Natūralaus komposto auginimas namuose

1717
Natūralaus komposto auginimas namuose

Kiekvienas daržininkas ir sodininkas žino, kad kompostas namuose yra būtinas siekiant, kad augalai augtų stiprūs ir neštų kokybiškus bei natūralius vaisius. Nebūtina pirkti specialių trąšų, kai labai nesunkiai kompostą galima pasigaminti ir namuose. Juolab, tam nereikia specialių priemonių, kurios padėtų procesui vystytis greičiau. Pati gamta mažais žingsneliais viską surūšiuos taip, kaip jai reikia.

Komposto gaminimo žingsniai:

  1. Pasirinkite dėžę. Nesvarbu iš kokios ji medžiagos (tačiau geriausia būtų medinė). Svarbiausia, kad joje būtų nemažai plyšiukų, kurie leistų deguoniui cirkuliuoti ir tuo pačiu vyktų tinkamos cheminės reakcijos.
  2. Rekomenduojama komposto dėžę kuo nors uždengti. Ir todėl, kad labai intensyvus lietus visko neišplautų, ir kad saulė per daug neišdžiovintų jūsų komposto. Tiesa, esant kaitrai nuolatinis jo drėkinimas yra būtinas.
  3. Siekiant, kad kompostas būtų teisingai suformuotas, rekomenduojame dėti šiuos „ingredientus“, kurie tarpusavyje pūdami formuoja tinkamų mikroorganizmų funkcionavimą.
  1. Rekomenduojama ant komposto apačios pirmiausia dėti šakeles ir kitas panašaus tipo medienos liekanas.
  2. Užberkite šiek tiek žemių. Geriausiai tinka juodžemis. Tačiau kiekis tikrai turi būti minimalus.
  3. Įdėkite sukarpyto arba kitaip smulkiai supjaustyto popieriaus liekanas. Jas rekomenduojama dėti tik komposto gaminimo (formavimo) metu.
  4. Pjuvenos taip pat labai naudingos formuojant tinkamą kompostą.
  5. Dėkite įvairių augalų atplaišas: medžio šakos ir lapai, daržovių lapai, lupenos, maisto liekanos ir taip toliau…
  1. Sudėjus reikiamą masę ją kuo stipriau sumaišykite. Darykite tai su mediniu pagaliu. Jeigu masė labai tiršta ir maišyti sekasi sunkiai – įpilkite šiek tiek vandens.

Rezultatas – tobula masė, kurioje pradės vystytis cheminės reakcijos. Laukiamiausi svečiai – sliekai, kurie prisidės prie komposto gaminimo.

! Nepamirškite nuolatos „maitinti“ kompostą.

! Išlaikykite drėgmę, tačiau stebėkite, kad jos nebūtų per daug.

! Kompostui suraskite tokią vietą, kurioje nebūtų per daug tiesioginių saulės spindulių.

! Egzistuoja ir specialios trąšos kompostui, tačiau siekiant, kad jis išliktų visiškai natūralus – rekomenduojame nuo to atsiriboti.

! Jei kieme „pagavote“ slieką – visada galite jį „apgyvendinti“ naujuose namuose.

Kompostas reikalingas natūralioms daržovėms, vaismedžiams ir kitiems augalams tręšti. Tai pats natūraliausias būdas, kurį galima rasti gamtoje.

DALINTIS

KOMENTUOTI