Kaktusai
Atnaujinta: 2024-01-08

Prieš penkiasdešimt metų kaktusai buvo šiek tiek populiaresni. Perkamiausių gėlių sąrašų pradžioje jų neberasi, užtat rasi milijonuose namų, nors šie kambariniai augalai iki šiol labiausiai nesuprasti. Dažnai manoma, kad kaktusams nepriežiūra tik naudinga. Joks kitas kambarinis augalas neperkeltų tokių sąlygų, tuo labiau nepergyventų šeimininko. Todėl visoje šalyje pilna namų su leisgyviais kaktusais, laikomais žaliomis puošmenomis, kurios metų metais nesikeičia, nebent šiek tiek padidėja. Kad kaktusai gerai augtų ir nuolat žydėtų, žiemą juos reikia laikyti vėsiai, o vasarą daugelis smagiau jaučiasi gryname ore negu įkaitusiuose tvankiuose kamabariuose.Tai yra sukulentinių augalų šeima, gerai žinoma dėl savo unikalios išvaizdos ir gebėjimo augti sausringoje ir pusiau sausringoje aplinkoje. Dydžių, formų ir žiedų įvairovė milžiniška, bet jie visi turi keletą bendrų bruožų - beveik visi neturi lapų, ant stiebų auga areolės (pūkuoti gniužulėliai). Iš jų beveik visada kyšo ataugos: dygliai, plaukeliai ar trumpi kabliukai. Kaktusų stiebai yra stori ir mėsingi, jie kaupia vandenį. Šis prisitaikymas leidžia jiems išgyventi regionuose, kuriuose iškrinta mažai kritulių.

Kaktusų rūšys

Dykumų kaktusai. Tėvynė - šiltos Amerikos pusdykumės. Vien smėlyje beveik visi šios grupės atstovai neišgyventų. Šiai grupei priklauso beveik visi kaktusai. Juos lengva dauginti auginiais. Nuo sspalio iki kovo reikia laistyti lanai mažai arba nelaistyti visai. Galima laikyti ant pietinių palangių.

Miškų kaktusai. Tėvynė - Pietų Amerikos atogrąžų miškai, kur jie auga ant medžių, nes yra epifitai. Prekiaujama tik keliomis rūšimis, kurias nesunku atpažinti iš polinkio svirti ir plokščių, į lapus panašių ūglių. Žiemą gali tekti šiek tiek laistyti ir tręšti. Karščiausiai mėnesiais reikia prodengti nuo saulės. Galima laikyti ant šiaurinių ir rytinių palangių.

Kaktusų priežiūra

Šviesa: Kaktusus statykite tokioje vietoje, kur yra daug saulės šviesos, nes jiems klestėti paprastai reikia ryškios šviesos, ypatingai šaltuoju metų laiku. Mėgsta vidutinę temperatūrą, bet žiemą laikyti vėsiai - 10-13 °C, bet kaktusas nenukentės, ir temperatūrai nukritus iki 5 °C.

Laistymas ir drėgmė: Laistykite negausiai, tarp laistymų leiskite dirvai išdžiūti. Laistymo dažnumas priklauso nuo tokių veiksnių, kaip temperatūra, drėgmė ir konkreti kaktuso rūšis. Jie mėgsta gerai drenuojamą dirvožemį, kad neužsiterštų vandeniu, o perlaistymas yra dažna problemų priežastis. Kaktusai nemėgsta daug drėgmės, todėl purkšti ar statyti šalia oro drėkintuvą nėra būtina.

Žydėjimas: Kai kurie kaktusai išaugina gražius ir dažnai ryškiaspalvius žiedus. Šie žiedai paprastai būna dideli ir gali žydėti neilgai. Yra kaktusų, kurie garsėja naktiniu žydėjimu, kuris pritraukia apdulkintojus, pavyzdžiui, šikšnosparnius ir kandis.

Kaktusų ligos

Po susiraukšlėjusiu stiebo galu minkštas puvinys - perlaistymas, ypač žiemą.

Kaktusas neauga - vasarą laistyta per mažai arba žiemą per daug.

Bronzinės dėmės ant stiebo - vorantiklinės erkės.

Sukamštėję lapai - steibą pažeidė kenkėjai, stiebas buvo sužalotas arba apšalo, arba vasarą per mažai laistyta.

Rudi minkšti lapai - stiebo puvinys. Tinkamai prižiūrimi kaktusai juo beveik neserga. Išpjaukite pažeistą audinį ir palaistykite žemę karbendazimu.

Stiebas ištysęs ir deformuotas - per daug šilumos žiemą arba per maža šviesos vasarą. Kartais apsukite vazonus, kad kaktusai augrų tolygiai.

Balti pūkuoti kamuoliukai ant stiebo - skydmariai.

Puvinys prie stiebo pagrindo, nuvirtęs stiebas - šaknų kaklelio puvinys. Žiemą buvo laistoma per gausiai. Viršutinę stiebo dalį nupjaukite iki sveiko audinio ir įsaknydinkite. Venkite perlaistyti žiemą, žemės paviršių apibarstykite skaldos sluoksniu.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: