Kaip išplanuoti nedidelį vonios kambarį

13490
Kaip išplanuoti nedidelį vonios kambarį

Projektuojant mažą erdvę svarbiausia yra maksimaliai išnaudoti kiekvieną kvandratinį metrą, tiek horizontalia kryptimi tiek vertikalia. Vonios kambarys turėtų būti tiek gražus tiek funkcionalus, su nedidelėmis lentynėlėmis ar spintelėmis daiktams susidėti. Tinkamai pasirinkus įrangą ir aksesuarus, netgi mažas vonios kambarys gali pasižymėti tokiomis pačioms savybėmis ir patogumais kaip ir didelis vonios kambarys.

Taisyklės

1. Pirmiausia nuspręskite, kur statysite didžiausios apimties įrangą. Daugumoje vonios kambarių tai yra dušas arba vonia. Stiklinė dušo aptvara vizualiai užims mažiau vietos ir sudarys erdvumo įspūdį.

2. Rinkitės smulkesnio profilio unitazą. Statykite jį taip, kad jo kryptimi būtų darinėjamos durys, taip pat, kad jos nebūtų blokuojamos ar atsitrenktų į unitazą.

3. Išsirinkite kriauklę. Pjedestalo kriauklė puikiai tinka mažoje erdvėje, bet nepalieka vietos daiktams sudėti. Rinkitės kriauklę su nedidele spintele įvairiems daiktams, taip pat su stalčiumi ar lentynėle.

4. Rinkitės šviesių spalvų dažus ir plyteles. Tamsesnės spalvos yra linkę mažinti erdvę ir sukurti jaukumą kambaryje, tačiau jums to visiškai nereikia mažame vonios kambaryje.

5. Tuščią erdvę virš unitazo išnaudokite pakabindami nedidelę spintelę ar lentynas, arba pastatydami specialią sekciją, pritaikytą išnaudoti erdvę aplink unitazą.

6. Sienoje priešais kriauklę įrenkite nišą su lentynomis, kur galėsite sudėti įvairius daiktus. Atviros lentynos vizualiai padidina erdvę.

7. Spintelė vaistams laikyti, gali atlikti ir veidrodžio funkciją, taip sutaupant daug vietos. Šiuolaikinės spintelės gerokai skiriasi nuo senųjų metalinių, ir pasižymi patraukliu dizainu bei dideliais veidrodžiais.

8. Jei turite galimybę, įrenkite langą ar stoglangį, kad patalpa būtų šviesesnė ir erdvesnė. Rinkitės funkcionalius šviestuvus, ir naudokite kuo šviesenes lemputes.

9. Neapkraukite vonios kambario nereikalingais daiktais. Tai tik sumažins erdvę.

Siūloma mažų vonių sprendimo koncepcija

 

1 komentaras

  1. Sveiki, prasau idekite koki nors straipsni apie bendrabucio tipo vonios kambari, ten duso kabina ir tualetas toje pacioje patalpoje, o patalpos plotas 2 kvadratiniai metrai 🙁 . Butu labai smagu jei kokiu nors ideju rasciau, nes neturiu visai supratimo kaip ka padaryti kad atrodytu imanoma gyventi, beto dar sienos pilnos gyvatuku ir kitokiu vamzdziu…

KOMENTUOTI