Kilimo priežiūra ir valymas

1788
Kilimo priežiūra ir valymas

Profilaktinė priežiūra

Profilaktinė priežiūra yra ypatingai svarbus kilimo palaikymo aspektas. Vienas iš būdų tai padaryti yra patiesti kilimėlį prie įėjimo į kambarį, kuriame yra kilimas. Kilimėlis sulaikys žemes ir purvą ir turėtų būti reguliariai valomas, kad purvas nebūtų išnešiojamas po kambarį.

Kitas patarimas būtų patiesti kilimėlius ten, kur vaikšto daug žmonių. Reguliariai juos valykite, ir išvalykite kilimo apačią.

Retkarčiais perstatykite sunkius baldus, kad apsaugotumėte kilimą nuo deformavimo. Taip pat klijuokite specialius baldų padukus prie kėdžių ir stalų kojų, kad vienodai paskirstytumėte jų svorį ir apsaugotumėte kilimą. Perstumdami sunkius baldus su ratukais padėkite kartono ar faneros tarp ratukų ir kilimo, kad apsaugotumėte kilimą.

Siurbimas dulkių siurbliu

Tinkamai prižiūrint kilimą svarbiausia yra jį reguliariai išsiurbti dulkių siurbliu. Pašalindami purvą ir nuosėdas kol jos dar nėra įsigėrę į kilimo pluoštą, jūs išvengsite pirmalaikio kilimo susidėvėjimo. Kambarį reikėtų išsiurbti bent kartą per savaitę, o ten, kur vaikšto daugiau žmonių, patartina išsiurbti dažniau. Vienas iš svarbiausių faktorių yra tinkamas dulkių siurblio pasirinkimas (pageidautina, kad jis būtų pakankamai galingas ir ištrauktų į kilimą įstrigusias daleles ir purvą). Įsitikinkite ar nustatėte tinkamą siurblio aukštį pritaikytą kilimams siurbti, ir reguliariai tikrinkite siurblio diržą bei šepetėlį.

Dėmių valymas

Labai svarbu laiku pastebėti ir išvalyti dėmes. Nukritusį maistą pašalinkite atsargiai braukdami šaukštu ar sviesto peiliuku. Šlapias dėmes nusausinkite baltais popieriniais rankšluosčiais. Dėmes visada bandykite sugerti, jokiu būdu jų netrinkite. Naudodami dezinfekavimo priemones ar valiklius, dėmes visada pirmiausia praplaukite vandeniu, kad pašalintumėte purvo nuosėdas.

Reguliarus valymas

Dulkių siurblys pašalina purvo daleles ir sausą žemę, tačiau yra labai svarbu visada kruopščiai išvalyti lipnias ar riebalų dėmes, kurios gali giliai įsigerti. Rekomenduojama kilimą valyti kas 12 – 18 mėnesių, priklausomai nuo to, ar turite naminių gyvūnų ir kiek bei kokio amžiaus žmonių gyvena jūsų namuose. Apskritai rekomenduojama valyti garais. Tokiu būdu valant, vanduo, sumaišytas su dezinfekavimo priemone giliai įsiskverbia į kilimą ir kartu su dėmėmis yra ištraukiamas galingu dulkių siurbliu. Šiam darbui atlikti paprastai reikalingas profesionalus valytojas, arba galima išsinuomoti valymo įrenginį ir valyti patiems.

KOMENTUOTI