Karkasinio namo statyba

2744
karkasinio namo statyba
Karkasinio namo statyba
5 (100%) 1

Renkantis būstui karkasinį namą, yra nemažai privalumų. Tai greita statyba, salyginai pigus statybos būdas ir galimybė pasiekti aukštą energinį efektyvumą.  Tačiau vis dar gyvuoja nemažai prietarų, susijusių su karkasiniais pastatais. Daugelis tokių prietarų kilę dėl taupymo, kur negalima taupyti ir meistrų nemokšiškumo. Šiame straipsnyje pristatau karkasinės pirties statybą, joje naudotos tos pačios medžiagos ir mazgai, kokie būtų naudojami karkasinio namo statyboje. Noriu pabrėžti, kad straipsnis nėra instrukcija, kaip savarankiškai pasistatyti karkasinį namą. Medienos išmatavimai, tvirtinimo elementai, izoliacijos storiai  kiekvienam pastatui turėtų būti skaičiuojami atskirai projektuotojo. Tačiau sandarinimo sprendimus, naudotus šioje pirtyje, galite drąsiai pritaikyti.

Mediena karkasinio namo konstrukcijai

Vienas iš karkasinės statybos prietarų, kad  užsandarinta mediena pūva. Tai netiesa, nes sandarinimo plėvelės laidžios garams. Daug svarbiau parinkti tinkamą medieną. Yra kelios alternatyvos:

 1. Pirkti padžiovintą medieną, impregnuoti ir pjauti statybos vietoje. Neįsigilinus tai atrodo pigiausias variantas. Tačiau suvokiantys statybos specifiką puikiai supranta, kad ne mediena yra svarbiausia, o jos paruošimas ir meistrai. Kuo mediena drėgnesnė ir mažiau paruošta, tuo daugiau bus darbo statybininkams. Daug laiko atima supjovimas, padžiovinta mediena jau proceso metu ima keisti parametrus, sukiotis, o tai dar prideda darbo. Medienoje retai pavyksta visiškai išnaikinti grybelius, todėl, gavusi drėgmės, tokia mediena gali imti pūti.
 2. Pirkti sausą ir kalibruotą medieną ir ją susipjauti vietoje. Sausos ir kalibruotos medienos pirkimas geras variantas. Tačiau tai tik „karkasinio namo statyba 2.0“. Perkant nesupjautą medieną lieka įvairių galiukų, o tai padidina savikainą. Taip pat pjovimas objekte didina darbo sąnaudas. Nors jos bus mažesnės tolimesniuose statybos etapuose, kadangi tokia mediena mažiau sukiojasi ir minimaliai keičia parametrus. Pramoninis džiovinimas taip pat sunaikina įvairius grybelius, jei mediena papildomai impregnuojama, tuomet turėsite kokybišką ir ilgaamžęs statrybinę medžiagą.

Džiovinta ir graduota mediena gali smarkiai skirtis savo charakteristikomis. Civilizuotai džiovinta ir graduota mediena žymima klasėmis, kurios parodo fizines medienos sąvybes.

graduota-mediena-karkasiniam-namui
Sausos ir graduotos medienos spaudas. Pažymėtų medienos savybių visiškai pakaks karkasinio namo medienai.

