Maranta

5597
Maranta
2 (40%) 4

Maranta – kambarinė gėlė, kuros apai labai gražūs: su ryškiomis gyslomis ar dėmėmis, gali būti beveik balti arba beveik juodi. Marantos auga lėtai ir retai būna aukštesnė kaip 20 cm. Naktį šių gėlių lapai užsilenkia viršun, todėl angliškai maranta vadinama „maldinguoju augalu“ (Prayer Plant).

PRIEŽIŪRA

TEMPERATŪRA: vidutinė, staigi temperatūrų kaita gležnesniems porūšiams pražūtinga. Žiemą marantą laikyti ne žemesnėje kaip 10°C.
DRĖGMĖ: reikia daug drėgmės, reguliariai purkšti lapus, apkamšyti vazoną drėgnomis durpėmis.
ŠVIESA: mėgsta šviesą, bet vengti tiesioginių saulės spindulių. Žiemą – laikyti šviesioje vietoje, bet ne saulėtoje vietoje.
LAISTYMAS IR TRĘŠIMAS: gausiai laistyti, žiemą – mažiau, jei galima – minkštu vandeniu. Vasarą reguliariai tręšti. Kas antrą pavasarį – persodinti.
DAUGINIMAS: kero dalimis persodinant.

BĖDOS

Lapų galai rudi ir sudžiuvę, blogai auga – per sausas oras, galbūt apniko voratinklinės erkės. Šalinkite nuvytusius lapus ir nuolat apipurškite.
Laipai išblukę, nudegę – per daug šviesos, ypač pražūtingi tiesioginiai saulės spinduliai. Tučtuojau perkelkite augalą į kitą vietą.
Stiebai glebūs, pūva – žiemą oras per vėsus, o žemė per drėgna.
Laipai susiraitę, dėmėti, apatiniai lapai pageltę – per mažai laistoma. Žemė visada turi būti drėgna.
Krinta lapai – per sausas oras. Augalą reikia apkamšyti drėgnomis durpėmis arba pasodinti į stiklinį indą, nes jam būtinas drėgnas oras.

E-parduotuvėje: www.tarpgeliu.lt

DALINTIS

KOMENTUOTI