Kaip išvalyti vašką

17693
Kaip išvalyti vašką
2.6 (51.67%) 12

Šiuolaikiniai skalbimo milteliai ir skalbimo priemonės leidžia lengvai pašalinti daugelį dėmių, tačiau egzistuoja ir sunkiai išvalomų dėmių grupės, prie kurių priskiriamos ir vaško dėmės. Taigi kaip pašalinti vašką? Romantinė vakarienė, staiga dingusi elektra – visa tai gali tapti priežastimi uždegti žvakes. Bet šios aplinkybės taip pat gali tapti ir priežastimi vaško dėmių atsiradimo ant staltiesių, drabužių. Bet kadangi vaškas stingsta labai greitai, o šalinti jį yra labai sunku – būtina žinoti tokių dėmių šalinimo technologiją.

Daugelis pradeda iš karto trinti vašką ir tokiu būdu dar labiau pagilina problemą – nesustingęs vaškas padengia medžiagą plonu sluoksniu ir tada jį panaikinti bus dar sunkiau. Tai kaip pašalinti vašką taisyklingai ir nesugadinti audinio?

Šių dėmių šalinimui Jums reikės:kaip pašalinti vašką

  • servetėlės (tiks net tualetinis popierius);
  • medvilninio audinio;
  • lygintuvo;
  • spirito;

Darbo eiga kaip pašalinti vašką.

 Pirmiausiai reikia leisti vaškui atšalti ir sustingti. Laukti teks neilgai, jau po dešimties minučių vaško dėmė sustings ir pakeis spalvą. Po to vaškas atsargiai pašalinamas nuo audinio – galima nugramdyti buku peilių, šaukštu ar bet kokiu kitu neaštrių daiktų. Vaško likučiai paprasčiausiai nupurtomi nuo audinio. Paprastai ant audinių (ypač šviesios spalvos) lieka riebi dėmė, kurią šalinsime vienu iš toliau išvardintų būdų.

  1. Imame popierinę servetėlę (tualetinį popierių, popierinį rankšluostį ir pan.) perlenkiame ją kelis kartus ir dedame po dėme. Ant viršaus dėmę uždengiame medvilninių rankšluosčiu (galima naudoti paprastą nosinę).
  2. Lygintuvą užstatome ant vidutinio režimo (aukštos temperatūros nereikia).
  3. Vaško dėmę lyginame per medvilninį audinį kelis kartus. Dėl šilumos poveikio vaško likučiai išsilydys ir įsigers į esančią apačioje popierinę servetėlę. Beje efektyvesniam valymui popierinės servetėlės valymo metų patartina dažnai keisti.
  4. Jei ir po šios procedūros vis vien lieka vaško dėmė – nusiminti neverta, ją galima panaikinti kaip pašalinti vaškąišskalbus audinį su skalbimo milteliais ar muilu.
  5. Egzistuoja eilė audinių, kurių lyginti negalima (pavyzdžiui zomšas). Esant tokiai situacijai vaško sluoksnį pašaliname prieš tai aprašytu būdu, o jo likučius naikiname organiniais skiedikliais – galima naudoti spiritą. Medvilninį tamponą sudrėkiname skiediklyje ir atsargiai patriname dėmę. Vaško neįtriname į audinį ir neištampome jo. Galima skiedinio užlašinti tiesiai ant vaško dėmės ir palikti 20 min. Vaško likučius pašaliname išskalbus audinį su skalbimo milteliais ar muilu.
  6. Kaip pašalinti vašką iš zomšinių audinių galima panaikinti ir sekančių būdų: rūbą palaikome virš garų, o vaško likučius panaikiname specialiu šepečiu išverstai odai valyti.

Taip pat zomšinius audinius galima valyti amoniako tirpalu (0,5 arbatinio šaukštelio amoniako litrui vandens). Audinį ar kempinę sudrėkiname šiame tirpale ir valome vaško dėmę.

DALINTIS

KOMENTUOTI