Nuotekų valymo įrenginiai

8436
Nuotekų valymo įrenginiai
3 (60%) 2

Kas yra buitinių nuotekų valymo įrenginiai?

Buitinių nuotekų valymo įranga – naujos kartos kanalizacijų sistemos, kurios leidžia jums pamiršti problemas, susijusias su ascenizacija bei kitokia kanalizacijos priežiūra.  Buitinių nuotekų valymo įrenginiai leidžia išvalyti nuotekas iki 97%, tai reiškia, jog nuotekose yra atskiriamas ne tik dumblas, bet ir visos cheminės medžiagos, o tai reiškia, jog vanduo ištekantis iš BNVĮ yra techninis, kurį galima naudoti įvairiose gyvenimo srityse. Tokį vandenį galite naudoti laistymui, ar automobilių plovimui, taip pat kiemo švarai palaikyti. Esant galimybei, toks vanduo gali būti nutekinamas į greta tekantį upelį ar melioracinį griovį.

BNVĮ, NVĮ, NVS, BNVS – ar tai tie patys nuotekų valymo įrenginiai?

BNVĮ – biologinių nuotekų valymo įranga; NVĮ – nuotekų valymo įranga; NVS – nuotekų valymo sistema; BNVS – biologinių nuotekų valymo sistema. Visi šie apibrėžimai yra kilę iš vieno pavadinimo, tai yra biologinių nuotekų valymo įrangos.  Visos šios sistemos reiškia ta patį ir atlieka tą pačią funkciją – išvalo biologines nuotekas.

Kokie yra privalumai ir trūkumai tokios sistemos?

Privalumai :

1. Taupo jūsų pinigus.

2. Neteršia gamtos.

3. Teikia papildomą kiekį vandens laistymui.

4. Pigesnė eksploatacija.

5. Galima įrengti, neniokojant kiemo infrastruktūros.

Trūkumai – trūkumas gali būti tik vienas, pasistatę ne biologinių nuotekų valymo įrangą, gailėsitės, jog jos nepasistatėte. Žinoma, tai yra lengvai ištaisoma.

Ar visur galima juos įrengti?

Biologinių nuotekų valymo įrangą galima pastatyti beveik visur, nebent jūsų sklypas yra mažesnis nei 4 arai. Jeigu gyvenate sodų bendrijoje, ir neturite kur nuleisti išfiltruoto vandens, galėsime jums pasiūlyti statyti nuotekų valymo įrenginį, kuriame švarus vanduo gersis į gruntą, o nesusigėrusį kiekį galėsite panaudoti daržo ar vejos laistymui.

Ar buitiniai valikliai ir skalbimo milteliai kenkia BNVĮ bakterijoms?

Ne, visus buitinius chemikalus biologinių nuotekų valymo įranga išfiltruoja ir palieka kartu su dumblu. Į biologinių nuotekų valymo įrangą negalima pilti automobilinės chemijos bei lietaus vandens, nes pastarieji chemikalai pakeičia biologinių nuotekų valymo sistemos ph ir gali sustabdyti sistemos efektyvų veikimą.

Kur galima išpilti išvalytas nuotekas?

Kaip minėjome prieš tai, išvalytos nuotekos yra techninis vanduo, kurį esant galimybei galite pilti į pro jūsų sklypą prabėgantį upelį ar melioracinį griovį, galite kaupti specialiame rezervuare, arba iškasus griovį pasidaryti vandens nuleidimo į gruntą šulinį. Bet kokiu atveju, išvalytas vanduo gali būti pilamas kur tik yra galimybė, nes pastarasis visai neteršia gamtos.

Kaip dažnai reikia papildyti sistemą bakterijomis?

Bakterijos – jos dauginasi milijonais vienetų per valandą, todėl bakterijų pildyti nereikia. Tačiau, patekus į biologinių nuotekų valymo įrangą ne buitinių chemikalų, bakterijos gali žūti. Tokiu atveju, nelaukiant kol likusios bakterijos pasidaugins iš naujo, jų tenka užpildyti iš naujo.

Kur gauti buitinių nuotekų sistemai bakterijų?

Buitinių nuotekų valymo sistemos bakterijų gausite iš atstovo, kuris montavo biologinių nuotekų valymo įrangą jūsų sklype.

Jei ilgai bus nenaudojama BNVĮ ar nenutiks ko nors kas sugadintų įrenginį?

Įrenginys turėtų būti naudojamas nuolat, tačiau esant nedideliai pertraukai, tarkim – savaitei, įrangai nieko nenutiks. Apskritai įranga dėl nenaudojimo negenda, tačiau įrangoje esanti mikrofluora gali būti pakenkta, dėl reto naudojimosi.

Kas atsitiks, jei visos bakterijos išnyks?

Jeigu jūsų įrenginyje bakterijos žus, įranga nebevalys biologinių nuotekų, todėl negalėsite sklandžiai naudotis sistema.

Kokia nuotekų valymo įrenginio kaina?

Nuotekų valymo įrangos kaina skiriasi labai įvairiai, pagrindinė sistemos kainą sudaro įrenginys ir orpūtė (aeratorius). Sistema su orpūte  kainuoja nuo 4000 litų, be montavimo paslaugų.

Kokia priežiūros kaina ir kokie jos poreikiai?

Priežiūros kaina yra ypač maža, kadangi buitinių nuotekų valymo įrangos priežiūra yra paprasta – vieną, du kartus per metus reikia išsiurbti talpose susidariusį dumblą. Per metus nuotekų valymo sistemose susidaro apie 2 kubus dumblo.

Ar galima mažame sklype pastatyti BNVĮ?

Jūsų kiemas, kuriame norite pastatyti biologinių nuotekų valymo įrangą turėtų būti ne mažesnis, nei 4 arai, kitu atveju įrenginys netilps jūsų sklypo ribose.

pagal www.kanalizacija.info informaciją

KOMENTUOTI