Sienų klijavimas Gipso kartono plokštėmis

23327
gkp klijavimas
Sienų klijavimas Gipso kartono plokštėmis
4.4 (87.5%) 16

Klijuoti sienas GKP verta tada, kai sienos yra labai nelygios, arba norite greito ir idealaus rezultato. Tiesa, klijuojant GKP truputi didesnės sąnaudos ir truputi sumažėja plotas.

Prieš klijuojant siena GKP patartina ją nugruntuoti betono kontaktu, arba kitu specialiu gruntu, kadangi GKP reikalingas labai geras sukibimas su siena. GKP klijavimui galite naudoti specialiai tam skirtus klijus arba paprastą tinką ( tiesiog tinkas 30% brangesnis, nors jo sukibimas geresnis). Teks gerai įvertinti, nuo kurio kampo pradėti klijuoti. Gulsčiuką pridėjus prie sienos įvertinkite jos vertikalumą. Galimi du klijavimo būdai: šaškėmis arba šukomis. Klijavimo būdas priklauso nuo sienos nelygumo, jeigu GKP teks vietomis atitraukti daugiau nei 2 cm, GKP klijuokite šaškėmis. Jeigu GKP atitrauksite mažiau negu 2 cm galite klijuoti tiek šaškėmis, tiek šukomis. Klijuojant šukomis gaunasi tvirčiau. Ir pabeldus į sieną nesigirdi aido. Klijavimas šukomis tai ant paguldytos GKP užnešama pilnai klijais visas plotas ir klijai nubraukiami šukomis, kurių dantys 2×2 cm.

Klijavimas šaškėmis kai klijai taškais uždedami ant sienos kas 30 cm. Iš karto dedamos GKP išlyginama spaudžiant su gulsčiuku. Klijavimas šukomis apie 30% reikalauja daugiau klijų.

Sienų klijavimas Gipso kartono plokštėmis. Išmatuokite visas sienas. Jeigu galite plokštes klijuokite vertikaliai. Pirkite GKP truputi ilgesnes nei sienos aukštis ir klijuokite vertikaliai. Plokščių kraštuose yra gamykliniai įleidimai. Plokštės dekite viena prie kitos, kad sutaptu gamykliniai įleidimai. Jeigu plokštę pjaunat ir jos susideda viena prie kitos ne gamykline, o pjautina puse, nepamirškite pjautinės GKP pusės nutarkuoti 45 laipsnių kampu. Jeigu sienų aukštis didesnis nei galimas GKP pirkite plokštes paskaičiavę taip, kad būtų kuo mažiau sujungimų. Nepamirškite dažnai naudoti gulsčiuką, kad įsitikintumėte, jok GKP nepasislinko.

 

7 KOMENTARAI

    • Jeigu siena ant tiek nelygi. neapsimoka klijuoti, nes brangiai klijai bus, ir didele tikimybė kad atšoks, jeigu nelygumai didesni nei 4 cm, geriausiai siena lyginti ant metaliniu profilių, ar ant medinių brūseliu, susisukant karkasą, ir ant jo GKP, tuo pačiu sieną dar galite ir apsišildinti.

  1. Sveiki ruosiuosi kambari klijuoti GKP ir kilo klausimas , is seniau buvo klijuoti tapetai ir jie buvo dazyti. Ar reik juos nulupti ar tik uztektu sienas subraiziti .

  2. sveiki. siena nuo senu laiku dazyta vadinamais aliejiniais dazais. pavirsius slidus ar galima ant jo klijuoti gkp ar reikalingas kazkoks paruosimas ?

KOMENTUOTI