Minimalūs reikalavimai stiprumo klasėms, nustatyti standarte EN 14081:2007

Standartas EN 1912 C14 C16 C18 C22 C24 C27 C30 C35 C40
Atsparumas lenkimui N/mm2 14 16 18 22 24 27 30 35 40
Atsparumas tempimui N/mm2 8 10 11 13 14 16 18 21 24
Atsparumas slėgimui N/mm2 16 17 18 20 21 22 23 24 26
Elastingumo modulis KN/mm2 7 8 9 10 11 12 12 13 14
Tankis Kg/m3 200 310 320 340 350 370 380 400 420
 1. Sausos ir graduotos medienos supjovimas pagal brėžinį. Vakarų Europos šalyse, kur darbo jėga kainuoja daug, statyti karkasinį namą ruošiant medieną statybvietėje būtų visai nerentabilu. Todėl ten populiarūs iki galo surinkti skydiniai namai arba mediena iš karto supjaunama pagal brėžinį. Pastarasis būdas ir Lietuvoje bene tinkamiausias, kadangi statybos greitis prilygsta skydinio namo statybai, o sandarumo užtikrinimui ir šilumos tiltelių išvengimui yra daugiau galimybių. Skaičiuoti paprasta –  ar verta pirkti pjautinę medieną,kiek papildomai kainuos išpjovimas? Tada paskaičiuokite, kiek kainuoja viena statybininkų darbo diena. Vidutiniškai karkasinio namo medienos išpjovimas kainuoja tiek pat, kiek statybininkų brigados darbo diena. Tačiau susitaupo 4- 5 dienos.

Medienos ruošiniai  gradaciniam pjovimui (dažniausiai 50 mm storio ir įvairaus pločio tašai) džiovinami džiovykloje, kol pasiekia 17-20 procentų drėgnumą. Tada mediena tiksliai apipjaunama, populiariausias kalibruotos medienos tašų storis karkasiniui namui dažniausiai yra 45 mm. Plotis 5 mm mažesnis nei įprastai, išpajuti tašai yra 45×95, 45×70 mm, 45×145, 45×195 mm, 45x245mm.

Graduotos (kalibruotos) medienos ruošiniai keliauja į CNC stakles turinčią gamyklą. Joje, priklausomai nuo staklių modernumo, išpjaunamos tikslių matmenų lentelės. Kuo daugiau pjovimo krypčių turi staklės, tuo sudėtingesnius mazgus galima išpjauti.

medienos ispjovimas karkasiniam namui
Įmonės „S.Danielius ir co“   lentpjūvėje yra CNC medienos staklės. Esama įranga ir didelės erdvės leidžia išpjauti nestandartinio ilgio (iki 11 m) konstrukcinę medieną. Šešių krypčių staklės leidžia padaryti sudėtingiausius jungimus.
karkasinio namo mediena
Visa konstrukcinė mediena UAB „S. Danielius ir co“ (SDKO.LT)  sužymima ir pridedamas karkasinio namo konstrukcijų planas.
medienos impregnavimas
Medieną verta impregnuoti, nors džiovinimas ir sunaikina grybelius.
konstrukcines medienos atvezimas
S.Danieliaus SDKO lentpjūvėje supjauta mediena sunumeruojama ir sukraunama į krūvas maždaug po 1 toną. Tokį paką iškraus eilinis kranas manipuliatorius. Visos medienos pakrovimas ir iškrovimas užima kelias dešimtis minučių. Kilometras pervežimo kainuoja apie 1 eurą, skaičiuojamas kelias į abi puses.

Karkasinio namo pamatas

Karkasinis namas ar pirtis yra labai lengvas pastatas, todėl nereikia stiprių pamatų. Galima paruošti juostinius arba polinius pamatus. Poliniams pamatams verta įrengti betoninį rostverką, nors galimas ir medinis. Poliai turi remtis į stiprų gruntą, nes namo apkrovos tenka ne pamatams, o gruntui.

Betoniniai blokeliai rostverkui

AB „GKG-3“ gamina tuščiavidurius betoninius blokelius pamatams, pamatų pagalves, armuotus pamatų blokus. Pamatiniai tuščiaviduriai blokeliai yra liktiniai klojiniai, užpildomi betonu. „GKG-3“ pamatinių blokelių pločiai yra 20, 25 ir 30 cm, ilgis – 50 cm, aukštis – 25 cm.

