Pamatų įrengimas-rostverkas, skydai, armatūra, pagrindas.
4.8 (95%) 4

Tai pats atsakingiausias darbas pamatų įrengime.

Pagrindo paruošimas:

Jeigu žemė pas jus nebuvo judinta, naujai užpilama, o tik nuimtas augalinis sluoksnis, tada užtenka atkasti per kastuvą visur kur bus pamatai, užpilti smulkios frakcijos smeliu ir sutrombuoti viską vibroplokšte. Užtenka ir 80 kg vibroplokštės, jos nuoma kainuoja parai apie 20 eur. Būtų gerai kad palytų prieš vibravimą, arba smėlį laistytumėt , tada geriau susitrombuos. Nuvelyru atsimušame lygį, ir ištempiame virves kad sudėtume putplastį lygiai.

Putplastis XPS300

Tada ant sutrombuoto pagrindo klojame XPS300 ekstrudinį putprastį, jis atsparus gniuždymui. Visi perka finnfoam, bet jo kaina apie 100 eur už kubą, mes naudojome naujai rinkoje pasirodžiusį TECHNONICOL kubas kainavo 83 Eur už kubą, o savybės kai kurios net geresnės. Pirkome Lemoroje. Viso reikėjo 2,5 kubo, 5 cm storio(pas mus 80 metrų rostverko). Gražiai suklojus tarpus užpildome polistirolio kijais (purškiamais tipo kaip montažinės putos), bet negalima pirkšti montažinių putų, nes jos plečiasi.

Armatūros sudėjimas

Ant putplasčio susidėjome 5cm balkelius ant kurių dėsime armatūrą, kadangi ji turi būti pakelta 5 cm virš putplasčio, taip greičiau ir paprasčiau.

Armatūrą rostverkui gaminomės patys iš 6 metrų pagrindinių keturių strypų skersmens 16 mm, ir 8 mm armatūros iš kurios lankstėme stačiakampius 17×25 cm lankstinius. Tada nat pasigaminto ožio guldėme ilgus du strypus ant jų mauname stačiakampius lankstinius, ir apačioje sumauname kitus du pagrindinius strypus, ir viską suviriname, kiti susuka tik viela.

Tada armatūrą movėme ant polių strypų, kampuose papildomai dėjome armatūra 16mm, kad gerai susirištų. Tada viską suvirinome, susukome vielomis.

Dedame skydus

Skydus gaminome patys iš 16 mm OSB plokštės 2,5 m. Juos apvilkome 200 mikronų plėvele, ir iš kitos pusės susukome bruselius, kas metra sugręžėme skyles.

Statėme skydus susukome kaiščiais, ir paramstėme iš išorės.

Nivelyru ant skydu atsimušame kur bus betono viršus, įsukome varžtus kas du metrai.

Pasiruošimas baigtas, belieka užpilti betonu.

 

4 KOMENTARAI

KOMENTUOTI