Kokias medžiagas rinktis keičiant asbesto stogus?

1845
Kokias medžiagas rinktis keičiant asbesto stogus?

Asbesto keliamas pavojus sveikatai rūpi ne tik ketinantiems keisti senus kenksmingus stogus į naujus, bet ir šalia gyvenantiems. Niekas nebesiginčija su medikais dėl kenksmingo jo poveikio: šiai medžiagai skylant, ją ardant ar apdorojant aplinkoje pasklidusios asbesto skaidulos įsismeigia į jų įkvėpusio žmogaus plaučių ar kitų vidaus organų audinius ir ilgainiui gali sukelti vėžinius susirgimus ar kitas ligas.

Draudimas naudoti asbestą statybose paskatino alternatyvių šios patvarios medžiagos dangų atsiradimą. Vienas iš ekologiškų sprendimų – asbesto stogų dangą keisti Eurofala šiferiu, kuris:

* atsparus temperatūros pokyčiams, cheminiams junginiams bei gamtos veiksniams (krituliams, krušai, ugniai);
* nerūdija ir nepūva, nes apatinėje lakštų pusėje nesusidaro kondensatas;
* greitai ir lengvai montuojamas, nes nereikia keisti stogo konstrukcijų (parenkama analogiška danga senajai), o siekiant spartesnio darbo yra galimybė lakštus rinktis su nupjautais kampais ir išgręžtomis tvirtinimui kiaurymėmis.

Ne ką mažiau svarbios stogo keitimo procese medžiagos – difuzinė membrana ir šilumos izoliacinė medžiaga.

Natūrali mineralinė Knauf Insulation vata – apšiltinimo medžiaga, gaminama pagal patentuotą Ecose technologiją, pluoštams jungti nenaudojant formaldehidų, fenolio, akrilo, dirbtinių dažiklių, baliklių ar kitų kenksmingų priedų. Vata nedulka, yra bekvapė ir itin lengvai pjaustoma. Ilgesnis mineralinės vatos pluoštas leidžia ją montuoti daug efektyviau, nepaliekant mažų tarpų ir siūlių. Apšiltintas šia vata stogas gerokai sumažina šildymo sąnaudas bei išlaidas.

Difuzinė membrana Tyvek – patikima (gaminama jau daugiau nei 25 metus) ir ilgaamžė (suteikiama 50 metų garantija) plėvelė, sauganti izoliacinę medžiagą nuo vėjo ir vandens, tačiau praleidžianti vandens garus iš mineralinės vatos sluoksnio.

Namo stogas – viena pagrindinių pastato dalių, tad ypač svarbu kam skiriamos investicijos nutarus jį keisti. Visos aukščiau aptartos medžiagos yra ne tik ilgaamžės, pateiktos vienų iš pirmaujančių gamintojų Europoje, bet ir nekenksmingos žmonių sveikatai bei aplinkai.

KOMENTUOTI