Kraštovaizdžio formavimas II dalis

4682
Kraštovaizdžio formavimas II dalis

Spalvos sukuria išraiškingą vaizdą ir suteikia kraštovaizdžiui patrauklumo. Ryškios spalvos, tokios, kaip raudona, geltona ir oranžinė sudaro artumo įspūdį, ir jums gali atrodyti, kad objektas yra arčiau jūsų nei iš tiesų yra. Šaltos spalvos, tokios, kaip žalia, mėlyna, ir įvairios pastelinės spalvos gali vizualiai objektą nuo jūsų nutolinti.

Pilka, juoda ir balta spalvos yra laikomos neutraliomis spalvomis ir dažniausiai yra naudojamos kaip fonas ryškioms spalvoms. Tačiau, norėdami praplėsti erdvę, galite naudoti tamsius stambios struktūros augalus pirmame plane, ir smulkius šviesių spalvų augalus antrame plane.

Spalvos taip pat gali būti naudojamos kaip būdas nukreipti dėmesį į tam tikrą sodo zoną. Ryškios spalvos objektas tarp vėsesnių spalvų, natūraliai traukia akį.

Natūralus perėjimas gali padėti išvengti radikalių ar staigių pokyčių jūsų kraštovaizdyje. Perėjimas iš esmės vyksta palaipsniui. Tai galima iliustruoti augalų aukščio ar spalvos požiūriu, bet tai taip pat galima pritaikyti visiems kraštovaizdžio elementams, įskaitant augalų struktūrą, lapų ir kitų skirtingų elementų formą bei dydį. Kitaip tariant, perėjimas vyksta palaipsniui, skirtingų elementų didėlimo arba mažėjimo tvarka, keičiantis jų struktūrai, formai, spalvai, ar dydžiui.

Pavyzdžiui, laiptų efektas, kai matomas perėjimas nuo didelių medžių iki vidutinio dydžio, sekanti pakopa krūmai ir paskutinė pakopa gėlių lysvės. Vadovaujantis šiuo pavyzdžiu, būtų paranku žinoti, kaip tinkamai pasirinkti augalus. Perėjimas yra vienas iš kraštovaizdžio formavimo principų, kurį galima taikyti norint sukurti tam tikrą iliuziją. Pavyzdžiui, perėjimas nuo aukštesnių iki žemesnių augalų, gali sudaryti gilumo ir didelio atstumo įspūdį (pavaizduota iliustracijoje), tokiu būdu vizualiai padidinant erdvę. Perėjimas nuo mažesnių iki didesnių augalų gali būti taikomas norint įrėminti konkrečią vietą, ją išryškinti ir vizualiai priartinti.

Linija yra vienas iš daugelio kraštovaizdžio formavimo struktūrinių principų. Dažniausiai tai gali būti susiję su lysvių ir takelių išsidėstymu namo atžvilgiu.

Tiesios linijos yra tvirtos ir griežtos, o vingiuotos sudaro natūralesnį, švelnesį, grakštesnį įspūdį.

Proporcingumas yra tiesiog susijęs su elementų dydžiu vienas kito atžvilgiu. Iš visų kraštovaizdžio formavimo principų, šis yra gana akivaizdus, bet vis dėlto reikalauja pamąstymo ir planavimo. Dauguma kraštovaizdžio formavimo elementų gali būti iš anksto apgalvoti ir atitikti tam tikras proporcijas.

Pavyzdžiui, jei kurdami nedidelį sodelį, jo centre pastatytumėte didžiulę septynių pėdų sodo statulą, visiškai nukryptumėte nuo proporcijų ir tai būtų mažų mažiausiai neskoninga. Arba nedidelis keturių pėdų vandens krioklys ir tvenkinukas didžiuliame atvirame kieme tiesiog pasimes erdvėje.

Nesupraskite klaidingai, kad jei turite didelį kiemą, negalite jame naudoti mažesnių dekoravimo elementų. Proporcija yra santykinė ir elementai gali būti skirtingo mastelio, priklausomai nuo vietos sode. Tikslas yra sukurti malonų trijų aspektų santykį: ilgio, pločio, ir gylio arba aukščio.

Mažas vandens telkinys gali būti proporcingas jei jį įrengsite didelio ploto kampe ar pakraštyje ir taps dėmesio centru sukurdamas savitą atmosferą. Aplink jį galima įrengti poilsio zoną arba sukurti temą. Galima kurti ir kitos paskirties zonas bei temas. Norėdami surasti idėjų kaip galima įrengti atskiras zonas ir sukurti iliuzijas, ieškokite nuorodos maži sodai.

Taip pat, ypatingai reikėtų pasidomėti, kaip tinkamai pasirinkti augalus, norint išvengti neproporcingumo.

Pasikartojimas yra tiesiogiai susijęs su vientisumu. Elementų ir formų įvairovė sode yra gerai, bet šių elementų pasikartojimas suteikia išraiškingumo.

Vientisumas sukuriamas pakartotinai naudojant objektus ar elementus, kurie yra panašūs. Per daug tarpusavyje nesusijusių objektų gali sudaryti chaoso įspūdį ir atskleisti planavimo spragas.

Gali būti taip, kad per dažnai naudojant vieną elementą, sodas arba kraštovaizdis gali atrodyti neidomiai, nuobodžiai ir monotoniškai.

Tačiau, vientisumą galima sukurti naudojant keletą skirtingų elementų pakartotinai. Tai padarys jūsų sodą įdomesniu.

KOMENTUOTI