Kuo užpildyti šildymo sistemą ?

9180
Kuo užpildyti šildymo sistemą ?
2.5 (50%) 4

Ne vienas tikriausiai pasistatęs namą, ne kartą buvo iškėlęs sau klausimą: Tai kuo užpildyti šildymo sistemą? ar tiesiog vandeniu, ar neužšąlančiu skysčiu?

Varinatų daug nėra, taigi ir galvoti ilgai nereikės. Jeigu Jūs name gyvenate nuolat, ir pasitikite LESTO ir savo elektros instaliacija, tikite kad esant šalčiams elekta nebus dingus ilgesniam nei 3 paros periodui, galite naudoti ir vanenį.

Tačiau jeigu namas ar sodyba nėra gyvenama, vienareikšmiškai – neužšalantis skystis.

Pateikiame vieno skaitytojo istoriją, kuri galbūt Jums leis apsispręsti:

Betone esantys vamzdeliai užpildyti ne vandeniu, o neužšąlančiu skysčiu. Nesu tikra ar tikrai verta tai daryti, nes malonumas tai žinokit ne iš pigiųjų, tikrai galvojau, kad tai nekainuos taip brangiai…

„Visa tai „dėl viso pikto“. Kartą pas pažįstamus gūdžią žiemą elektra dingo. O lauke naktimis buvo -35. Lesto negalėjo atvažiuoti gana ilgai, nes matyt tokiu oru daug visur panašių gedimų buvo. Jų namas nėra gerai izoliuotas, na toks prieš kokius gal 20 metų statyts, medinis. Temperatūra name krito, o sykiu ir vandens temperatūra radiatoriuose… Žodžiu baigėsi viskas laimingai, nes jie privertė Lesto atvažiuoti, elektra atsirado. Bet grėsmė, jog vanduo radiatoriuose užšals, buvo didžiulė, na ir šiaip kainavo tikrai vargšams labai daug nervų.

Tikimybė, kad dingus elektrai per keletą dienų vamzdeliuose vanduo sušals nėra didelė, juolab namo šilumos izoliacija yra gera. Bet aš jau įpratusi net buvau galvoti, kad užpildysim neužšalančiu skysčiu. Santechnikas sakė, kad taip daro vis daugiau žmonių, nes grindinis šildymas vis gi yra didelis betoninis radiatorius per visą namo plotą, dėl to rizika kad ir nedidelė, bet pasekmės būtų dramatiškesnės nei įprastų radiatorių atveju (taisyti tektų ne tik radiatorius…).

Visgi manau kad tam, kad sušaltų vanduo sistemoje – reikėtų labai ilgo ir siaubingai šalto laikotarpio, toks teorinis turbūt dalykas tai. Bet aš viską darau su sąlyga, kad tai sodyba, o jei kada paliksime namuką be priežiūros ilgesniam laikui ir t.t….

Na neužšąlančio skysčio privalumas dar tas, kad jame skirdingai nuo vandens nebūna nuosėdų, ir tai sistemai yra aišku pliusiukas.IMG_2414

Skystis štai tokiuose bakeliuose:

Visas skystis sistemai užpildyti kainavo 413 EUR (taip taip…1426 litų – kai sužinojau tokią sumą, šiek tiek pasigailėjau tokio sprendimo, o sužinojau ją post factum, prieš tai visi kalbėjo apie minimum dukart mažesnę sumą)
Santechniko darbas – 30 EUR.“
DALINTIS

KOMENTUOTI