link.

DALINTIS

KOMENTUOTI