pamatiniai blokaiRostverko įrengimas iš tuščiavidurių betoninių blokelių: gruntas tarp polių turi būti išlygintas, kad blokelių pagrindas būtų lygus.  Ant grunto klojamas termoizoliacijos sluoksnis, dažniausiai tam naudojamos didesnio tankio polistireninio putplasčio plokštės. Klojama pirma blokelių eilė, ji turi būti paklota lygiai, armatūra surišama su polių armatūros strypais. Blokeliai klojami dažniausiai 2 arba 3 eilėmis, jie sujungiami per išėmas. Eilėse blokeliai perstumiami per pusę ilgio, kad nesutaptų vertikalios siūlės. Blokeliai užpilami betonu, standartiniams pamatams naudojamas  C16/20 klasės betonas. Armatūros kiekis ir skersmuo turi būti nurodyti pamatų projekte.

Pamato hidroizoliacija

Betoną reikia atskirti nuo medienos hidroizoliaciniu sluoksniu. Hidroizoliacija gali būti tepama arba padaroma iš juostų. Hidroizoliacijai naudojamas ruberoidas arba kitos vandeniui nelaidžios medžiagos. Juostinės hidroizoliacijos privalumas, kad ją paklojus iš karto galima montuoti montuoti karkasą. Tačiau trūkumas, kad montuojant karkasą juosta gali pasislinkti, susilamdyti, suplyšti. Tepamos hidroizoliacijos privalumas tas, kad ji tikrai nepajudės pardėjus montuoti sieną. Trūkumas –  tenka palaukti, kol išdžius.

karkasinio namo pamato hidroizoliacijaTepamoji hidroizoliacija turėtų būti praskiesta tirpikliu. Tada ji tampa takesne, lengviau tepasi ir greitai išdžiūna. Originali mastika dažniausiai tepasi sunkiai, džiūsta ilgai. Greičiau bus storesnį sluoksnį padaryti tepant kiek praskiestą (1:10, 2:10) hidroizoliacinę mastiką. Reikia įvertinti, kad prie bituminės mastikos gana sunkiai limpa kitos medžiagos. Vėliau tai gali sukelti problemų, kai bus tepama garo izoliacinė mastika, su kuria bus sandarinamas rostverkas.

 

Karkasinio namo karkaso montavimas

Supjautos medienos montavimas panašus į vaikišką dėlionę. Netgi nekvalifikuotas meistrelis statinį sudės tiksliai ir greitai. Tai gerokai taupo statybos biudžetą arba pinigus išleisti kokybiškesniems tvirtinimo elementams ir sandarinimo medžiagoms. Statybininkui pateikiamas projektas, kuriame sužymėta visa konstrukcija su konkrečių lentelių skaičiukais. Vos ne daugiausiai laiko užima tinkamos lentelės suradimas. Tačiau susikūrus sistemą, dėliojant tašus pagal zonas, suradimas greitai supaprastėja.

medienos-isskirstymas-pagal-zonas
Impregnuota mediena suskirstoma pagal zonas arba tipus. Konstrukcijoje daug vienodų tašų. Pavyzdžiui, statramsčių, gegnių.

Karkasinio namo konstrukcijaTaip atrodo sujungti karkasinio pastato  tašai:

