Kalėdinis žaisliukas

3699
Kalėdinis žaisliukas

Kalėdinius žaisliukus galima naudoti ne tik kaip papuošalus ant eglutės. Juos galima įteikti kaip dovaną mylimam žmogui arba kaip įspūdingą papildinį prie dovanos, pavyzdžiui kaip pakabuką. Mes pabandysime padaryti Kalėdinį žaisliuką širdelės formos.

REIKALINGOS PRIEMONĖS

Plastmasinės širdelės
Akrilinių dažų (baltų arba dramblio kaulo spalvos, ochra)
Glaisto (balto arba skaidraus)
Kempinės, teptukų
Dekupažui skirtu klijų
Žirklių, popierinių rankšluosčių, dubenėlio su vandenių
Priemonė prieš greitą akrilo lako išdžiūvimą
Popierinių motyvų (paveikslėlių)
Dvikomponentis trūkinėjantis lakas
Pigmentų arba pastelės plyšių (įtrūkimų ) atsiradimui
Akrilo arba poliuretano lako
Kontūras


Plastmasinę širdelę užgruntuojame baltu gruntu. Grunto pagalba dažai geriau „sulips“ su širdelės paviršiumi ir ji bus ilgaamžiškesnė. Jei Jus neturite balto grunto Jus galite naudoti skaidrų, permatomą gruntą, bet tuomet kai širdelė išdžius nudažykite ją su kempinėle baltais akriliniais dažais.

 

 

 

 

 

 

Iškirpkite popierinį motyvą. Naudojant akrilinius dažus ochros, dramblio kaulo spalvos suteiksime širdelei foną. Pradedame nuo širdelės šonų. Iš pradžių užtepame dramblio kaulo spalvos dažų pradedant nuo kraštų link vidurio. Įmaišome truputi ochros ir užtušuojame ją kempinės pagalba link širdelės vidurio. Galima naudoti priemonę prieš greitą akrilo lako išdžiūvimą. Patogiau padaryti iš pradžių vieną širdelės pusę, palaukti, kol ji išdžius ir tada daryti kitą pusę.

 

 

 

 

 

Kai dažai išdžius tesiame fono sendinimo procesą. Sumaišykime umbra su nedideliu kiekiu priemonės prieš akrilo išdžiūvimą. Maža kempinėle užtepame dažus ant širdelės šonų, užtušuojame, palaukti, kol ji išdžius ir tada daryti kitą pusę. Jei neturite daug patirties kuriant tolygų spalvos kitimą, rekomenduoju prieš pradedant šį etapą padengti visą širdelę sluoksnių akrilo lako. Plonas lako sluoksnis apsaugo darbą, ir jei kažkas eis ne taip Jus galėsite padaryti pataisymus nesugadinant apatinių atspalvių.

 

 

 

 

 

 

Dekupažui skirta motyvą (paveikslėlį) įmerkiame vandenyje, po kuriuo laiko pašaliname drėgmės perteklių ant popierinio rankšluosčio ir klijuojame motyvą su dekupažui skirtais klijais. Širdelę galima apklijuoti skirtingais motyvais iš abiejų pusių

 

 

 

Motyvo apačioje plonų teptukų piešime šešėlius. Tam paimsime tinkamą tamsių atspalvių dažų, truputis priemonės nuo išdžiūvimo ir piešiame: iš pradžių piešiame ploną tamsią liniją ant motyvo kontūrų, kuo toliau nuo motyvo – tuo šviesesnę spalvą naudojame.

 

 

 

Prieš naudojant trūkinėjantį laką, apsaugome darbą sluoksniu akrilo lako. Toliau imame sausą plokštų teptuką ir padengiame pirmu sluoksniu trūkinėjantį laką Atminkite, kad teptukas turi būti švarus ir sausas. Laukiame, kol lakas išdžius. Negalima naudoti plaukų džiovintuvo siekiant pagreitinti išdžiovimo laiką – lakas turi džiūti savaime. Išdžiuvus užtepame antrą trūkinėjančio lako sluoksnį. Džioviname tol, kol atsiras įtrūkimai

 

 

Toliau imame sausą pigmentą arba pastelę ir su minkštu skudurėliu įtriname miltelius siekiant išryškinti įtrūkimus.

Po trūkių atsiradimo apipurškiame širdelę keliais sluoksniais poliuretano lako. Taip mes apsaugosime mūsų dirbinį nuo iššiterliojimo Ant viršaus užtepame akrilo lako siekiant suteikti lygumo ir blizgesio

 

 

Vietoje, kur širdelės puses susijungia piešiame kontūro juostelės. Jei Jums nepatinka toks efektas galite nusipirkti siaurą dekoratyvinę juostelę Mūsų Kalėdinis žaisliukas paruoštas. Motyvui Jus galite naudoti draugų, artimųjų ar savo mylimų augintinių nuotraukas. Atminkite: visada eksperimentuokite, tikrai gausis gražūs ir įdomūs variantai.

KOMENTUOTI