Kalankė
Atnaujinta: 2023-12-13

Kalankė yra sukulentinis augalas kilęs iš Madagaskaro ir kitų Afrikos regionų, taip pat kai kurių Azijos regionų. Žinoma dėl spalvingų ir ilgai žydinčių žiedų ir yra populiarus pasirinkimas auginti tiek kambaryje, tiek lauke. Šiems augalams būdingi stori, mėsingi lapai, kurie kaupia vandenį, todėl yra sultingi. Priklausomai nuo rūšies ir veislės, lapai gali būti įvairios formos ir spalvos. Kalankės žydi ryškiais, žvaigždės formos žiedais, kurie būna susitelkę į kekes. Žiedai būna raudonos, oranžinės, rožinės, geltonos ir baltos spalvos.

kalankė

Kalankės priežiūra

Šviesa: Augalą nuolat laikant šviesioje vietoje skatinamas žydėjimas, todėl, norint kad kalankė užaugintų kuo daugiau pumpurų, ją bent 8-10 valandų per parą reikia laikyti natūralioje arba dirbtinėje šviesoje. Po to, kai atsiras naujų pumpurų, gėlę galima perstatyti į blankesnę, normalią šviesą. Gėlėms peržydėjus, jas nukarpyti ir augalą mėnesiui palikti tamsioje vietoje. Šis augalas mėgsta šiltą temperatūrą ir yra jautrios šalčiui. Saugokite jas nuo šalčio ir laikykite šiltoje aplinkoje, ypač žiemos mėnesiais.

Laistymas ir drėgmė: Laistyti kartą per savaitę arba rečiau, tarp laistymų leidžiant dirvai išdžiūti. Kalankė yra sukulentas, todėl prisitaikiusi ištverti sausros laikotarpius. Perlaistymas gali sukelti šaknų puvinį, todėl prieš vėl laistant būtina leisti dirvai išdžiūti. Augalui žydint, jo nelaistyti arba laistyti labai nedaug. Naudokite gerai drenuojamą sukulentų arba kaktusų vazonų mišinį. Tokio tipo dirvožemis padeda išvengti vandens pertekliaus, kuris gali pakenkti sukulentams.

Žydėjimas: Suteikiant tinkamas sąlygas ir gerai prižiūrint, kalankė gali žydėti net 6-8 mėnesius metuose. Žydėjimo laikotarpis priklauso nuo dienų trukmės, todėl dauguma kalankės augintojų seka tam tikrą augalo žydėjimo kalendorių. Peržydėjusią kalankę persodinti, jeigu ketinama toliau laikyti, ir patrumpinti stiebus, kad būtų kuplesnė. Kadangi kalankės lengvai dauginamos ir nebrangios, žmonės dažnai su jomis elgiasi kaip su vienmetėmis gėlėmis - peržydėjusias išmeta. Auginant savo pasidaugintas kalankes žinotina, kad jos pradeda žiedus krauti tik tada, kai diena yra trumpesnė negu 12 valandų. 

Dauginimas: Kalankė lengvai dauginama iš stiebo auginių arba atžalų. Prieš sodindami auginius į gerai drenuojamą dirvą, leiskite jiems išdžiūti ir sukietėti.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: