Marmuro dekoras

8165
Marmuro dekoras

Marmuro apdaila pastaruoju metu tapo viena populiariausių apdailos rūšių.
Dėl natūralaus marmuro grožio ir retumo, šis akmuo buvo naudojamas nuo senų laikų, ir liudijo apie gerą šeimininko skonį bei turtą. Pilys, bažnyčios, rūmai, bei bankų pastatai paprastai būdavo puošiami marmuru. Tam pagelbės dekoratyviniai dažai.

Įdomu tai, kad dabar nereikia būti princu ar naftos magnatu, kad galėtum mėgautis skoninga marmumo apdaila savo namuose.
Dirbtinio marmuro apdaila yra kiek sudėtingesnė tema nei kitos šiame puslapyje. Ši technika reikalauja dviejų sluoksnių glazūros užteptų ant šviesesnio pagrindo, tuomet specialiu teptuku reikia sukurti marmuro akmeniui būdingas gyslas.

Kaip visada, prieš pradedant aš siūlau išbandyti savo techniką ant bandomosios lentos ar laisvame plotelyje ant sausos sienos. Naudojant šią techniką, pasipraktikuoti yra itin svarbu. Ypatingo dėmesio reikalauja marmuro gyslų piešimas.
Naudokite vaizdines priemones. Tai gali būti tikro marmuro plokštė arba paprasčiausiai paveikslėlis iš žurnalo, bet tai gali būti puikus vizualinis pagrindas jūsų darbui.

Ir paskutinis patarimas prieš pradedant darbą.
Didelėje erdvėje, marmuras gali atrodyti pritrenkiančiai, tačiau marmuro apdailą gali tekti naudoti ypatingai taupiai. Marmuras geriausiai atrodo kaip akcentinė dekoravimo detalė, pavyzdžiui, židinio apdaila, kolonos, ar kai kurie baldai.
Stop! Labai svarbu! Prieš pradėdami, įsitikinkite, kad sienos yra tinkamai paruoštos. Jeigu nesate tikri, perskaitykite pasiruošimo dažymui instrukcijas


Jums reikės:

Reikalingi dažų produktai
•    Lateksiniai satino dažai (balti, reikalingi pagrindui – ši spalva bus taip pat naudojama piešiant marmuro gyslas)
•    Lateksiniai satino dažai (dviejų spalvų, tokio paties tono, kaip pagrindo spalva)
•    Glazūra
•    Bespalvis poliuretano lakas
Reikalingos priemonės ir įrankiai
•    3/8” Pūkuoto audinio volelis su rankena
•    2” Kampinis pusiau nailoninis šepetėlis
•    Natūralių šerelių lankstus šepetėlis (teptukas iš barsuko plaukų)
•    Natūrali jūros kempinė
•    Smailas piešimo šepetėlis
•    2” Dažymo juosta
•    Pašluostės


1 ŽINGSNIS:

Pagrindas

Pradėkite dažydami aplink lubas, langus, duris, grindų apvadus, ir kitą medžio apdailą ar dekoro detales. Naudokite aukštos kokybės nailono poliesterio šepetėlį, kad pasiektumėte visus kampelius.
Tinkamai paruošę volelį, tepkite satino pagrindą. Dažydami voleliu, visada kiekvieną dažomą plotelį užbaikite lygiu perbraukimu nuo lubų iki grindų, kad neliktų dažymo žymių.
Atsižvelgdami į gamintojo instrukcijas, palaukite bent keturias, geriausia šešias, valandas, prieš tepdami antrą pagrindo sluoksnį. Prieš pradėdami dėti marmuro apdailą, palaukite bent 24 valandas, kol išdžius antras pagrindo sluoksnis.
2 ŽINGSNIS:

Glazūros paruošimas

Pradėkite marmuro apdailą naudodami dvejus skirtingų atspalvių, tačiau to paties tonalumo dažus.
Paaiškinsiu, ką turiu omenyje, sakydamas, to paties tonalumo. Nueikite į artimiausią dažų parduotuvę. Ten pamatysite daugybę spalvų pavyzdžių su skirtingais tos pačios spalvos tonais. (Pavyzdžiui, penki skirtingi rudos spalvos atspalviai). Pasirinkite dvi spalvas iš tos pačios paletės. Šios spalvos puikiai derės viena su kita, kadangi jos yra to paties tonalumo.

