Karpažolė
Atnaujinta: 2023-12-19

Karpažolė (Euphorbia pulcherrima), dar kitaip vadinama puansetija - populiarus kambarinis augalas, ypač šventiniu laikotarpiu, pasižymintis ryškiai raudona ir žalia lapija. Karpažolės kilusios iš Meksikos ir Centrinės Amerikos. Puansetijos pasižymi išskirtinėmis raudonomis pažiedėmis, kurios dažnai painiojamos su žiedais. Tikrieji žiedai yra maži ir geltoni, jie yra pažiedlapių centre. Augalo lapai yra žali, dažnai šiek tiek dantytais kraštais. Šis augalas plačiai siejamoas su Kalėdų laikotarpiu ir per šventes dažnai naudojamas kaip dekoratyvinis elementas namuose, biuruose ir viešosiose erdvėse. Raudonos ir žalios spalvų derinys primena Kalėdų spalvas. Puansetijos dažnai laikomos trumpalaikiais kambariniais augalais, nes jų spalvingos pažiedės paprastai išsilaiko kelias savaites. Tačiau tinkamai prižiūrint jas galima paskatinti žydėti ir kitais metais.

Karpažolės priežiūra

Šviesa: Karpažolės mėgsta ryškią, netiesioginę šviesą. Pastatykite jas prie lango, kad gautų filtruotos saulės šviesos. Gerai auga 18-24 °C temperatūroje. Venkite skersvėjų ar staigių temperatūros pokyčių.

Laistymas ir drėgmė: Dirva turi būti tolygiai drėgna, bet nepermirkusi. Prieš vėl laistydami leiskite viršutiniam dirvos centimetrui išdžiūti. Perlaistymas gali sukelti šaknų puvinį. Karpažolėms labiau patinka didesnė drėgmė. Drėgmės kiekį galite padidinti prie augalo pastatydami padėklą su vandeniu arba purkšdami lapus.

Toksiškumas: Karpažolės yra laikomos toksiškomis, tačiau toksiškumo lygis paprastai yra nedidelis. Vis dėlto patartina jas laikyti gyvūnams ir mažiems vaikams nepasiekiamoje vietoje. Prarijus augalo dalių, gali kilti lengvas dirginimas.

Žydėjimas: Nors ir sudėtinga, galima paskatinti puansetiją pražysti kitą šventinį sezoną. Tam reikia sudaryti augalui specifines apšvietimo sąlygas ir pakoreguoti jo priežiūros režimą. Tačiau daugelis žmonių karpažoles laiko laikina šventine dekoracija ir, išnykus pažiedlapiams, jas išmeta.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: