Namas už buto kainą. Ar realu?

2471
Namas už buto kainą. Ar realu?

Vis daugiau pirkėjų, ieškančių būsto, susimąsto, ar tikrai verta įsigyti naujos statybos butą, o gal geriau statyti namą. Juolab, jog naujos statybos butų kainos Klaipėdoje gerokai aukštesnės nei naujos statybos namo su pilna apdaila.

Naujausi rinkos tyrimai byloja, jog butų kainos  vidutiniškai siekia 3377 litus už 1 kv. m. Tai yra 3–4 kambarių 80–100 kv. m ploto butas kainuotų nuo 270 tūkst. iki 340 tūkst. litų. O šiaurinėje Klaipėdos miesto dalyje naujų butų kainos siekia net iki 610 tūkst. litų. Tuo tarpu kokybiško naujos statybos namo su pilna apdaila kaina svyruoja nuo 2000 Lt iki 2500 litų už 1 kv. m.

Visai Klaipėdos pašonėje, priešais Tauralaukį esančiuose Slengiuose, iškilusioje „Svajonių kranto gyvenvietėje” pilnai įrengtą namą kartu su sklypu, galima įsigyti nuo 280 tūkst. litų, priklausomai nuo sklypo ir namo dydžio.
Name žmogus yra pats sau šeimininkas, nes nereikia klausytis kaimynų pokalbių už sienos, valyti bendrą laiptinę ir svarbiausia gali pats kontroliuoti visas su būstu susijusias išlaidas – šildymą, elektrą, vandenį.

„Taip, pastaruoju metu jaučiame padidėjusį klientų, norinčių įsikurti nuosavame name, susidomėjimą. Tik pastatomi namai yra greitai nuperkami“, – pripažino„Svajonių kranto gyvenvietės” vystytojas Raimundas Mikalkėnas.
Pašnekovas mano, jog tokį rinkos suaktyvėjimą lėmė kritęs žmonių pasitikėjimas bankais, valiutų nestabilumas ir bendrai neaiški ekonominė situacija.
„Žmonės jaučiasi nesaugiai, o kaip ten bebūtų, nekilnojamasis turtas visada buvo ir bus saugi ilgalaikė investicija, be to, daugelis nuosavo būsto besidairančių pirkėjų įvertina ir tai, kad nuosavą namą galima įsigyti už buto kainą“, – pridūrė pašnekovas.
Svarbiausia – geras susisiekimas, visos komunikacijos ir didžiulis ežeras

Neseniai atlikta nuosavuose namuose gyvenančiųjų žmonių apklausa atskleidė, kad vienas svarbiausių kriterijų renkantis sklypą namui, tai vieta. Dauguma žmonių įvardijo lengvą susisiekimą su centru kaip vieną didžiausių privalumų. Daugelis nori gyventi kiek tolėliau nuo miesto šurmulio, tačiau tuo pačiu neužtrukti ilgai bekeliaujant iki jo. „Svajonių kranto gyvenvietė“ įsikūrusi visai šalia Klaipėdos. Miesto centrą automobiliu galima pasiekti per 6 minutes, o artimiausias prekybos centras vos už 4 minučių keliaujant automobiliu. Be to į gyvenvietę nuolat reguliariai kursuoja Klaipėdos miesto viešasis transportas – maršrutinis nr.7.
Vienas didžiausių kvartalo privalumų – 40 ha dydžio ežeras. Kaip sako „Svajonių kranto“ gyventojai prie ežero smagu net tik ramiai pasivaikščioti po įtemptos darbo dienos, bet ir džiaugtis pramogomis ištisus metus. Štai vasarą vyksta intensyvus pasiplaukiojimas valtelėmis, kaitavimas, žvejyba nuo pat ankstyvo ryto, Joninių sutikimas prie didžiulio laužo, o žiemą ledo rutulio varžybos, poledinė žūklė ir daug kitų žiemos linksmybių . Tolimiausi kvartalo sklypai įsikūrę vos 200 metrų nuo ežero, artimiausi tik už 50 metrų.

Antras kriterijus, kuris itin aktualus būsimiems sklypų savininkams – pilnai paruoštos komunikacijos. „Svajonių kranto gyvenvietės” vystytojai džiaugiasi, jog visi parduodami sklypai turi atvestas komunikacijas, todėl klientai gali pradėti statybas nors iš šiandien. Gyvenvietėje yra dujos, elektra, vanduo, buitinės ir lietaus nuotekos, arteziniai gręžiniai, asfaltas, trinkelėmis kloti šaligatviai, gatvių apšvietimas ir dviračių takai.
„Svajonių kranto gyvenvietėje“ jau šį pavasarį atsiras krepšinio ir teniso aikštelė skirta gyventojams bei žaidimų aikštelė jų vaikams.
Lengva susikurti savo svajonių namus

Dauguma svajojančių apie savo namus pradeda nuo projekto paieškų. „Svajonių kranto gyvenvietės“ v vystytojai siūlo rinktis iš populiariausių kvartalo projektų, tačiau galima statytis ir savo susiprojektuotą svajonių būstą. „Svajonių kranto gyvenvietės“ sklypai labai universalus tiek pagal dydį, tiek pagal išdėstymą, tad kiekvienas ras jam puikiai tinkantį sklypą. Sklypus galite rinktis nuo 4 arų iki 25 arų gražiausiose gyvenvietės vietose.

DALINTIS

KOMENTUOTI