 1. Rostverkas iš dviejų tašų. Šiai pirčiai panaudoti du 45×95 tašeliai tarpusavyje sujungti vinimis. Guldomas ant hidroizoliacijos, tvirtinamas prie pamato. Karkasiniam namui dažniausiai naudojami 45x145mm tašai.
 2. Murlotas taip pat padarytasiš dviejų 45×95 tašų (45×145 mm karkasiniam gyvenamajam namui). Murlotas jungiamas kampais, kad laikytų bet kokias atramas. Didžiausios apkrovos tenka būtent šiai konstrukcijai. Jį spaudžia ir plečia gegnėmis perduodamas stogo dangos svoris.
 3. Statramsčiai. Apkrova iš viršaus pasiskirsto gana tolygiai. Projektuotojai turėtų paskaičiuoti tenkančias apkrovas ir reikalingą skersmenį. Šiai pirčiai buvo naudojami 45×95 tašai. Gyvenamajam karkasiniam namui reikalingas 45×145 mm tašas. Tarpai derinami pagal naudojamos mineralinės vatos plotį ir storį. Siekant sumažinti šilumos praradimus per medieną, statramsčių gali būti įvairių tipų. Vienas iš efektyviausių – dvigubas statramstis. Vietoj vieno 150 – 200 mm statramsčio statomi du 70×70, 70×100 ar kitokie projektuotojo parinkti statramsčiai. Tarp jų paliekamas oro tarpas, dalijantis šilumos tiltelį.
 4. Gegnės – vienas iš tiksliausių matavimų reikalaujančių konstrukcinių elementų. Pjaunant naudojami šablonai, tačiau retai pavyksta pasiekti idealaus tikslumo. S. Danieliaus supjautos gegnės buvo tikslių matmenų. Itin pravertė tarpgegninė lenta (10). Ji tapo idealiu etalonu tarpui tarp gegnių.
 5. Stygos perima dalį gegnių plečiamosios apkrovos, tenkančios murlotui.
 6. Kraiginė lenta, į ją atremiamos gegnės. Ji taip pat veikia kaip elementas, perimantis dalį plečiamosios apkrovos.
 7. Perdangos sijos tvirtinamos prie, arba ant murloto. Tvirtinamos ant murloto ir prie gegnės efektyviai veikia neleisdamos skėsti konstrukcijos. Taip pat gali būti tvirtinamos tik prie murloto, tokiu atveju irgi neleidžia skėsti konstrukcijos. Pastaruoju atveju naudojama daugiau sijų tvirtinimo prie murloto elementų.
 8. Gana svarbi detalė – sąramos virš langų ir durų. Jos neleidžia vertikalioms apkrovoms suspausti langų ir durų.
 9. Įstrižiniai tašai sienoms, tarp kurių dedama šiltinimo medžiaga. Tuo pačiu veikia kaip elementas, atlaikantis horizontalias (vėjo) apkrovas. Jis gali pakeisti gyvenamojo namo statyboje naudojamas įstrižaines. Įstrižainės svarbios jei bus naudojamas ištisinis šiltinimas kietomis priešvėjinės izoliacijos akmens vatos plokštėmis.
 10. Labai praktiškos tarpgegninės lentos. Supjautos jos tapo labai puikiu matmeniu dėliojant gegnes. Taip pat palengvina izoliacijos ir sandarinimo darbus.

  Karkaso elementų montavimo eiliškumas

karkasinio-namo-sienu-surinkimas
Statramsčiui pritvirtinti pakanka kelių rievėtų vinių. Greičiausiai darbas vyksta naudojant dujų pistoletą.

Ar kelių vinių pakaks jūsų statomam karkasiniam namui, sužinokite iš projektuotojo, salygos ir apkrovos gali būti skirtingos. Pritivirtinus statramsčius prie viršutinės rostverko lentos, pritvirtinama apatinė murloto lenta. Mūsų pirties siena buvo ilga, apatinė rostverko ir viršutinė murloto lenta nebuvo tvirtinamos iš karto. Jos pritvirtintos pakėlus dvi sienų konstrukcijas.

karkasinio-namo-sienu-montavimas
Pradžioje visu perimetru sumontuojamas rostverkas, ant jo paeiliui bus dedamos sienos. Geriausia, jei rostverko kraštas sutampa su pamato išoriniu kraštu.
namo-karkaso-surinkimas
Galinės sienos dažniausiai montuojamos su frontono konstrukcija. Ši konstrukcija leidžia patogiai uždėti kraiginę lentą į kurią remiasi gegnės.