Sumaišykite vieną dalį satino dažų, vieną dalį bespalvės glazūros, ir vieną dalį vandens nedideliame inde. Tokiu būdu, pagaminsite skystos konsistencijos glazūrą, kuri sudarys skaidrumo ir gilumo įspūdį.
3 ŽINGSNIS:

Spalvų pritaikymas

Jums reikės dviejų atskirų teptukų, skirtingoms spalvoms tepti. Pasirinkite, nuo kurios vietos jums patogiausia pradėti (paprastai tai būna viršutinis kampas). Darbuodamiesi maždaug 3’x3’ zonoje, pradėkite kiekvieną teptuką panardindami į skirtingas spalvas (dažų ir glazūros mišinys) ir nubrėžkite dvi maždaug pėdos ilgio vingiuotas linijas maždaug 6” atstumu. (Skamba neįprastai, a? Nesijaudinkite, tai paprasta ir atrodo puikiai.)

Dabar, rankose susukite kamuolėlį marlės, kad nekyšotų galai (nes tai gali sutepti glazūros sluoksnį).
Marlės kamuolėliu, švelniai trinkite vingiuotų juostelių dažus į paviršių, sumaišydami abi spalvas į vieną vientisą spalvą.

Trinti reikėtų sukamaisiais judesiais, lyg pieštumėte aštuonetą, kad tinkamai susimaišytų spalvos ir išgautumėte sukimo efektą (pavaizduota paveikslėlyje). Sumaišytos spalvos pasižymės tamsesniais ir šviesesniais tonais bei kintančiais atspalviais.
Tokiu būdu dirbant, marlė prisigers dažų ir taps lipni. Ją išplauti galite tiesiog įmerkę į šiltą vandenį ir išskalavę. O tada galite tęsti darbą.
Dažams pradedant džiūti, dar kartą lengvai patapnokite paviršių švaria drėgna marle, maišydami spalvas.

Patarimas: Jei glazūra yra pradėjusi džiūti arba tapo lipni, negausiai pašlakstykite paviršių vandeniu. Turėtų būti matomi šviesesni ir tamsesni atspalviai, kaip tikro marmuro.
Jei pastebėjote per daug šviesių dėmių, kurios neatrodo natūraliai, tiesiog užtepkite dažų/glazūros ant marlės ir patapnokite, kaip darėte prieš tai. Būtinai išlyginkite visas ryškiai matomas linijas ar audinio paliktas žymes.
Būtinai turite užbaigti visą sieną, kad dažų/glazūros mišinys būtų tinkamas ir nesudžiūvęs viso proceso metu.
4 ŽINGSNIS:

Gyslų piešimas

Kai glazūra visiškai išdžius, galite pradėti piešti marmuro gyslas.
Smailiu piešimo šepetėliu, naudodami balto arba šviesiai pilko atspalvio satino dažus, pradėkite piešti marmumo gysleles.
Marmuro gyslos yra labai įvairios, todėl griežtų taisyklių, kaip jas piešti, nėra, bet vaizdinės priemonės tikrai praverstų. Naudokitės įvairiais šaltiniais, kurie padėtų išgauti kuo autentiškesnį efektą.
Gyslos gali būti plačios ir siauros, gali atsirasti ir staiga nutrūkti, ir gali dažnai kirstis viena su kita. Skirtingą efektą galima išgauti teptuką retkarčiais labiau paspaudžiant arba pasukant.
Venkite pasikartojančių modelių. Marmuras yra labai įvairus ir pasikartojantys motyvai gali atrodyti labai dirbtinai.
Naudokite barsuko plaukų šepetėlį (ar bet kokį kitą sausą šepetėlį), kad kiekviena gyslelė atrodytų kuo natūraliau. Griežtesnes linijas sušvelninti galite tepdami šepetėliu pirmyn atgal išilgai per kiekvieną gyslelę. Tokiu būdu baltą gyslą švelniai suliesite su fono spalvomis ir tokiu būdu jos atrodys žymiai natūraliau.

Efektui išgauti gali būti naudojami struktūriniai dažai.
5 ŽINGSNIS:

Apdailos užbaigimas

Šis žingsnis turi dvejopą tikslą.
Pagrindinis tikslas yra išgauti tikro nugludinto marmuro blizgesį.
Antrasis tikslas yra apsaugoti jūsų darbą, kad jis nebūtų sugadintas saulės spindulių ir daugelio kitų pavojų.
Galite tepti poliuretaną šepetėliu arba voleliu. Poliuretanas turėtų savaime tolygiai pasiskirstyti ir išdžiūti be šepetėlio ar volelio paliktų žymių.
6 ŽINGSNIS:
Viskas, ką jums liko padaryti, tai mėgautis nauja prabangia marmuro apdaila savo namuose!

KOMENTUOTI