Nendrinis dryžutis

2804
nendrinis dryžutis
nendrinis dryžutis
Nendrinis dryžutis
4 (80%) 1

Tikrai ne visos dekoratyvinės žolės agresyviai plečiasi, tačiau dėl šių dviejų – kai kurie žmonės į visas panašias žoles jau žiūri įtariai. Nes nendrinis dryžutis (lot. Phalaris arundinacea ) – apgaulingai mielas ir gražus. Jo struktūra panaši į nendrių, o balti dryžiai daro ją ypač dekoratyvią. Garsas, kai dryžučiai šnara vėjyje, primena atostogas, jūrą ir kopas. Be to, tokie dryžuoti lapai gerai atrodo puokštėse ir įvairiose kompozicijose.

Pavasarį nendrinis dryžutis pabunda anksti ir džiugina savo dygstančiais stiebeliais. Tačiau antroje metų pusėje jau akivaizdu, kad išaugo jo trigubai daugiau, negu buvo prieš metus. Šis augalas aktyviai plinta šakninėmis atžalomis, suaugdamas į tankų sąžalyną, plėsdamasis į šonus ir nustelbdamas šalia esančius kitus augalus. Net iškasus ir atidžiai išrinkus šaknis, veikiausiai po metų rasite išgyvenusį ir išdygusį daigelį, gal net kelis.

Savo mišriame gėlyne pasirinkite kitas dekoratyvines žoles, pasirinkimas dabar jų tikrai didelis, o vargo su jomis bus mažiau. Keletas tokių su baltais dryžiais: miskantai ‚Morning Light‘, ‚Variegatus‘, smailiažiedžiai lendrūnai ‚Overdam‘, ‚Avalanche‘.

DALINTIS

KOMENTUOTI