Kaip valyti žaliuzes

8000
Kaip valyti žaliuzes
2.3 (46.67%) 3

Taip, žaliuzės su siauromis juostelėmis atrodo puikiai, kai jos yra švarios. Jos atrodo kur kas subtiliau nei didžiosios Venecijos žaliuzės. Tačiau jas sunkiau išvalyti. Jos traukia dulkes, nešvarumus, riebalus, žiedadulkes ir pan. Ilgą laiką nevalant žaliuzių, jos pakeičia spalvą!

Žaliuzių valymo prietaisai

Yra daugybė specialių prietaisų žaliuzėms valyti – nuo mažų plunksninių dulkių šluotelių iki nedidelių valymo šepetėlių ant ilgo koto. Bene lengviausias dulkių valymo būdas yra išsiurbimas dulkių siurbliu, uždėjus antgalį su šepetėliu. Prieš siurbdami žaliuzes pilnai ištieskite ir uždarykite. Tada juosteles apverskite kita kryptimi ir vėl išsiurbkite.
Kaip patiems išvalyti žaliuzes

Norėdami išvalyti žaliuzes, turėsite jas nukabinti, nuimti reguliatorių, ir nunešti jas į vonios kambarį. Prieš nukabindami žaliuzes nuo lango, pirmiausia turite jas pakelti iki viršaus ir užfiksuoti. Tokiu būdu, nešamos žaliuzės nesiplaikstys ir nekels dulkių.

Plovimas vonioje

Reikalingos priemonės:
Indų ploviklis, storos pirštinės arba senas frotinis audinys; dideli seni rankšluosčiai patiesti ant grindų, ir minkštos pašluostės.

Procesas:

Įdėkite žaliuzes į vonią ir ištieskite. Juostelės turėtų būti pusiau praskleistos. Pripilkite šilto vandens ir įpilkite ploviklio. Pamirkykite bent 5 minutes. Taip pat į vandenį galima pilti amoniako, ar kepimo sodos, arba borakso. Plaunant ypatingai nešvarias žaliuzes, į vonią galima įpilti nuriebalintojo arba pušų aliejaus.

Užsidėkite pirštines, pamerkite į vandenį ir nuvalykite pirštais kiekvieną juostelę iš abiejų pusių. Baigę plauti, išleiskite nešvarų vandenį. Jei vanduo dar pakankamai švarus, palikite kitoms žaliuzėms. Išėmę žaliuzes iš vandens, gerai perskalaukite jas po dušu. Čia puikiai pasitarnautų platesnis dušo antgalis. Leiskite vandeniui nuo žaliuzių nuvarvėti ir padėkite jas ant rankšluosčio. Kitu rankšluosčiu sausai nuvalykite.
Papildomi valymo patarimai

Sausas žaliuzes apipurkškite skystu audinių minkštikliu arba nuvalykite švelnia pašluoste, kad žaliuzės mažiau trauktų dulkes, purvą ir plaukus. Vėl pakabinkite.

Jei leidžia oro sąlygos, žaliuzes galima plauti lauke. Reikalingos priemonės yra sodo žarna, kabykla arba skalbinių džiovyklė, kur galėtumėte pakabinti žaliuzes, kempinė, ir kibiras vandeniui su valymo priemonėmis. Nuplovę  žaliuzes, vietoje sausinimo rankšluosčiais, palikite išdžiūti gryname ore.
Nepriklausomai nuo to, ar žaliuzes plovėte lauke ar kambaryje, kabindami jas greičiausiai pastebėsite, kad jos nėra pakankamai gerai išplautos. Be to, kai kurios juostelės gali būti tarpusavyje sulipę ir jas būtina atskirti ir nusausinti skudurėliu arba popieriniais rankšluosčiais. Užsidėkite naujas sausas pirštines, ir apipurškę valikliu, pirštais nuvalykite purvo likučius.

Kai kurie žmonės vengia sąlyčio su valymo priemonėmis; vietoje medžiaginių pirštinių, galima dėvėti gumines pirštines ir užsidėti seną kojinę ant viršaus. Vis dėlto kai kurie žmonės nesivargina žaliuzes plauti vandeniu; tiesiog nuvalo juosteles izopropilo alkoholiu, jų nenukabindami. Tokiu atveju, taip pat būtų pravartu naudoti pirštines.

Kitas valymo būdas, jei turite sunkvežimį ar autobusiuką, yra susidėti žaliuzes ir nusivežti jas į savitarnos plovyklą, ir išplauti specialiais šepečiais ir priemonėmis, skirtomis automobinių plovimui. Jei norite, galite vaškuoti. Nusausinkite rankšluosčiu vandens perteklių ir baikite džiovinti pakabinę namų kieme.

KOMENTUOTI