Orchidėjos
Atnaujinta: 2023-11-17

Dar neseniai atrodė, kad auginti orchidėją ant palangės neįmanoma. O paskui paaiškėjo, kad ne viena rūšis visai smagiai jaučiasi kambaryje, žinoma jei atsižvelgiama į jos poreikius. Nereikia užmiršti, kad iš 100 000 žinomų orchidėjų rūšių ir veislių kambaryje galima auginti labai nedaug - rinkitės kurią nors iš nereiklių rūšių, tokiu kaip: CATTLEYA, COELOGYNE, CYMBIDIUM, LYCASTE, MILTONIA, ODONTOGLOSSUM, PAPHIOPEDILUM, PHALAENOPSIS, VANDA, VUYLSTEKEARA. Gėlė turi būti augalota, be pastebimų trūkumų.

ORCHIDĖJŲ PRIEŽIŪRA.

Kiekvienos rūšies poreikiai vis kitokie, bet yra ir keletas visoms bendrų. Orchidėjos negalima laikyti kur nori. Mažutės veislė visai laimingos terariume, tačiau smagiausia orchidėjoms augti ant akmenėlių padėklo. Orchidėjos standžiais lapais ir storais gumbais ramybės periodu mėgstą sausrą, o minkštais lapais - ber perstojo geria vandenį. Ankstyvą pavasarį, kai ima leisti naujas atžalas, visoms orchidėjoms reikia daugiau vandens, trąšų ir šilumos. Orchidėjoms būtinas specialus substratas. Jame neturi būti durpių. Tai purus, lengvas, prisotintas oro, maistingųjų medžiagų ir vandens žemių mišinys. Kada reikia laistyti orchidėją, parodo jos šaknys. Jeigu jos žalios, šviesiai žalios ar žalsvos, orchidėjos laistyti nereikia. Jei šaknys tampa šviesiai pilkos, augalui trūksta vandens. Laistoma gausiai, iš viršaus virintu arba lietaus vandeniu. Šiltomis dienomis kiekvieną rytą reikia papurkšti orchidėjos lapus. Orchidėjas reikia persodinti po žydėjimo kartą per dvejus metus. Iškart po žydėjimo. Bet jei šaknys pūva, žemė pelija, o vazonėlio sienelės pažaliavo - persodinkite nedelsdami.  

ORCHIDĖJOS SANDARA:

Lapai ilgi, odiški, auga iš tariamojo svogūno. Žiedai ant žiedkočių, išaugusių iš tariamojo svogūno viršūnės. Tariamasis svogūnas - sustorėjęs steibas, būdingas beveik visoms kambarinėms orchidėjoms. Jis kaipia vandenį ir maisto medžiagas, gali būti ovalus, cilindriškas ar rutiniškas. Iš jo auga lapai ir žiedkočiai. Kai kurios orchidėjos (kaip antai Vanda) neturi tariamojo svogūno, o žiedai išauga paprasto stiebo viršūnėje. Gėlei peržydėjus, tariamasis svogūnas be lapų dar keletą metų laikosi prie augalo. Šakniastiebis - tariamuosius svogūnus jungiantis sustorėjęs stiebo pagrindas.    

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: