NOLINA arba BEAUCARNEA

13577
NOLINA arba BEAUCARNEA
4.3 (85.71%) 7

Veikiau įdomi, negu graži kambarinė gėlė. Pravers, jei norite aukšto ypatingojo augalo, kuris nebūtų nereiklus. Išbrinkusiame svogūniškame pagrinde kaupiamas vanduo, todėl užmirštas palaistyti augalas nenukentės. Beaucarnea lapų šluotą pamatysi reto brito kambaryje, bet JAV ši gėlė mėgstama ir užauga iki lubų.

Labiausiai nolinoms reikia šviesos ir šilumos. Be vandens jos gali išgyventi net 10-12 mėn. Noliną statykite ant pietinės arba pietvakarinės palangės, žiemos sode – šviesiausioje vietoje, kad bent keletą valandų per dieną augalą apšviestų saulė.
Laistykite retai, kai substratas visai išdžiūva, bet gausiai, kad jis permirktų, bet vanduo nestovėtų. Vandens perteklių iš lėkštelės išpilkite. Tręškite kas mėnesį kompleksinėmis mineralinėmis, kambarinėms lapinėms gėlėms skirtomis trąšomis, per pusę mažesnėmis normomis, negu nurodyta ant etiketės.
Nolinos šilumamėgės, vasarą joms reikia daug saulės ir šilumos.
Suaugusios nolinos persodinamos kas 3-7 metai, jos gerai jaučiasi ankštuose vazonuose.

3 KOMENTARAI

  1. Sveiki,

    gal kas galite pakomentuoti kodel nyksta Nolina?? Tureejo tris grazius ugius, vesejo..
    dabar vienas beveik sunyko, nebera „galvutes“ is kurios puikiai formavosi lapai…kiti pradejo ruduoti???
    ?? nepersodinta 6 metai…gal perliejau…

    • noliną reikia laistyti tik kartą per mėn ir gausiai.Kai ateina laikas laistyti po truputi drėkinu zeme,kad isigertu vanduo iki dugno,kol vanduo atsiranda lėkstutėje.Taip ziemą vasarą tik kartą i mėn.Kuo ilgiau stovi saulėje tuo grazesnė.Mazdaug sausį,vasari staigiai pradeda ruduoti apatiniai lapai.Jie sausi nukrenta,taip nolina auga ir jos kotas ilgėja.Kova nustoja dziuti lapai.Labai bijo perlaistymo ,isimeta puvėsis tada amen.Zemė persodinimui turi buti irgi ne bet kokia.Butinas geras drenažas ir kaktusine zeme per puse mausyti su palmems skirta.Persodinu kas keturi metai mazdaug.

KOMENTUOTI