Mediniai karkasiniai namai

4515
Mediniai karkasiniai namai

Daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių mediniai karkasiniai pastatai sudaro ne tik didesnę dalį individualios gyvenamosios statybos, bet ir sėkmingai eksploatuojami ištisus dešimtmečius.

Karkasiniai pastatai Lietuvoje populiarėja, nes turi svarių privalumų:

1. Atsisakydami sunkių ir masyvių sienų iš inertinių medžiagų (mūro, betono ir kt.) sukuriame ekologiškai sveikesnę gyvenimo aplinką, o šlapius tinkavimo procesus keisdami sauso tinko plokštėmis – greitiname statybos eigą.

2. Lengvos atitvaros, nesugerdamos šilumos energijos iš patalpų oro, leidžia laisvai reguliuoti pastato vidaus temperatūros režimą. Dienos metu sumažinus tiekiamos šilumos kiekį, vakare per trumpą laiką pasiekiama pageidaujama patalpų oro temperatūra.

3. Karkasiniai pastatai daug greičiau ir pigiau pertvarkomi lengvai keičiant patalpų vidaus planavimą. {loadposition user3}

Karkasinė statyba susiformavo kaip pigus, patogus ir paprastas statybos būdas. Tačiau pigesnė negu tam tikra riba ji negali tapti, nes čia ypač svarbi medžiagų kokybė ir darbo kultūra. Yra keli konstrukciniai reikalavimai, kurių negalima pažeisti. Mediena turi būti išdžiovinta ir impregnuota tiek, kiek reikalaujama, nes kitaip ji pradės suktis ir geriausiu atveju sugadins visą apdailą, o blogiausiu – persikreips ir pats namas. Šilumos, garo ir vėjo izoliacijos turi būti įrengtos nepriekaištingai, kitaip lengvos skydinės dangos bus išpūstos, nebus jokios garso izoliacijos arba paprasčiausiai bus šalta. Būtina įrengti gerą ventiliaciją, kitaip mikroklimatas bus panašus į tą, koks būtų gyvenant užrištame polietileniniame maišelyje.

Realybėje statybos būdai dažnai susipina. Laikanti konstrukciją gali būti mūrinė arba dujų silikato, perdanga gelžbetoninė, o apdaila ir apšiltinimas pasiskolinti iš karkaso. Todėl karkasinio namo savokai paprastai suteikiama daugiau taupaus, racionalaus, skoningo ir protingo namo reikšmė nei laikančios konstrukcijos principas.

Turbūt neteko matyti užmestos karkasinės statybos dar ir dėl to, kad tokių namų negalima palikti porai metų pastovėti nebaigtų be langų ir durų, ji paprasčiausiai to neišlaikytų, todėl prieš statybas reikia gerai pasiskaičiuoti lėšas.

Karkasiniai namai – tai optimaliausias apšvietimo, energijos, ventiliacijos panaudojimas visose patalpose, ekologiškai švarios statybinės medžiagos.

Ši statyba yra lanksti: reikalui esant, pastatytą namą ateityje galima praplėsti naujomis patalpomis. Šiuolaikinės medžiagos bei aukšta gamybos technologija įgalina pasiekti aukštus techninius ekonominius namo eksploatavimo rodiklius. Šio namo sienų varža nemažesnė kaip 3.5 m2C°/W, o stogo – 6.5 m2C°/W. Išorinis triukšmas namų viduje sumažinamas keturis kartus.

Parengė

„Bukra :: Individualūs Namai“
UAB Gamija
Miglos g. 5, Vilnius
info@bukra.lt info@bukra.lt

http://www.bukra.lt

DALINTIS

KOMENTUOTI