Kaip valyti paveikslus namų salygomis

3119
Kaip valyti paveikslus namų salygomis
3 (60%) 2

Patarimas:
Paveikslai, yra originalūs meno kūriniai, kurie laikui bėgant įgyja vis didesnę vertę. Dažniausiai jie puošia mūsų namus ir kitas asmenines erdves. Tačiau laikui bėgant, kadangi jie stovi nejudinami, paveikslai pradeda rinktis dulkes ir nešvarumus. Jums gali iškilti klausimas, kaip juos nuvalyti, nes juk valymui, negalime naudoti, alkoholio, ar panašių priemonių, kurios gali išblukinti ir sugadinti jūsų meno kūrinį.

Žemiau pateikiame vieną paprastą, iš pirmo žvilgsnio, gana keistai atrodantį būdą, kaip nuvalyti paveikslus patiems, namuose, be jokių brangių ar profesionalių priemonių. Šis metodas yra laiko išbandytas ir geriausiai veikia, valant aliejiniais dažais, ant drobės pieštus paveikslus. Galima drąsiai nuo meno kūrinių valyti dulkes, bei nešvarumus. Be to, seni aliejiniais dažais tapyti paveikslai pajuosta, pablunka, nes dažuose esančios švino druskos jungiasi su ore esančiu sieros vandeniliu (jo yra labai mažai). Todėl pateiksime būda, kaip paveikslus atnaujinti.

Nešvarumų, dulkių valymas nuo paveikslų.

Gali atrodyti, kad tai keista, ar kvaila, tačiau balta duona labai gerai tinka valyti aliejiniais dažais tapytus paveikslus. Paklauskite bet kurio profesionalo, kurie užsiema paveikslų priežiūra, ir jie jums tai patvirtins. Nuvalyti dulkes nuo paveikslų, vienas iš variantų yra balta, pusta duona. Daugelyje namų ūkių, galime rasti kepalą šviesios duonos, kurią galime panaudoti savo paveikslo nuvalymui. Svarbu, kad duona būtų minkšta ir nesuketėjusi. Paimkite gabalėlį duonos, ir jos minkštumu švelniai braukite per paveikslo paviršių. Taip duona surinks visas dulkes nuo meno kūrinio. Galiausiai nuvalykite duonos trupinius nuo paveikslo. Tai galite padaryti pavertę paveikslą, ir nupūtę tai kas liko ant jo, arba su švelniu šepeteliu.

Paveikslų atnaujinimas.

Laikui bėgant, dėl anksčiau minėtų cheminių procesų, paveikslai išblunka, praranda pirminį vaizdą. Bet nereikia pergyventi, nes paveikslus galite atnaujinti pas specialistus, kurie tuo užsiema profesionaliai, arba galite padaryti tai pats namie. Pirmiausia, nuo meno kūrinio reikia nuvalyti visus nešvarumus ir dulkes. Tai galite padaryti jau anksčiau minėtu variantu, su balta duona. Kai paveikslas švarus, metas jo atnaujinimui. Jums reikes švelnaus ir švarau skudurėlio, ar kitokios medžiagos, bei vandenilio peroksido tirpalo (3%). Suvilgykite skudurėlį su vandeniu, bei keliais lašiukais vandenilio peroksido tirpalu. Atsargiai ir švelniai valykite paveikslo paviršių. Tai reikalauja kantrybės, nes reikia dirbti lėtai ir atsargiai, kad nesugadinti paveikslo. Nuvalius paveikslą, jis atrodis švariai ir naujai.
Šie metodai yra laiko patikrinti, ir gali būti atlikti beveik visuose namuose, nes šiuos paprastus įrankius, reikalingus paveikslo nuvalymui, galima rasti visuose namų ūkiuose. Tai reikalauja laiko ir kantrybės, nes reikia viską daryti kruopščiai, bet sutaupo pinigų, nes profesionalus paveikslų valymas ir atnaujinimas nėra pigus. Bet, jei paveikslas yra labai brangus, ir nepasitikite savimi, tuo atveju neeksperementuokite, ir kreipkites į specialistus.

http://paveikslaiantdrobes.lt

DALINTIS

KOMENTUOTI