Miegamojo dizainas

3556
Miegamojo dizainas
2 (40%) 1

Miegamasis yra intymumo zona, čia saugomi labiausiai artimi daiktai, todėl jis turi būti slepiamas nuo svetimų akių.

Prieš pradedant miegamojo kambario apdaila reikia pagalvoti, kiek laiko Jus praleidžiate namie. Tiems, kurie daug dirba interjeras nėra toks svarbus, tačiau nevertėtu užmiršti komforto. Juk trečdali visos paros žmogus praleidžia miegodamas. Net tie, kurie dirba intensyviai sekmadienio ryta nori praleisti lovoje, ir net joje pusryčiauti. Tam tikslui yra sugalvotos specialios lovos su lentynomis, skirtom šviestuvams, telefonui ir net kompiuteriui.

Klaidingai manoma, kad miegamojo kambario spalvos turi būti pastelinių atspalvių. Spalva turi priklausyti nuo nuotaikos, kuria bandoma sukūrti. Šviesios spalvos tapatinamos su ramybe, žalios – su šviežumu, gaivumu. Geltona arba auksinė gama siejama su saulės šviesa bei šiluma. Raudona – aktyviausia spalva – simbolizuoja aistrą ir meilę. Dinaminias spalvas, tokias kaip raudona, oranžinė ar geltona geriausiai nauduoti kaip akcentą, o nedažyti jomis viso kambario. Violetinę spalvą patariama nauduoti rausvos, geltonos, mėlynos arba žalios spalvos fone. Prieš renkantis spalvas svarbu atsižvelgti į kambario dydį bei langų išdėstimą. Jeigu langai orientuoti į pietus, pietryčius ar pietvakarius rekomenduojama pasirinkti šaltų spalvų gamą. Šiltos spalvos tiks kambariui, kuriuo langai orientuoti į šiaurės rytus ar vakarus.
Renkantis miegamojo baldus taip pat reikia būti atidiems, įvertinti, kokio stiliaus yra Jūsų būstas, kokiomis spalvomis išdažytas kambarys. Esant gausiam pasirinkimui tai nėra sunku, viskas priklauso nuo Jūsų mokumo. Patartina nauduoti natūralia miedieną, didžiausią dėmesį skirti čiuziniui. Kambarį pagyvina bei vizualiai praplatina stiklinės pertvaros arba perlamutrinės stumdomos spintos durys.

Labai svarbus aspektas, kuriant miegamojo interjerą yra užuolaidos. Jos paprastai gaminamos iš minkštų audinių bei tokios pačios medžiagos kaip ir lovatiesė. Tačiau renkantis užuolaidas nevertėtų pamiršti lango proporcijų. Tamsių atspalvių užuolaidos vizualiai sumažina kambario dydį. Mažai apšviestoms patalpoms labiausiai tiks geltonų atspalvių užuolaidos, jos pagyvina kambarį ir suteikia jam šviesos pojūtį. Ypač madinga šių laikų interjero detalė tapo roletai, tačiau turin klasikinį miegamojo dizainą geriausia vis gi rinktis užuolaidas.

Ankstesniais laikais buvo madinga nauduoti miegamojo papuošimui baldakinus. Tai buvo daroma ir todėl, kad tais laikais miegamasis kambarys buvo nauduojamas ne tik miegui, todėl baldakinas savotiškai atskirdavo miegamojo zoną nuo viso kambario. Pastaraisiais metais baldakinas naudojamas vis plačiau kaip puikus akcentas miegamojo kambario įrengymui, tačiau neverta pamiršti, kad ji vizualiai sumažina kambario plotą.

Visavertis miegas prisidėda prie našesnio darbo, o jaukiame ir gražiame miegamajame islėtis daug maloniau.

DALINTIS

1 komentaras

  1. Turbūt būsiu neoriginali, bet man svarbiausias miegamojo akcentas — patogi lova. Nors spalvos irgi turi reikšmės, tačiau lova yra tikrai svarbiau. Plati, patogi, minimalistinio stiliaus.

KOMENTUOTI