Stogo šoną pritvirtinkite prie sienos papildomomis įstrižainėmis. Keliant vinys gali neišlaikyti svorio. Šiame statybos etape karkasą reikėtų išlyginti. Kad ir kaip tiksliai supjauti tašai, karkasas gali būti pakrypęs. Lyginama atremiant ir pakalant tašus. Po šio veiksmo reikia prisukti laikinas arba nuolatines įstrižaines. Taip pat gali būti prikalti įstrižiniai sienų tašai, kurie reikalingi statikai ir šiltinimo medžiagai palaikytiišorėje.

 

karkasines sienos sutvirtinimas
Karkasinė konstrukcija išlyginta ir sutvirtinta laikinomis įstrižainėmis. Pritvirtintos perdangos sijos.

Perdangos sijos tvirtintos laikinai, keliais varžteliais. Sijas sudėtinga apeiti garo izoliacine plėvele. Todėl prieš jas montuojant galima pritvirtinti dalį garo izoliacinės plėvelės tvirtinimo perimetru ir jau prie jos sukti sijų laikiklius. Mes montuodami sijas išsuksime kelis varžtus ir patiesime plėvelę. Tai nėra teisinga, tačiau tuo momentu dar nebuvome įsigiję plėvelės. Tuo tarpu sijos reikalingos gegnėms patogiai uždėti.

gegniu-laikiklis
Laikiklis pritvirtina medinę  perdangos siją prie murloto. Šis mazgas ne tik laiko perdangą, bet ir neleidžia veikti gegnių skėtimo jėgai.

Pirminiame variante sijos dedamos ant murloto ir jungėsi su gegnėmis. Taip gaunamas labai patikimas mazgas neleidžiantis skėsti pastato. Dabar sijos laikiklis prisuktas keliais varžteliais. Šiuos Essve medvaržčius su sustiprinta galvute pastebėjau tik neseniai, jais prekiauja Essve Lietuva Vilniuje, Savanorių pr  191. Metalo tvirtinimui įprastų medvažčių naudoti negalima, nes jis juos „perpjauna“. Šie varžteliai yra specialūs, pagaminti pagal standartinį 4 mm tvirtinimo elemento skylutės skersmenį. Dėl visų tvirtinimo elementų rekomenduočiau kreiptis į projektuotoją. Jis turi patirties, tipinių mazgų su elementų paskaičiavimais. Tai kainuos tikrai nedaug lyginant kad ir su nedidelėmis problemosmis, kilusiomis dėl nepakankamo sutvirtinimų kiekio.

kraigines lentos jungimas
Kraiginė lenta gamykloje buvo perpjauta, nes būtų sunkiai tilpusi pervežant. Ją teko sujungti.

Taip pat buvo pasielgta ir su murloto bei rostverko lentomis. Jungimo vieta  sudurtinė, papildomai klijuota Soudal Purocol klijais ir sutvirtinta metaline plokštele iš abiejų pusių. Dėl šilumos tiltelio nesibaiminome, nes nes apačioje bus itin storas šiltinimo medžiagos sluoksnis.  Kraiginė lenta papildomai paremta per vidurį, nes nuo savo svorio išlinko.

gegniu tvirtinimas
Gegnių tvirtinimas – bene pati geriausiai supjauto namo statybą pateisinanti vieta. Lieka dar kartą padėkoti S. Danieliaus firmai SDKO.

