Medinių grindų tipai

4795
Medinių grindų tipai
3 (60%) 1

Skiriami du pagrindiniai medinių grindų tipai:  grindys iš masyvo  ir  klijuotos trisluoksnės bei dvisluoksnės medinės grindys.
Skiriami du pagrindiniai medinių grindų tipai: grindys iš masyvo ir klijuotos trisluoksnės bei dvisluoksnės medinės grindys. Grindys iš masyvo – mums gerai žinomas lietuviškas parketas, grindų lentos. Klijuotos daugiasluoksnės grindys – grindys, pagamintos iš kelių medienos sluoksnių, suklijuotų statmenai vienas kito atžvilgiu. Tai trisluoksnės parketlentės, dvisluoksnis parketas. Pagrindinis skirtumas tarp lietuviško parketo ir užsienyje pagamintų medinių grindų (parketlenčių, dvisluoksnio parketo) – užsienyje grindys dažniausiai yra nušlifuotos ir nulakuotos jau gamybos procese. Medinės grindys tinka tiek buitinėse, tiek visuomeninėse patalpose. Išimtis tik drėgnos patalpos. Skirtingai nei laminuotos grindys, medienos grindys neskirstomos pagal atsparumo klases ir jokių žymėjimų, susijusių su atsparumu, ant pakuočių neturi. Tik pati mediena daugiau arba mažiau tanki bei atspari.
Kaip pavyzdį pateiksime medienos stiprumą pagal „Brinellį“ ( N/mm² ), kai medienos drėgnumas – 6%.

Ąžuolas (skersinio pjūvio) 81
Uosis 42
Maumedis (skersinio pjūvio) 65
Bukas 42
Wenge 54
Vyšnia 37
Merbau 49
Beržas 32
Kanadiškas Klevas 48
Maumedis 23
Ąžuolas 42
Pušis 22

Klijuotos dvisluoksnės ir trisluoksnės medinės grindys

Dėl savo gerų eksploatacinių savybių, matmenų stabilumo keičiantis patalpų drėgmei bei temperatūrai, paprasto klojimo ir priežiūros šios grindys jau seniai lyderiauja vakarų Europos rinkoje. Šie privalumai skatina ir Lietuvos architektus, statybininkus vis dažniau rinktis daugiasluoksnes klijuotas medines grindis.
Dvisluoksnis vienetinis parketas yra palyginti nedidelių matmenų (7 – 12cm pločio, 50 – 100cm ilgio ir 10 – 12 mm storio). Viršutinis – nešiojamasis kietmedžio grindų sluoksnis (3 – 6 mm storio). Apatinis – išlyginamasis, pagamintas iš faneros arba spygliuočių medienos.
Trisluoksnės parketlentės – tai dažniausiai didelių matmenų (14 – 22 cm pločio, 210 – 240 cm ilgio, 13 – 19 mm storio) plokštės. Viršutinis sluoksnis – tauriosios medienos – 3 – 6 mm storio, vidurinis sluoksnis – pušies tašeliai, o apatinis – spygliuočių lukštas. Trys sluoksniai suklijuoti statmenai vienas kito atžvilgiu.
Šių grindų paviršiai paprastai jau gamykloje būna nulakuoti arba alyvuoti.

Kuo dvisluoksnis ir trisluoksnis parketas pranašesnis už tradicinį masyvo parketą?

Ilgalaikiai tyrimai parodė, kad, esant kaičiai patalpų oro drėgmei, dvisluoksnės ir trisluoksnės konstrukcijos 8-10 kartų stabilesnės ir patvaresnės. Todėl, parketas beveik“nevaikšto“, nesusibanguoja, neatsiranda plyšių. Medienos sluoksniai suklijuoti statmenai vienas kito atžvilgiu: tai 70 – 80 procentų sumažina medienos deformaciją.
Užsienyje gaminamos medinės grindys, skirtingai nei lietuviškas parketas, šlifuojamos ir lakuojamos dažniausiai gamybos procese. Šlifuodami ir lakuodami medines grindis namuose, niekada negausime tokios aukštos šlifavimo ir lakavimo kokybės, kokios galima pasiekti modernia kompiuterių kontroliuojama įranga. Net ir su moderniomis šlifavimo mašinomis sudėtinga tolygiai nušlifuoti kietas šakas ir aplinkui jas esančią minkštesnę medieną. Lakuojant grindis įrengimo vietoje neišvengsime dulkių, limpančių prie lakuojamo paviršiaus, sudėtinga tolygiai padengti laką, išgauti vienodą blizgesį.

Greitas paklojimas. Produktas yra visiškai baigtas, jį belieka tik pakloti.
Daugiasluoksnių medinių grindų gamybai sunaudojama daug mažiau tauriosios medienos, o tai susiję su ekologija ir ekonomika.

Kuo skiriasi dvisluoksnis parketas ir trisluoksnės parketlentės?

Pirmasis skirtumas – įrengimo būdas. Dvisluoksnį parketą tvirtiname, kaip ir tradicinį lietuvišką parketą, visa plokštuma prie pagrindo. T.y. klijuojame klijais, prikalame vinimis (tai priklauso nuo pasirinktų grindų bei pagrindo). Pagrindinis šio tvirtinimo privalumas – akustinis (vaikštome per „tvirtas“ grindis, jos nebanguoja, negirgžda), trūkumas – didelės klijų sąnaudos, didesni reikalavimai pagrindui.
Parketlentes paprastai tvirtiname „plaukiojančiu“ būdu – tarpusavyje suklijuojant jų įlaidą ir išdrožą. Privalumas – šis tvirtinimo būdas yra optimaliausias, nes eksploatuojant grindis neatsirandančių plyšių, mažos klijų sąnaudos. Trūkumais – akustinis ( jei prastai išlygintas pagrindas, o tai dažnai pasitaiko, parketlentės gali girgždėti, banguoti).
Antrasis skirtumas – „optinis“. Paklojus parketlentes, gauname šiek tiek chaotišką tekstūrą. Tai ypač ryškiai matosi paklojus atitinkančias žemesnius reikalavimus, pagal tekstūrą rūšiuojamas parketlentes. Dvisluoksnio parketo matmenys nedideli, todėl galima kloti pagal tam tikrą piešinį (pvz: eglute, kvadratais ar tiesiog simetriškai parbėgančiu būdu).
Trečiasis skirtumas – „gamykliniai sujungimai“. Parketlentėse gamyklinių sujungimų 80% daugiau, nei dvisluoksniame parkete, tad ir vietų plyšiams atsirasti kur kas mažiau

KOMENTUOTI