Musėkautas

9120
Musėkautas
4.5 (89.44%) 36

Vabzdžiaėdžiai augalai.

Kai kurie auga skurdžiose vietose, kuriose trūksta maistingųjų medžiagų, todėl jie jų prasimano gaudydami ir virškindami vabzdžius. Vabzdžiaėdžiai augalai skirstomi į tris grupes: vienų spąstai – susiglaudžiančių lapų skiautės dygliuotais kraštais, kitų lapai išskiria lipnų skystį vabzdžiams įklampinti, o trečių lapai panašūs į aukštus stačius ąsočius su vandeniu. Kambaryje jų sėkmingai auginti neįmanoma: reikia laistyti lietaus vandeniu, žemė visada turi būti drėgna, oras irgi, kartais juos reikia pašerti vabzdžiais, bet net labai rūpestingai prižiūrimi jie ilgai negyvena. Nensuiminkite – per tą trumpą laiką juos stebėti bus daug įdomiau negu dauguma gėlių, jūsų auginamų metų metus. Širdiški lapai dygliuotais kraštais.

Jautrusis musėkautas (Dionaea muscipula Ellis).

Mažas vabzdžiaėdis augalas pailgais lapais, kurių galai panašūs į spąstus. Vos palieti jie bemaž susiglaudžia. Taip jie gaudo smulkius vabzdžius. Šis augalas labai jautrus ir retai kada namuose ilgiau išsilaiko. Priežūra. Geriausiai auga šviesioje, vėsioje, gerai vėdinamoje patalpoje. Vasarą laikyti lauke. Dažnai purkšti, nuolat laistyti minkštu vandeniu iš viršaus ir laikyti drėgnai (pelkių augalas). Pridengti nuo tiesioginių saulės spindulių. Tik vasarą tręšti silpnų trąšų tirpalu. Žiemą temperartūra turi būti 5°-10°C, laistyti saikingai ir retai, bet neperdžiovinti. Persodinti kiekvienais metais į durpinę žemę.

Ąsotenis (Nepenthes coccinea) – vabzdžiaėdis augalas su dengtu ąsotėliu. Vabzdžius privilioja ryškiaspalvis ąsotėlis. Kai auka patenka į ąsotėlį, išsiskiria fermentas, kuris suvirškina vabzdžio kūno audinius.

Sarancėnijos (Sarracenia drummondii) ąsotėliai panašūs į šviesiai žalius vamzdelius purpuriniais dryželiais.

Darlingtonia californica ąsotėlis su gobtuvu, panašūs į kobros galvą. Blyškiai žalias ąsotėlis palankiomis sąlygomis užauga iki 60 cm, o gyslutėmis išraizgyta „galva“ ir tamsūs į dvišaką liežuvį panašūs lapai atrodo labai keistai.

Drosera (saulašarė) lapai susitelkę į skrotelę ir apaugę raudonais plaukeliais. Tie plaukeliai išskiria lipnų skystį vabzdžiams gaudyti ir virškinti.

E-parduotuvėje: www.tarpgeliu.lt

DALINTIS

KOMENTUOTI