Gegnių montavimas yra labai imlus laikui darbas. Reikia tiksliai suvesti viršų, suderinti su apačia. Tuo tarpu kompiuterinėmis staklėmis supjautas gegnes galima buvo montuoti kaip vaikišką dėlionę. Atstumą tarp gegnių reguliavo gegninė lenta. Gegninė lenta turėjo įsitaikyti į specialų jau išfrezuotą griovelį. Murloto ir gegnės jungimo vietą milimetro dalių tikslumu reguliavo įpjova. Viršuje taip pat visi pjūviai priderinti prie kraiginės lentos. Impregnuotos ir kiek drėgmėje pabuvusios lentos šiek tiek pasiklaipė. Mediena yra mediena. Tačiau keli spaustukai viską sustatė į vietas. Gegnės tvirtintos specialiu ilgu Essve medvaržčiu su sustiptinta ir padidinta galvute. Jau gamykloje buvo padarytos nukreipiančios skylutės. Papildomai gegnės tiek viršuje, tiek apačioje sutvirtintos gegniniais laikikliais. Iš išorės – kairiniais ir dešininiais gegniniais laikikliais, iš vidaus – universaliu gegnės tvirtinimo elementu. Dalį apkrovų perima ir gegninė lenta.  Ji iš vienos pusės klijuota išbandytais Soudal Purocol  klijais. Suklijuotą vietą plėšiant nusiplešia ne per klijavimo vietą, bet mediena. Taip pat sukalta vinimis ar sukta medvaržčiais su sustiprinta galvute. Tai dar vienas specialus  Essve gaminys, atsparus „kirpimui“.  Geriausia tvirtinimo mazgų projektą parodyti Essve Lietuva vadybininkams ir jie parinks tinkamiausius. Negalima gailėti pinigų tvirtinimo elementams, medienai, kokybiškoms sandarinimo medžiagoms. Kokybiškos medžiagos taupo darbo kaštus, kurie dabar pati brangiausia statybos dalis.

Pagrindinę medinės karkasinės pirties konstrukciją surinkau per 32 valandas.

Patirties neturiu, man talkino 13 metų vaikas ir moteris. Dar šiek tiek keliant sienas pagelbėjo kaimynai. Turint įgūdžių, šis darbas sutrumpėtų trečdaliu.  Gegnės suėjo milimetras į milimetrą. Nuėmus laikinus skersinius, karkasą reikėjo vėl šiek tiek palyginti prieš prikalant išorinius skersinius.

gegniu stygu tvirtinimas
Stygos, kurios perima dalį apkrovos gegnėms, taip pat supjautos S. Danieliaus įmonėje SDKO.

Stygos pritvirtintos dideliu vinimi ir dviem Essve medvaržčiais, skirtais „kirpimui“ atlaikyti. Iš karto nutarėme stogą šiltinti dėdami akmens vatą iš išorės. Dirbti iš apačios sudėtingiau ir sunku, jei lietingi orai. Tačiau net ir dažnai palynojant pavyko sudėti šiltinimo medžiagą jos nesušlapinus.

langu apsauga nuo apkrovos
Langai ar durys sienoje, į kurią atremtos gegnės, turi atlaikyti dideles apkrovas. Jei apkrovos poveikis nebus neutralizuotas, sunkai varstysis durys ar lango varčia.

Virs angų montuojama sąrama – dedama lenta horizontaliai ant briaunos. Nors šioje vietoje gerokai sumažėja šilumos izoliacija, tačiau kelis kartus padidėja atsparumas spaudimui. Pirčiai buvo numatyta čerpių stogo danga, kuri kartu su sniegu gali sudaryti labai dideles apkrovas, ypač gegnės ir murloto sujungimo mazge. Panaudoti B&B Tools įsigyti papildomi universalūs gegnių laikikliai tvirtinami iš vidaus.

 

Karkasinio namo sandarinimas

Namo energetinis efektyvumas labai priklauso nuo sandarumo. Palikta nedidėlė skylutė praleidžia dešimtis kubinių metrų oro per parą, ypač daug  jei susidaro slėgių skirtumai tarp vidaus ir lauko. Sandarinimas ne tiek medžiagų, kiek krupštumo reikalaujantis darbas. Nors naudoti verta kokybiškas ir žinomų gamintojų medžiagas. Jau kelinta statyba naudoju Soudal medžiagas, negaliu atsidžiaugti. Gerokai sutrumpina darbų laiką ir nėra labai jau brangiau nei prekybcentriuose parduodami nouneimai.

gegniu perejimo izoliavimas
Gegnių perėjimo izoliavimas, apsauga nuo pelių – vieni iš imliausių laikui darbų.

