Musėkautas
Atnaujinta: 2023-12-12

Musėkautas (Dionaea muscipula) - tai žavus mėsėdis augalas, garsėjantis gebėjimu gaudyti ir virškinti vabzdžius. Augalas turi išraiškingus žiedus, kurie primena atlenkiamus žandikaulius. Kiekvienas žiedas turi „blakstienas“ - trumpus, standžius plaukelius, kurie primena dantukus. Gaudydami ir virškindami vabzdžius, šie augalai gauna jiems reikalingas maistines medžiagas. Gaudyklės lapeliuose yra trigerinių plaukelių - vabzdžiui palietus šiuos plaukelius, žiedas-žandikaulis sparčiai užsidaro ir į spąstus patenka grobis. Užsidarius žandikauliui, augalas išskiria virškinimo fermentus, kurie suskaido vabzdį ir pasisavina maistingąsias medžiagas, pirmiausia azotą, fosforą ir kalį. Virškinimo procesas trunka apie 5-12 dienų.

Musėkauto priežiūra

Šviesa: Augalui reikia daug saulės šviesos, paprastai jis mėgsta ryškią saulę. Žiemos mėnesiais musėkautas išgyvena ramybės periodą. Tuo metu j augimas sulėtėja, o kai kurie lapai gali nudžiūti. Svarbu užtikrinti žemesnę apie 2-7 °C temperatūrą ir mažesnį apšvietimą, kad būtų imituojamos natūralios žiemos sąlygos.

Laistymas ir drėgmė: Musėkautas gerai auga rūgščiame, maistingųjų medžiagų neturtingame dirvožemyje, kuriame yra daug drėgmės. Naudokite gerai drenuojamą, rūgštų dirvožemio mišinį, pavyzdžiui, samanų ir perlito mišinį. Dirvą nuolat drėkinkite distiliuotu arba lietaus vandeniu. Venkite vandens iš krano, nes jame dažnai yra mineralų, kurie gali pakenkti augalui. Kadangi augalo gimtoji vieta yra pelkė, jis mėgsta drėgmę, todėl jį reikia dažnai purkšti vandeniu arba šalia pastatyti oro drėkintuvą.

Maitinimas: Musėkautą laikant patalpoje arba aplinkoje, kurioje vabzdžių aktyvumas yra ribotas, retkarčiais jį pamaitinti gali būti naudinga.

Turėkite omenyje, jog sudaryti tobulų augimo sąlygų šiam augalui yra beveik neįmanoma, todėl jis nėra laikomas ilgalaikiu kambariniu augalu.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: