Karkasinio namo statyba

6158
Karkasinio namo statyba
3 (60%) 1

Rangovo vykdoma namo statyba susideda iš etapų, kurie turi būti kruopščiai suplanuoti ir suderinti.

Vidutinio dydžio (apie 150 kv.m.) karkasinio namo statybos etapai:Brėžiniai, finansavimas ir leidimai

 • Pastato suplanavimas
 • Žemės darbai ir pamatai
 • Pamatų ir rūsio sienos ir drenažas
 • Karkasas
 • Durys ir langai
 • Vandentiekis ir kanalizacija, šildymas ir elektros instaliacija
 • Namo išorės apdaila
 • Šilumos, oro ir garo izoliacija
 • Namo vidaus apdaila
 • Dažymas, integruoti baldai ir vidaus įrangos įrengimas
 • Gerbūvis {loadposition user3}

Brėžiniai, finansavimas ir leidimai

Šis etapas yra paruošiamasis. Laikas, reikalingas visų statybinių brėžinių paruošimui, namo sąmatinės vertės paskačiavimui, finansavimo organizavimui, leidimų statybai gavimui, kitų leidimų gavimui, skiriasi priklausomai nuo šalies rajonų. Šiame etape taip pat gali būti vykdomi darbai privažiavimo prie statybos aikštelės įrengimui ir laikinam elektros energijos aprūpinimui.

Pastato suplanavimas

Pirmame etape vykdomi pastato suplanavimo darbai. Linijų nuo žemės sklypo ribų nustatymui, pagal taisykles, bus reikalingos matininkų paslaugos. Labai svarbu teisingai nustatyti brėžiniuose nurodytą pamatų duobės gylį ir dydį. Paprastai pastato suplanavimą galima atlikti per vieną dieną, jeigu nereikia nustatyti žemės sklypo ribų. Daugiau pastangų prireikia, jei tenka planuoti sklypą, atsižvelgiant į pasaulio šalis, drenažo valdymą arba gražų vaizdą pro langą.  {loadposition user2}

Žemės darbai ir pamatai

Atlikus pastato suplanavimo darbus, statybos aikštelėje pradedamas pamatų duobės kasimas. Jei prie pamatų duobės yra geras priėjimas ir naudojami tinkami mechanizmai, duobės kasimas trunka vieną dieną. Papildomai prireiks dar kelių dienų griovių kasimui, reikalingų inžineriniams tinklams tiesti, pamato padui montuoti, betonavimui, pamatų sienų ir kolonų planavimui bei pasiruošimui betonuoti pamatų sienas.

Pamatų ir rūsio sienos, drenažas ir grunto užpylimas

Profesionalus rangovas gali atlikti pamatų sienų įrengimo darbus per keletą dienų. Hidroizoliacijos, drenažo sistemos įrengimui aplink pamatus ir grunto užpylimui prireiks dar poros dienų. Kai kuriais atvejais, atsižvelgiant į statybos aikštelės ypatumus, kai nėra bendrų drenažo tinklų, gali prireikti tokios specialios drenažo konstrukcijos kaip zumpfai, grioviai arba sausas šulinys. Augalinį sluoksnį reikia išsaugoti pamatų užpylimui ir apželdinimui, tai padeda sumažinti arba iš viso atsisakyti papildomo augalinio grunto atvežimo. Rūsio skaldos pagrindo ir grindų įrengimo darbai vykdomi vėliau.{loadposition user2}

Karkasas

Dažniausiai namo ir stogo karkasas bei stogo danga įrengiama per dvi savaites. Tačiau, šis laikotarpis yra realus tik tuomet, kai yra užtikrintas elektros tiekimas įrankiams ir mechanizmams. Kaminų ir laiptų įrengimas paprastai įeina į karkaso įrengimo darbus.

Durys ir langai

Baigus karkasą, įrengiami langai ir durys. Tam prireiks nuo kelių dienų iki savaitės. Visiškas langų ir durų įrengimas įskaito įrėminimą, apvadus, rankenas ir spynas. Apdailą lauko pusėje aplink rėmus atlieka dailidė-apdailininkas. Vidinį sandarinimą aplink duris ir langus atlieka šilumos, oro ir garo izoliacijos meistrai.