Kiek tenka susidurti, dažnai gegnės perėjimo mazgas ignoruojamas. Stogdengiai numeta šį darbą fasadininkams, sienų įrengėjai sako, kad tai turi padaryti stogdengiai. Galiausiai čia lieka skylės, kurios mažina sandarumą. Reiktų plėvelę prakirpti, kad susidarytų  trikampiukai apačioje ir viršuje. Užlenti sparneliai tepami klijais. Aš naudojau Soudal VapuorSeal klijus. Viršuje ir apačioje itin sunkiai užtaisomos skylės tepamos mastika. Labai patiko Soudatight Hybrid hibridinė polimerinė pasta skirta fasado darbams, labai gerai limpa prie daugybės paviršių, prilipo net prie bitumo. Dažnai tenka susidurti su gegnių ir plėvelės ( plokštės) jungimo sandarinimu montavimo putomis. Tai neteisingas sprendimas taip kaip montavimo putos bus veikiamos drėgmės. Nuo drėgmės jos su laiku suirs. Nebent jas dengti ta pačia Soudatight Hybrid mastika.

karkasinio namo stogo siltinimas
Kitas žingsnis –  tašelių prikalimas ant gegnių tuo pačiu užspaudžiant vėjo izoliacinės plėvelės sparnelius su klijais.

Prikalama apdailinė lenta, bus daroma apdaila iš viengubo pjovimo lentų. Vėliau, kai užsidengs stogas, šioje vietoje prikalti lentas bus gana sudėtinga. Tai taip pat reikalinga uždėti apsaugą nuo pelių. Viršutinis dėtas, nes apylinkėse pilna geltonkaklių pelių, kurios moka laipioti ir, jei bus skylė viršuje, ja ir bus pasinaudota. Naminės pelės, pelėnai pro viršų nelipa. Plėvelė galutinai pritvirtinama kabėmis, kai sudedamas pirmas sluoksnis šiltinimo medžiagos. Dedami keli sluoksniai, siūles perdengiant. Apačia nupjaunama kampu.

pleveles uzdejimas
Uždedamas laštakis, prie kurio dvipuse butilo juostele bus priklijuota stogo plėvelė. Išvyniojama plėvelė ir kas kelios gegnės pritvirtinama kabėmis.

Taip pat Soudal VapuorSeal klijais ištepama jungtis tarp sienos ir stogo plėvelės. Tai užtikrins idealų sandarumą. Taip pat klijai naudoti per perimetrą sujungiant stogo ir sienos plėveles.

Stogo plėvelės sujungiamos iš apačios.

Jei naudojama plėvelė be klijuojamo sluoksnio, verta panaudoti klijus arba dvipusę lipnią juostelę. Kai kas mano, kad sujungimo visai nereikia, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį, koks slėgis  susidaro pavėjinėje namo pusėje pučiant stipriam vėjui. Traukiamas iš šiltinamojo sluoksnio oras jį palieka kartu su šiluma. Idealaus sandarumo vargu ar pavyks pasiekti ir iš vidinės pusės. Atitinkamai pro tas skylutes padidės oro praradimas vėl su ta pačia šiluma.

Viršutinis užklijavimas jau daugiau perteklinis sprendimas. Jei naudojama prastesnė plėvelė,  ji gana greitai iš dalies atsiklijuoja, susidariusioje ertmėje  ima kauptis nešvarumai ir drėgmė. Plėvelės siūles iš vidaus klijavau VapuorSeal klijais, o iš išorės užklijuota laukui skirta juosta. Užklijuotos ir kabių skylės.

Kitas žingsnis – pritvirtinti trumpus išilginius grebėstus ir kelis skersinius grebėstus, kad būtų patogu pasiekti kraigą. Trečioji plėvelė bus pradėta dengti iš kitos pusės ir jos kraštas permestas per kraigą.

 

Sergejus Jeriomenko, autoriaus nuotraukos

DALINTIS

KOMENTUOTI