Vandentiekis ir kanalizacija, šildymas, elektros instaliacija

Šis etapas pradedamas, kada yra pabaigti karkaso įrengimo darbai. Vandentiekio ir kanalizacijos vidiniai tinklai prijungiami prie lauko tinklų ir naudojimo taškų. Tuo pačiu metu montuojamos dušo kabinos ir vonios. Šiame etape įrengiama šildymo sistema, išvedžiojant ortakius arba vamzdžius, taip pat ventiliacijos – rekuperacijos sistema. Visame name įrengiama elektros ir komunikacijų instaliacija, priešgaisrinė signalizacija, televizijos ir kompiuteriniai tinklai. Šie darbai atliekami per dvi savaites.

Namo išorės apdaila

Priklausomai nuo namo išorės apdailos tipo ir sudėtingumo, šio etapo darbai atliekami per vieną arba dvi savaites. Šiame etape paklojama vėjo izoliacinė plėvelė. Kai kuriais atvejais ji paklojama karkaso įrengimo metu. Taip pat šiame etape atliekami mūro darbai, dailylentės įrengimas, tinkavimo darbai, kraštų apdailos darbai, karnizo latakų ir lietvamzdžių įrengimas, durų ir langų blokų sandarinimas, dažymo darbai taip pat gali būti aliekami šiame etape.

Šilumos, oro ir garo izoliacija

Šie darbai gali būti vykdomi kartu su lauko apdailos darbais, jei darbo metu šilumos izoliacija apsaugota nuo lietaus. Šilumos, oro ir garo izoliacijos pilnas įrengimas užtrunka keletą dienų, jei tuo pačiu metu atliekamas sandarinimas aplink įvadus ir įmontuotą į sienas armatūrą.

Namo vidaus apdaila

Šio etapo darbai paprastai prasideda nuo lubų, grindų ir sienų įrengimo. Apdailos medinės detalės vidinėms durims, rėmams ir dekoratyviniams kraštams, mediniai laiptų turėklų stulpeliai ir turėklai paprastai įrengiami po to, kai lubos, grindys ir sienos jau paruoštos dažymui arba lakavimui. Vidinės apdailos darbams atlikti pakanka maždaug dviejų savaičių, tačiau, priklausomai nuo pasirinktų medžiagų ir apdailos tipo, gali prireikti daugiau laiko.

Dažymas, integruoti baldai ir vidaus įrangos įrengimas

Šiame etape iš pradžių atliekami dažymo ir lakavimo darbai. Po to įrengiamos pakabinamos ir sieninės spintos ir kiti baldai, taip pat paklojamos sienų keraminės plytelės. Tuo pačiu metu galutinai prijungiami vandentiekio įrengimai, rozetės, jungikliai, šviestuvai ir priešgaisrinės signalizacijos linijos. Kartu prijungiami šildymo elektros įrengimai, vandens šildytuvai, ventiliatoriai, skalbimo bei džiovinimo mašinos, įrengiamos orinio šildymo sistemos vėdinimo grotelės ir karšto vandens ar elektriniai radiatoriai. Kai kuriais atvejais tuo pačiu laiku prijungiami tokie įrengimai kaip šaldytuvai, viryklės, indaplovės.

Gerbūvis

Paskutinis etapas numato sklypo planavimą, privažiavimo keliukų, laiptelių ir takelių įrengimą, augalinio grunto užpylimą, krūmų ir medžių sodinimą. Tuo pačiu metu atliekami aikštelės, pavėsinės ir tvoros įrengimo darbai, taip pat vandentiekio prisijungimas prie lauko tinklų. Paprastai darbai atliekami per vieną savaitę, bet kai kuriais atvejais gali prireikti daugiau laiko, jei gerbūvio darbai numato, pavyzdžiui, baseino įrengimą.

Parengė

„Bukra :: Individualūs Namai“
UAB Gamija
Miglos g. 5, Vilnius
info@bukra.lt info@bukra.lt

http://www.bukra.lt

KOMENTUOTI